5 OCAK 2017 – İZMİR ALTILISI

5 OCAK 2017 PERŞEMBE günü İzmir at yarışı programında 6 koşu vardır. Altılı Ganyan oyunu 1. Koşu ile saat: 15:00'da başlayacaktır. Bol Şanslar Dilerim…

5 OCAK 2017 PERŞEMBE günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 6 koşulu gündüz yarış programı ekranlara gelecektir. Günün önemli yarışları; 4. Koşu'da; "ÖZGÜN KOŞUSU", 5. Koşu'da; "BABASAAD KOŞUSU" ve 6. Koşu'da; "KARABURUN KOŞUSU" olacaktır. 5 OCAK 2017 (05.01.2017) İzmir at yarışı tahminlerimiz şöyle olacaktır;

1. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 3 Yaşlı İngilizlerin katılacağı 1200 mt.'lik kum pistteki ŞARTLI-3 mücadelede; 4 – BADEGÜL , 2 – BÜYÜK BABA , 3 – RED KIT ve 9 – JAMAIS SEULE arasında geçebilecek bir yarış gibi duruyor… Lakin www.altilim.net olarak bu koşuda sürpriz arayanlara; 7 – THASSOS'u geniş kuponlarda es geçmemenizi öneririm.

2. KOŞU: GÜNÜN GANYANI BU KOŞUDA EKRANLARA GELECEKTİR. 4 Yaşlı Arapların 1600 mt.'lik kum pistte gerçekleştirecekleri MAIDEN mücadele ile İZMİR ŞİRİNYER Hipodromunda hem BEŞLİ GANYAN oyunu hem de GÜNÜN GANYANI uygulaması bu koşu ile ekranlara gelecektir. 2 – ARAPHAO (9 ile eküri) son yarışında mesafenin uzamasıyla daha iyi koşabileceğini gösterdi… Bu defa 1400'den 1600'e çıkması mesafenin ARAPHAO'nun lehine olacağını düşündüğüm için ilk tuttuğum safkan olarak sizlere önerimdir. Ama eksik koşması halinde ise; 5 – DOST SALİM , 7 – POYRAZEFE ve 11 – LADY HATUN devreye girebilecek isimlerdir. Sürpriz için burada; 1 – AKGÜNDÜZ ve 6 – ÖZŞEHSUVAR yazılabilir hani günün ganyanında ne olacağı belli olmuyor bazen kafalarda soru işareti kalmasın diye bu ikiliyi de sürpriz için geniş kuponlara ekleyebiliriz.

3. KOŞU: 4 ve Yukarı İngiliz safkanların ŞARTLI-5 yarışı ile DÖRTLÜ GANYAN oyunu başlayacaktır. 1400 mt.'lik kum pistte verilecek start ile ekranlara gelecek yarışta; 2 – TAMERLANO ve 6 – MANOUSH ikilisini burada önplanda tutuyorum. Diğer safkanlara göre daha hazır ve formda gördüğüm bu ikiliyi küçük kuponlar ayrımsız değerlendirmelerini istiyorum. Peki bu safkanların yanına rakip kim olur derseniz; Tabiki Halis bey ile start alan 5 – İLKAAN derim.

4. KOŞU: ÖZGÜN KOŞUSU  Günün ilk önemli yarışı olarak ÜÇLÜ GANYAN ayağında ekranlara gelecek bu zorlu koşuyu 3 – KIRDENİZ grubunda üzerinde olduğundan rahat bir şekilde kazanacağını düşünüyorum. Ama burayı tek atmayacak dostlarıma ciddi kilo indirimleri olan 2 – GARANTİ ve 4 – NASUHOĞLU bir nebzede olsa sürpriz şanslarının olduğunu düşünüyorum. Tabiki bu durumun KIRDENİZ'in eksik koşmasını hesaba katar isek olabileceğini de unutmamak gerekir. Yoksa uçması lazım KIRDENİZ'in burada… Bazen oluyor işte jokeyden, safkandan herneyse. Söyleyince dokuz köyü bırak kovulacak köy kalmıyor. Bazı şeyler var atı iyi tanıyabilmek… Geçen gün TJK TV açıktı seyrettim biraz. Orada da cidden biniciler hakkında güzel yorumlar yapılıyor. Yani sen teşvik etmezsen, sen at ile olan iletişimin kuvvetli değilse ne yaparsan yap geleceği olan bir binici olamazsın diye açık açık söylediler. Bir şaşırdım, bir şaşırdım… Aman yarabbim dedim acaba başka bir kanal falan mı açtım da böyle tartışmalara yer veriyorlar. Herşey jokeyde biter arkadaş. O safkanı yarış başlangıcından sonuna kadar ara ara teşviklerinle hangi mesafelerde daha iyi koşabileceğini çözebilen kişi sensin, jokey arkadaşım… sensin apranti arkadaşım… At senin teşviklerine karşılık vermez ise o zaman ayrı bir konu. Ama senin bunu hissettirebilmen çok önemli. Bazı safkanlar son 200 de teşviklere daha net cevap verebilirken bazıları ise sürekli koşu içerisinde çaba sarfettirilerek getirilmeyi yeğler. O yüzden safkanları iyi tanımanız gerekir. Öyle ben apranti okulunu bitirdim tamam artık önüm açık derseniz aha da TJK TV'deki tartışma programında anlattıkları gibi yarın bir gün unutulur ve gidersiniz… Kimse de at vermez size kusura bakmayın. He diyecekler ki şimdi yılların jokeyleri hata yapmıyor mu… Yapıyorlar be kardeşim yapmazlar mı. Ama onlara artık ne diyelim yarın bir gün emekli olup gidecekler, sizler farklısınız. Yeni kanlar, yeni canlarsınız. Bu işi severek yapmazsanız, kaybedersiniz. AT YARIŞI'nın geleceği belki sizlerin ellerinizde… Nolur açın yabancı yarışları seyredin, oradaki jokeyler veya biniciler sizden farklı eğitim almıyorlar zannetmiyorum. Sadece DAHA ÇOK ÇALIŞIYORLAR, DAHA ÇOK UĞRAŞIYORLAR ve bizler o yarışları izlerken adeta kendimizden geçiyoruz. Bir koşu bu kadar kusursuz koşulur mu hiç. Gene böyle tahminlerin ortasında estirdik yazdık… Kusura bakmayın dostlar.

5. KOŞU: GÜZEL İZMİR KOŞUSU  Geldik günün tabela ayağına ve bir diğer önemli yarışımıza… 4 ve Yukarı Arap safkanların katılacağı GR-3 mücadele 2200 mt.'lik kum pistte gerçekleştirilecektir. Halis bey gene 3'de 3 yapmaya mı gelmiş İZMİR'e anlamadım ki… Şimdi tek atsak bir dert atmasak bir başka dert… Hayır nasıl bir kurgu yaratacağız harbiden kafalar duruyor. Geçen gün 3'de 3 yarışı aldı gitti. İçimden bir ses yine aynısını tekrarlayacak diyor ya da tam tersi… Ya arkadaş burada da 6 – YILMABAŞAR'ın yanına at yazsak ayıp olacak… Halis dayıya burada güvenelim bari. Geçen ki RUMET olayına dönmez İNŞALLAH… Hayır bunuda tek atmazsak oyun kuramayacağız. Bizlerin öyle bu yarış uğruna çok paralar dökebileceğimiz bir akarsuyumuz yok. Ufak kupon yapmak için en ideal teklerden bir tanesi. Sizlerin yorumlarınızı bekliyorum aşağıdan… Gönderin ki birlikten kuvvet doğar. Bizim gözümüzden kaçanları MAŞALLAH sitemizdeki takipçilerimiz yakalıyorlar. Onları da teker teker kendilerine teşekkürü bir borç bilirim. Emin olun bizim tahminler kadar sizinkiler de değerlendiriliyor… 

6. KOŞU: KARABURUN KOŞUSU  İZMİR'de günü kapatacağımız son ayağa geldik… 1400 mt.'lik kum pistte izleyeceğimiz 3 Yaşlı İngilizlerin KV-6 yarışında; KARATAŞ 3'de 3 diyorduk ama son ayak göründüğü gibi değilmiş. Buraya kadar favori / please gelirse bu ayakta sürpriz safkanlar piyasaya çıkabilir. 5 – PRECIOUS JEWEL , 3 – MASTER OF THE WIND , 7 – TRIPLE CROWN ve 8 – VENUS DAUGHTER yazıp kenara mı çekilelim…. Yoksa; 2 – CAPE HORN ve 4 – PEKİN GOLD (9 ile eküri) ekleyip sigortalı yarış mı seyredelim… Siz karar verirsiniz kurgunuzda.

5 OCAK 2017 – İZMİR ALTILI TAHMİNİ ŞABLONUMUZ

1. AYAK: 4 – 2 – 3 – 9 // 7

2. AYAK: 2 – ARAPHAO // 5 – 7 – 11 // 1 – 6

3. AYAK: 2 – 6 // 5

4. AYAK: 3 – KIRDENİZ // 2 – 4

5. AYAK: 6 – YILMABAŞAR (BANKO)

6. AYAK: 5 – 3 – 7 – 8 // 2 – 4

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.