31 MAYIS 2016 – KOCAELİ ALTILISI

31 MAYIS 2016 – KOCAELİ ALTILISI

KOCAELİ 17 MAYIS 2016 PAZARTESİ günü 8 koşulu bir yarış programı bulunmaktadır. Yedili Ganyan ve Yedili Please oyunu 2. Koşu ile saat: 18:30’da, Altılı Ganyan oyunu 3. Koşu ile saat: 19:00’da başlamaktadır. Bol Şanslar Dilerim…

SALI günü KOCAELİ hipodromu 8 koşulu gündüz programına ev sahipliği yapacaktır. Günün önemli yarışı olan “KEFKEN KOŞUSU” altılı ganyanın dördüncü ayağında ekranlara gelecektir. 4 Yaşlı Arapların KV-8 mücadelesinde 7 safkan birincilik için mücadele verecektir. 31 Mayıs 2016 Kocaeli at yarışı tahminlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

1. KOŞU: 3 Yaşlı İngilizlerin MAIDEN mücadelesi ile KOCAELİ’de ilk üçlü ganyan oyununa start verilecektir. 7 – SPORTIVO , 4 – EVENING ve 8 – AKYAZILI DİLA yarışı kazanmaya yakın gördüğüm safkanlardır.

2. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): 4 Yaşlı Arapların HANDİKAP-16 mücadelesi ile KOCAELİ’de yedili ganyan ve yedili please oyunları başlayacaktır. Son yarışını beğendiğim 4 – KIZIM İDİL hafif kilosu ile yine kazanmaya yakın duran bir isim. 2 – HALENAY ve 1 – BALK ciddi rakipleri olacaktır. Koşuda sürprizi ise; 3 – PEXUSS ve 8 – YABAN GÜVERCİNİ değerlendirilebilir.

3. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 3 Yaşlı İngiliz safkanlarının Handikap-14 mücadelesi ile KOCAELİ’de altılı ganyan başlayacaktır. 2 – MARK HOLMES ve 1 – RACER MAN arasında birincilik çekişmesi olacağını düşünüyorum. Bu iki safkanın çekişmesinden faydalanıp sprintini güzel ayarlar ise 9 – JUNIOR DURU sürprize imza atabilir.

4. KOŞU: Günün ikinci MAIDEN mücadelesi beşli ganyanın başlangıç ayağını oluşturuyor. Koşuda favori gösterdikleri 7 – YILMAZTÜRK‘ün son koşusunun videosunu açıp, üşenmeden seyrettim… Startla birlikte kafayı alıp sürekli kaçmaya çalıştığını gördüm. Ama anlayamadığım olay safkanın birden bire gerilemeye başlayarak koşuyu sonuncu bitirmesi. Önceki koşuları da keza öyle… E şimdi sormazlar mı adama bu at niye favori ? İçinizden şunu diyenleri duyar gibiyim “Diğer safkanlar sanki çok mu iyi…” Evet maalesef toplama bir MAIDEN olmuş. Bütün koşuları kötü olan safkanlar bir arada. Ama unutmayın hiç koşmamış, daha ilk defa piste çıkacak olan 4 tane de safkan var… Gel şimdi ayıkla pirincin taşını… Burada dikkatimi çeken başta 11 – MAYA BIEN olmak üzere galoplarını beğendiğim 4 – KRASNODAR ve 9 – CHASING THE WIND küçük kuponlar için yazılabilecek isimlerdir. Bunların da dışına çıkarsa HEPSİ demeden bulmak imkansız gibi.

5. KOŞU: 2 – METALFIRTINASI gözümü kapadım ve BANKO olarak sizlere önerdim… Geleceği çok parlak bir safkan ayakları düz bassın… Sevdiği pistte üst üste iki kez rahat yarışlar kazanan METALFIRTINASI yine günün bankosu olmayı hak eden bir isim.

6. KOŞU: Geldik günün önemli yarışı olan KEFKEN KOŞUSU’na… Bu koşuda ağır kilosuna rağmen 2 – NASUHOĞLU ilk önereceğim isimdir. Rakipleri ise; 1 – BİLDENHAN , 5 – BÜYÜK BURÇ ve 6 – BÜYÜKDÜŞÜN şanslı gördüğüm diğer isimlerdir.

7. KOŞU: 6 – SAILWIND artık MAIDEN’a veda etme vakti geldi. Günün ikinci bankosu olarak önermek istiyorum. Son koşusunu beğendiğim SAILWIND güçlü rakiplerini arkada bırakarak güzel bir ikincilik ile ayrılmıştı. Bunun telafisini giderecektir.

8. KOŞU: 4 ve Yukarı İngilizlerin HANDİKAP-16 mücadelesi ile KOCAELİ’de günü sonlandırıyoruz. 13 – SPORTING , 11 – FORGET ME NOT ve 12 – INDIAN RADJA koşuyu kazanmaya yakın gördüğüm safkanlardır. Sürpriz arayanlara; 6 – ZAPPA , 2 – PRESENT PERFECT , 16 – PERFECTUS ve 14 – CHARMING STORM önerebileceğim isimlerdir. Geniş kuponlar da muhakkak yer almalıdır diye düşünüyorum.

31 MAYIS 2016 KOCAELİ ALTILI ŞABLONU

1.AYAK: 2 – 1 // 9

2.AYAK: 7 – 11 – 4 – 9 // HEPSİ

3.AYAK: 2 – METALFIRTINASI (BANKO)

4.AYAK: 2 – NASUHOĞLU // 1 – 5 – 6

5.AYAK: 6 – SAILWIND (BANKO)

6.AYAK: 13 – 11 – 12 // 6 – 2 – 16 – 14

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on StumbleUponPin on PinterestShare on LinkedInDigg thisSİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

İlk Tahmini Sen Yap!

wpDiscuz