69. GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK BAKANLIĞI KOŞUSUNU 5. KEZ ÜST ÜSTE KAZANAN KARAÜZÜM İSİMLİ SAFKAN OLDU

Sitede günün ilk bankosu olarak sizlere sunduğumuz “KARAÜZÜM” yine kazanmayı başardı. Neden peki BANKO verdik… Daha önce bu mesafede koşup CANKARDEŞLER’i geride bırakmayı başaran KARAÜZÜM bizim için FAVORİ iken, AGF’de 3. at olarak gözüktü… 550 bin TL’lik koşuda daha önceden 4 defa üst üste kazanan KARAÜZÜM için 5. kez birinciliğe uzanması bizler için sürpriz olmadı. Herşey takip sonucunda buraya not edildi… Güzel bir harçlıkta verdi. Sitemizdeki 2 Banko ile sizlere kazandırmayı başardık.

Bu yıl 69. kez düzenlenen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Koşusu, 27 Mayıs Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda, programın 5. koşusu olarak saat 16.30’da gerçekleşti.

2006, 2008, 2009 ve 2010 yıllarında KAFKASLI, 2011 yılında ONURKAAN, 2012 yılında DARFUR, 2013, 2014, 2015 ve 2016 yıllarında ise KARAÜZÜM‘ün galibiyetleri ile sonuçlanan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Koşusu‘nda bu yıl, geçmiş koşu performansları son derece parlak klas Arap atları, çim pistte 2400 metre mesafede birincilik mücadelesi verdi.

Ankara yarış sezonunun, 4+ yaşlı safkan Arap atları için en önemli sınavlarından birisi olan ve bu yıl 69. kez düzenlenen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Koşusu’nu (Açık-G1/TR/DHÖ) son 4 yılın galibi KARAÜZÜM (Halid – Biriçimsu / Batyskaf) kazanmayı başardı. Üst üste 5. kez bu önemli koşudan zaferle ayrılarak, adını Türk Arap atçılığına altın harflerle yazdırmayı başaran KARAÜZÜM, Kamil Kılınç’ın sahibi olduğu, Casım Katı tarafından antrene edilen ve Anadolu Tarım İşletmesi yetiştirmesi bir safkandır.

İlk kez 1948 yılında koşulan ve TUFAN isimli safkanın galibiyeti ile sonuçlan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Koşusu’nu, 2017 yılında da kazanmayı başaran grubun en yaşlı ismi konumundaki şampiyon safkan KARAÜZÜM, kariyerinin 30. birinciliğine ulaşırken, jokey Ahmet Çelik ise 4. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Koşusu birinciliğini elde etti.

4+  yaşlı 10 safkan Arap atının katılımıyla, çim pistte 2400 metre mesafede gerçekleştirilen, 550.000 TL ikramiyeli bu önemli koşuda, Mehmet Kaya idaresindeki eküri safkanlardan SEMEND (Halid – Betülüm / Tamerinoğlu)  ikinci olurken, Akın Sözen ile bu önemli mücadeleye katılan KIRDENİZ (Berksoy – Fulyahanım / Bozdağ) üçüncü, CANKARDEŞLER (Yalaz – Bedel 2 / Tunca) isimli safkan da Selim Kaya ile dördüncü oldu.

1983 yılında ALBATUR isimli safkanın 2.40.91 ile en iyi dereceyi elde ettiği koşuyu, 2017 yılında da kazanan KARAÜZÜM için koşunun bitiriş derecesi 2.50.20 olurken, farklar 4,5 Boy – 3,5 Boy – 4 Boy şeklinde oluştu.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Sinan Kılınç’a kupasını Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Durali Koçak verdi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Durali Koçak, safkanın antrenörü Casım Katı’ya da bir plaket verirken, KARAÜZÜM‘ün jokeyi Ahmet Çelik ise plaketini, TİGEM Genel Müdürü ve Yüksek Komiserler Kurulu Üyesi Mehmet Taşan’dan aldı.

Törene, TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş, Yönetim Kurulu Üyesi Sadettin Atığ, YKK Genel Koordinatörü Murat Durmaz, Avrupa Akdeniz Yarışçılık Federasyonu Başkan Yardımcısı, YKK Üyesi ve eski Başkanlarımızdan Behçet Homurlu, YKK Üyesi Mustafa Özdemir, Ankara Hipodrom Müdürü Mehmet Şirin Bozkurt ile davetliler de katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.