5. ÖZGECAN ASLAN KOŞUSU’NU ÖMER IN MY HEART KAZANDI

12 Mart 2019 Salı günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda düzenlenen 5. ÖZGECAN ASLAN KOŞUSU‘nda, Kamil KAHYAOĞLU‘nun sahibi olduğu ÖMER IN MY HEART (Artie Schiller – Patsy Ann / Yankee Gentleman) jokeyi Özcan YILDIRIM idaresinde fotoyu önde geçmeyi başarmıştır.

1200 metrelik kum pistte gerçekleştirilen ve birincilik ikramiyesi 72.000 TL olan (KV-8/S) yarışın ikincisi HAS YAĞIZ (Yonaguska – Gülayabla / Royal Abjar) olurken, SPARTACUS (Mountain Cat – Rose Of The Boss / Tobougg) üçüncülükte, SUMEL HAN (Sports Hero – Queens Of Karans / Grand Reis) da dördüncülükte yer alarak tabelayı tamamlamışlardır.

Koşuyu kazanan ÖMER IN MY HEART için bitiriş derecesi 1.13.54 olurken, farklar 1,5 Boy – 3 Boy – 3,5 Boy şeklinde neticelenmiştir.

Koşu sonrası Şeref Tribünü’ndeki törende, atın sahibine vekâleten Songül Kahyaoğlu’na kupasını Özgecan Aslan’ın babası Mehmet Aslan takdim etti.

Özgecan Aslan’ın annesi Songül Aslan ise Kahyaoğlu’na bir buket çiçek verdi.

Kupa töreninin ardından TJK Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk günün önemine yönelik yaptığı konuşmada; “Kadına şiddet olaylarında ülke olarak çok yol almamız gerekir. Atamızın söylediği gibi muasır medeniyet seviyesine ulaşmamız için kadın erkek eşitliğini pekiştirmeliyiz. Bu anlamda Özgecan kızımızın da hatırasını yaşatmamız lazım, çünkü o artık bir sembol oldu hepimiz için. Bu vesileyle ailenin de acısını paylaşıyor ve tekrar başsağlığı diliyorum” sözlerine yer verdi.

Ayrıca Göktürk, günün anısına yaptırılan ikinci kupayı Mehmet Aslan’a hediye ederken eşi Ferhan Hanım da Songül Aslan’a çiçek verdi.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.