5 MAYIS 2017 – İSTANBUL ALTILISI

5 Mayıs Cuma günü at yarışı programında 8 koşu vardır. Yedili Ganyan ve Yedili Please oyunu 2. Koşu ile saat 18:30’da, Altılı Ganyan oyunu ise 3. Koşu ile saat 19:00’da başlamaktadır. Bol Şanslar Dilerim.

5 Mayıs 2017 Cuma İSTANBUL VELİEFENDİ HİPODROMUNDA ekranlara gelecek olan 8 koşulu yarış programı bulunmaktadır. Günün önemli mücadeleleri, 2. Koşu’da; “BÜLENT KOÇAK KOŞUSU” , 4. Koşu’da; “AHMET KESEBİR KOŞUSU” , 5. Koşu’da; DİNÇER CEBECİ KOŞUSU” ve 6. Koşu’da; “BARBAROS HAYRETTİN KOŞUSU” olacaktır. 5 MAYIS 2017 (05.05.2017) İstanbul at yarışı tahminleri şu şekilde olacaktır.

1. KOŞU: İSTANBUL Veliefendi Hipodromu’nda günün ilk startı ile başlayacak olan ÜÇLÜ GANYAN oyununda; 3 Yaşlı Arap atların ŞARTLI-2 mücadelesi ekranlara gelecektir. 1000 mt.’lik kısa mesafeli kum pistte izleyeceğimiz yarışta; 2 – FATİHİN GÜLÜ (5 ile eküri) , 1 – GÜNEŞ IŞIĞI ve 3 – MEGNEGİGÜLÜ birbirlerine denk isimlerdir… 

2. KOŞU – (YEDİLİ  GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): BÜLENT KOÇAK KOŞUSU” 4 Yaşlı Arap safkanların 1400 mt.’lik çim pistte gerçekleştirecekleri KV-6 koşu ile günün ilk önemli yarışı ekranlara gelecektir. Yedili Ganyan’ın başlangıç ayağı olan bu koşuda; Son yarışta ki gibi pilotu hata yapmaz ise 3 – ALDERAMİN birinciliğe yakın gözüküyor. Ama işin içinde Halis KARATAŞ olunca, duruyorsun bir kaç dakika programa tekrar bakıyorsun. 4 – BİRKASIM ve 2 – DURDEN diyorsun… Ne oldu sana tek atacağın yer üç at… Eğer güveniyorsanız tek bırakın, güvenemezseniz rakipli geçin derim. 

3. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 2 Yaşlı İngilizlerin MAIDEN koşusu ile ALTILI GANYAN oyunu için 800 mt.’lik çim pistte start verilecektir. İlk startında 0.46.69’luk derecesi ile buradaki safkanlardan daha iyi durumda olduğunu gördüğüm 7 – GÜMÜŞ KAFES etkili pilotu ile bu defa MAIDEN’a veda etmesini beklediğim ilk isimdir. Lakin koşu MAIDEN olunca insan tereddüt etmiyor değil… 5 – DELİ KIZIM , 10 – YARALI CEYLAN ve 8 – TIMETOSAYGOODBYE yazıp sağlama almak isteyenler olacaktır. THREE VALLEYS gibi güçlü bir orjine sahip olan 2 – PENDRAGON ve WIN RIVER WIN orjiniyle koşuda fark yaratabilecek 6 – DONG FENG ilk defa start alacak olmalarına rağmen geniş kuponlarda muhakkak değerlendirilmelidir.

4. KOŞU: GÜNÜN GANYANI BU KOŞUDADIR… AHMET KESEBİR KOŞUSU” KISA VADE-21 mücadelesi ile 4 ve Yukarı İngiliz atların 2100 mt.’lik uzun mesafeli çim pist koşusunu izleyeceğiz. 2 – SAKE BOMB ve 3 – GECE RÜZGARI ikilisi küçük kuponlarda ayrımsız olarak bulunmasını önereceğim safkanlardır. Bu ikilinin en ufak hatasını lehine çevirebilecek sürpriz isimler ise; 1 – DRY CLEANER , 5 – MEMEDİM ve 7 – GÖLALAN bütçeye göre kuponlara eklenerek, sigortalı bir yarış seyredilebilir. 11 – BEKMEZ ara ara ters yarışlar çıkaran bir isim, Hışman ile bütün kuponları yırttırabilir, dikkat.

5. KOŞU: DİNÇER CEBECİ KOŞUSU” 3 Yaşlı İngiliz safkanların KISA VADE-9 yarışı ile DÖRTLÜ GANYAN oyunu başlayacaktır. 2100 mt.’lik çim pist üzerinde izleyeceğimiz yarışta; Son startında tabelanın dışında kalmasının sebebini; Uzun aradan sonra start almış olmasına yoruyorum… Bir de binicisi tarafından çok fazla sıkıştırılmadığını gözlemlediğim 2 – GAZIBORA KHAN bu defa Ahmet ÇELİK idaresinde birinciliğe uzanacağından eminim… Sanırım start arası olmasından ötürü Gökhan KOCAKAYA son yarışında fazla yüklenmek istemedi ve bundan dolayı da koşudan beşinci olarak ayrılan GAZIBORA KHAN’ın yanına şimdi herkes at yazacak… Ben BANKO olarak görüyorum, elbette sizlerde yanına at eklerseniz saygı duyarım.

6. KOŞU: BARBAROS HAYRETTİN KOŞUSU” 4 ve Yukarı Arapların KISA VADE-9 mücadelesi ise 2100 mt.’lik kum pistte gerçekleştirilecektir. 5 Arap atının katılacağı koşuda; Yıkılacağına pek ihtimal vermediğim 2 – GÜMBÜRGÜMBÜR bir diğer banko olabilir diye yazacaktım ama baktım 1 – EGEBEYİ çok sırıtıyor orada, paraya koşacaklar bir ihtimal denesinler derim… CANKARDEŞLER’e kafa tutan EGEBEYİ şimdi GÜMGÜM’e kafa tutabilecek mi acaba ? Başta da söyledim pek ihtimal vermesem de sürekli gözüme çarpan isim olduğu için, biraz da yarışın para vereceği tutarsa burada terslik olabilir diye sezinledim… Ufak kuponlar GÜMGÜM’e devam… Geniş kupon yapanlar EGEBEYİ’ni eklesinler dostlar…

7. KOŞU: 1900 mt.’lik çim pistte seyredeceğimiz ŞARTLI-4 koşu ise; 4 ve Yukarı 9 İngiliz atının katılımı ile yapılacaktır. 1 – RYAN AREL ve 5 – ÇELEBİ CİHAN sıralamada ilk iki at olarak karşımıza çıkacaklardır… Lakin 2 – BÜYÜK AĞA en ufak hatayı affetmez… Hatırlayın İSTANBUL…2800 mt.’lik çim pistte RYAN AREL’den baş farkı ile birinciliği almayı başarmıştı… Burada bu üçlüyü ayrımsız yazmak bence daha mantıklı. İçlerinden eleme yapmaya kalkışırsak, yarış sonrası hüsrana uğrayabiliriz.

8. KOŞU: 3 Yaşlı İngilizlerin 1900 mt.’lik çim pistteki HANDİKAP-14 mücadelesi ile günün son startı İSTANBUL’da verilecektir. S. AKBULAT’ın burada iki defa üst üste bindiği ve son yarışında birinci getirdiği favori isimden inip, 4 – ÇINARLI‘yı tercihlemesi benim gözümden kaçmadı ki Murat ERKEL arkadaşımız da yorumlarda bu safkanı öncelikli olarak belirterek, banko olarak sizlere sunmuş. Onun yorumunu da okudum ve tekrar inceledim, gerçekten kazanmaya yakın olduğunu gördüm. Bu yüzden sizlere banko olarak sunmaya karar verdim… Belki çekinen olacaktır, onlar da tuttukları isimleri yanına yazmayı unutmasınlar derim. 

5 MAYIS 2017 – İSTANBUL ALTILI ŞABLONU

1. AYAK: 7 – GÜMÜŞ KAFES // 5 – 10 – 8 // 2 – 6

2. AYAK: 2 – 3 // 1 – 5 – 7 // 11

3. AYAK: 2 – GAZIBORA KHAN (BANKO)

4. AYAK: 2 – GÜMBÜRGÜMBÜR // 1

5. AYAK: 1 – 5 – 2

6. AYAK: 4 – ÇINARLI (BANKO)

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.