4 ŞUBAT 2016 – ŞANLI URFA SİSTEM ALTILISI (BY HİKO)

ŞANLI URFA 4 Şubat 2016 Perşembe günü 7 koşulu bir yarış programı bulunmaktadır. 7’li Please ve 7’li Ganyan 1. Koşu ile Saat: 18:00’de, Altılı Ganyan oyunu ise 2. Koşu ile saat: 18:30’da başlamaktadır. Bol Şanslar Dilerim…

Bana göre Türkiyede en kolay at yarışı tahmini (!) yapılabilen illerden biri Şanlı Urfa. Nedeni ise genellikle favori atların sıralamada son sıraları tercih edişi (!) bunun bilinçli bir şekilde yapıldığını düşünüyorum bazende gözlerimizle şahit olduğumuz üzere favori at eğer birinci olacak gibiyse üzerindeki jokey akıl almaz bir şekilde yarışı geriden gelen sürpriz ata teslim ediyor buna göre bizede koşularda sürpriz atı bulmak kalıyor yani bir başka deyişle favori atı yazma zahmetinde bulunmuyoruz nasıl olsa gelmez diye ben Şanlı Urfa yorumlarımı bu şekilde yapıyorum sizlerde atların performansı bir yana bu tür atları bulabilmek için kuponlarınıza yazın . Saygılar sunarım (by hiko)

1. KOŞU: – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): İlk koşuda 8 – TUMBUL PINARI, 9 – YENİ BİR HAYAT, 2 – ÇAĞLAYAN TAY diyorum.

2. KOŞU: – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): Benim sisteme göre 1 – ABELARD tek olarak çıkıyor yanlız 11 – UNSTOPPABLE bomboş kilosu ile ve üzerindeki yaman (!) binicisi ile ihmale gelmez. 6 – LİTTLE CAT (ekürisi 7 – AFRİKAYA BAKAN) diğer yazılacak bir isimdir.

3. KOŞU: Başta 6 – KIVIRCIK SALATA olmak üzere 4 – HAYATCAN, 9 – SENEM NENE ve koşunun favorisi 10 – TURBONAZ bir bakıma puana göre ilk 4 at bu koşu için yeterlidir.

4. KOŞU: Açık ve kısa vade koşularda urfada pek sürpriz at gelmiyor fakat daha önce bu koşulan Şanlı Urfa Barosu koşularında hiç favori at gelmemiş bende ilk at olarak 5 – SON BABA’yı seçtim ikinci olarak bir bomba at 1 – BÜYÜK BEREN diyorum ne olur ne olmaz diye koşunun favorisi 9 – YÜREKKAAN ve onun rakibi durumundaki 2 – DİZDAR BEY’ide yazdıkmı bu koşuda rahat ederiz gibime geliyor.

5. KOŞU: 3 – ALZENGİNOĞLUM  banko diyorum.

6. KOŞU: 1 – AYABAKAN’ın bu mesafedeki son yarışını seyretti iseniz tabiri caizse oynaya oynaya kazanması lazım banko diyeceğim ama yorumlarımın başındaki sunumumda söylediğim gibi Urfada gelen bir daha gelmez prensibini dikkate alarak değerlendirmeyi kendiniz yapın.

7. KOŞU: 3 – ÇİFTÇİ KIZI ve ekürisi 5 – ÇİFTÇİ SULTAN son koşuda resital yapar diyeceğim ama yazabilirseniz bir kaç at daha yazabilirsiniz buraya benim önerim bir bomba at 11 – STRONG SHUTTLE.

 

28 OCAK 2016 – ŞANLI URFA ALTILISI  ŞABLONU:

1.AYAK: 1 – 11 – 6

2.AYAK: 6 – 4 – 9 – 10

3.AYAK: 5 – 1 – 9 – 2

4.AYAK: 3 – ALZENGİNOĞLUM  banko

5.AYAK: 1 – AYABAKAN banko

6.AYAK: 3 //// 11