5 EKİM 2016 – ELAZIĞ ALTILISI

Çarşamba günü 8 koşulu bir yarış programı bulunmaktadır. 7’li Please ve 7’li Ganyan 2. Koşu ile Saat: 14:00’de, Altılı Ganyan oyunu ise 3. Koşu ile saat: 15:00’da başlamaktadır. Bol Şanslar Dilerim…

5 Ekim Çarşamba Elazığ Hipodromunda 8 koşulu bir program bulunmaktadır. Günün önemli yarışı 6. Koşuda ekranlara gelecek olan "AĞRI DAĞI KOŞUSU'dur." 5 Ekim 2016 (05.10.2016) Elazığ at yarışı tahminlerim şu şekildedir;

1. KOŞU: 3 Yaşlı Arap atların MAIDEN mücadelesi ile meşhur ELAZIĞ yarışlarında ilk start verilerek 1. ÜÇLÜ GANYAN oyunu başlayacaktır. Mesafe yine kısa 1200 mt.'lik kum pistte ekranlara gelecektir. Pek heyecanlandırıcı girdim cümleye ama fazla heyecan kalbe zarar o yüzden cebini seven ufak kuponlar yapar diyelim…1. ÜÇLÜ GANYAN oynayan yarışseverlerimize bu koşuda son yarışını beğendiğim 4 – MAYISKIZI'nı önereceğim…

2. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR)Bakın bu koşuda çok önemlidir… Yarışseverlerin henüz nail olamadığı YEDİLİ GANYAN koşusu… Aman Tanrım… Tabiki espri tutturanlar var diyeceksiniz şimdi onlar yarışsever değil mi? Bence onların yarışı okumuş, bitirmiş ve kitabını yazmış kişiler derim. Bir de denk gelsem ellerinden öperim… Elazığ'da bırak yediliyi; Altılı, beşli tuttursan bile kardasın… Ama şimdi hakkını da yemeyelim bazen 50 – 100 lira verdiğini gördüm. Ama çok nadir yılda 1 defa sanırım… Fazla kurcalamadan hemen YEDİLİ AYAĞI'nda gerçekleştirilecek ŞARTLI-5 mücadele için 2 Yaşlı İngiliz safkanların birincilik çekişmesini 1200 mt.'lik kum pistte izleyeceğiz. 4 – KIYAMET son koşusunda burada 60 kg. ile UZAK ARA çeken bir safkan ve yaptığı derece 1.15.55 yani yanına yaklaşan duman olur misali… Hele bir de 55 kg. inmiş vaziyette hatta jokeyi bile aynı uç uç böceğim şarkısı geldi aklıma… Ya bir şey diyeceğim yukarıda yazdığım yazılar sanırım bugüne geçerli değil. İki koşu yorum yazdım, ikisi de banko çıktı. Sakın sallıyorum falan sanmayın. Açın bakın dostlar bülten önünüzde… Yani acaba ELAZIĞ'da altılıya yeni başlayanlar için bir kıyak mı geçilecek diye düşünmedim değil hani… Ama gene de belli olmaz bakalım hele bir aşağıdaki koşuda ALTILI başlıyor…

3. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 3 Yaşlı İngiliz atların ŞARTLI-2 mücadelesi 1700 mt.'lik kum pistte gerçekleştirilecektir. ELAZIĞ'da Altılı Ganyanın başlangıç ayağını oluşturan bu yarışta; 1 – BLACK WEASEL öncelikli olarak tuttuğum ve kazanmasını beklediğim isimdir. İlk ayak olmasından ötürü sağlama almak isteyenlere; 10 – VICTORY GIRL , 4 – YAĞIZ KIZ ve 3 – LADY ÇİKOLATA önerebileceğim safkanlar olacaktır.

4. KOŞU: 3 ve Yukarı İngilizlerin HANDİKAP-15 mücadelesi ile BEŞLİ GANYAN oyunu başlayacaktır. 7 – ANTIOXIDANT burada yine banko olarak çıkan bir diğer safkan. HAYIRDIR İNŞALLAH demeden geçemeyeceğim bu nedir ya… Bütün favoriler zayıf gruplarda start alıyor ve ilk at olarak ister istemez çıkıyor… ELAZIĞ'da sanırım harçlık verecekler…  Yine de bu safkanı yıkmak isteyenler olursa; 4 – SIMENTAL , 3 – CITYS PRIDE , 11 – POLATOĞLU ve 6 – LIFE IS A BREEZE geniş kuponlarda yer verilebilir. Benim sıralama verdiğime bakmayın yani normalde ANTIOXIDANT tek tutuyorum ama geniş kupon yapanlara da safkan öneremeden geçemiyorum. Çünkü Burası ELAZIĞ…. Hatta sürpriz için de; 10 – GELEG SIPAS ve 12 – BAYRAMOĞLU'nu takip edebilirsiniz.

5. KOŞU: Günün bir diğer MAIDEN mücadelesinde; 1 – ABİDE TAY , 5 – FELEKKIZI ve 6 – GÖKSİN yeterli olacaktır.

6. KOŞU: 4 ve Yukarı Arap atların KV-7 mücadelesinde AĞRI DAĞI KOŞUSU ekranlara gelecektir. Bütün kaliteli safkanların ağır kilo koşmasının dezavantaj olduğu durumda 10 – VEYSİBABA yarışı lehine çevirerek kazanmaya en yakın gördüğüm isimdir. Günün ilk bankosu olarak değerlendirebilirsiniz. Ama illa da rakip yazacağım derseniz; 1 – KAÇAR FEVZİ , 3 – ATİKTAY , 5 – ŞUBATHAN ve 4 – BAHABEY yazabilirsiniz.

7. KOŞU: 3 ve Yukarı İngiliz safkanların ŞARTLI-4 mücadelesi 2000 mt.'lik kum pistte gerçekleşecektir. 11 – KIRDEMİRKIR günün bir diğer bankosu olabilir.

8 KOŞU: 4 ve Yukarı Arap atların HANDİKAP-14 koşusu ile ELAZIĞ'da günün son ayağını izleyeceğiz. 2 – TOMO AĞA burada rakiplerini geride bırakarak potoya uzanmasını beklediğim isimdir.

5 EKİM 2016 – ELAZIĞ ALTILI ŞABLONU:

1.AYAK: 1 – BLACK WEASEL // 10 – 4 – 3

2.AYAK: 7 – ANTIOXIDANT // 4 – 3 – 11 – 6 // 10 – 12

3.AYAK: 1 – 5 – 6

4.AYAK: 10 – VEYSİBABA // 1 – 3 – 5 – 4

5.AYAK11 – KIRDEMİRKIR (BANKO)

6.AYAK: 2 – TOMO AĞA (BANKO)

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.