30 OCAK 2018 – KOCAELİ ALTILISI

30 Ocak 2018 SALI günü KOCAELİ KARTEPE Hipodromu’nda 7 Koşulu gündüz yarış programı ekranlara gelecektir. YEDİLİ GANYAN Oyunu 1. Koşu saat 14:30’daALTILI GANYAN Oyunu ise 2. Koşu ile saat 15:00’da başlamaktadır. 

30 Ocak Salı 7 koşulu yarış programına KOCAELİ KARTEPE HİPODROMU (9. Yarış Günü) ev sahipliği yapacaktır. 30 Ocak 2017 (30.01.2018) Kocaeli at yarışı tahminlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

1. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLASE BU KOŞUDAN BAŞLAR)1800 metrelik kum pistte gerçekleştirilecek ŞARTLI-2 mücadeleye; 3 Yaşlı 5 İngiliz atı katılacaktır. Son katıldığı yarıştan 1.50.91’lik dereceyle birinci olarak ayrılan 1 – VIHIGHPE , aynı binicisiyle tekrar start alıyor olması avantajını da düşünerekten kazanacağını ümit ediyorum… 

2. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): GÜNÜN GANYANI BU KOŞUDADIR. 4 Yaşlı Arapların 1500 metrelik kum pist üzerindeki ŞARTLI-3 koşu ile ALTILI GANYAN oyunu başlayacaktır. Çok karışmaya müsait bir koşu olarak görüyorum… Neden derseniz, aynı mesafelerde koşan safkanların derecelerine baktığımızda alakasız veriler elde ediyoruz. Aynı mesafede yarış gören isimlerin farklı farklı derece yapması sürprize doğru bir yol uzanacağını belirtiyor gibi sanki… Tabi belli de olmaz burada ki dereceler, gruptaki güçlü atlar veya zayıf atlardan da kaynaklı olabiliyor. Birinde uygun bir yol bulup koşup gelmiştir, diğerinde önü kapanmış gerilerde kalmıştır. Bütün detaylara inersek bu ayağın içinden çıkamayız… 1 – ALYANAKLIM (10 ile eküri) ilk gözüme takılan isim oldu, G. KILIÇ ile ŞARTLI-3 mücadeleden 1.44.59’luk derecesiyle en geri gelirken… Son yarışında B. AKÇAY ile HANDİKAP-14 koşudan 1.38.55 ile birinci ayrılmayı başardı… Tabi bu iki yarış arasında 11 günlük bir dinlenme süreci var ama yine de bu dereceyi yapması büyük başarı olarak görüyorum. Ya binicisinden ya da gerçekten o an hazırdı çıktı geldi, diyebilmemiz için bu yarışını seyretmemiz gerekiyor ki tekrar B. AKÇAY ile start alması da gözardı edilecek bir husus değil. G. KILIÇ’ta ekürisine biniyor tadından yenmez. Ufak kuponlar yapıştırsın bu atı tek ya herro ya merro… Peki rakip kim olur ? 1.38.74’lük derecesi ile ALYANAKLIM’ın ardından üçüncülük elde eden 8 – MALAKKA tabiki… Daha sonra 2 – TOKUŞUN KIZI‘nı düşünenler sanırım 61 kg. görünce 1 adım geri atacaklardır. Hak veririm… Ama burada S. TIRPAN’ın hatırına kuponlarımıza eklememiz gerekir… 5 kum yarışının 2’sini kazanmış onu da S. TIRPAN ile… Kilo problem olmaz ise gelebilir, dikkat. (Arap atları ağır kiloyu kaldırıyor)… Evet bir de 3 – NESRİNGÜLÜ var, yarışları hep tabela ne denebilir ki, yazmadan geçemeyiz… 

3. KOŞU: 3 Yaşlı İngilizlerin MAIDEN yarışı ile BEŞLİ GANYAN oyunu başlayacaktır. 12 safkanın katılacağı koşuda; Yarışseverin genelde devrildiği yerlerden bir tanesi MAIDEN mücadele… 11 – SUNLIGHT MELODY ve 4 – FIRTINA ŞİMŞEK, 1200 metrelik derecelerine göre rakiplerinin önünde gördüğüm safkanlardır. Lakin burada en ufak hata yarışın rengini değiştirebilecek gibi duruyor… Özellikle 1 – CHOLE önde verdiğim safkanların en ciddi rakibi olmasını beklediğim ve tercihli start almış olması da avantajına yarayabilir, dikkat. Sürpriz arayanlar ise bir gün bir yerde başımızı yakacağına inandığım 3 – ELAZIĞ GÜZELİ‘ni takip etsinler, kuponlarında yer bulabilirlerse muhakkak eklesinler derim. Çıkacak olmadık bir yerde hepimizi tepetakla edecek bu at… O yüzden gözden uzak tutmayın derim.

4. KOŞU: 2000 metrelik uzun mesafeli kum pistte yapılacak HANDİKAP-16 mücadeleye; 4 ve Yukarı İngiliz atları katılacaktır. 2 – VELİAHT , 3 – BEAUGAZON , 5 – PARLAN , 6 – BLACK ADLER ve M. ÇİÇEK‘in ne yapacağı belli olmaz diyerek penceremi kapatayım 4 – CAMPS BAY birlikte şans vermenizi önereceğim kaliteli isimlerdir. Koşuda sürpriz için kilo avantajı bulunan 8 – ADALSON‘u değerlendirebilirsiniz.

5. KOŞU: 5 ve Yukarı 11 Arap atının start alacağı yarış ile ÜÇLÜ GANYAN oyununun başlangıç koşusu ekranlara gelecektir. 1900 metrelik kum pistte gerçekleştirilecek yarışta; HANDİKAP-16 mücadele izleyeceğiz… 1 – ÇERMİ KHAN son koşusunda adeta üst sınıf atları geçerek birinciliğe ulaştı. Burada alternatif tek olarak küçük kurgularda değerlendirebilir… Rakip olarak hata kollamayı seven 5 – KURYE‘yi düşünüyorum.

6. KOŞU: Tabela ayağını izleyeceğimiz programın bir diğer MAIDEN koşusunda ise; 3 Yaşlı 12 İngiliz atı start alacaktır. 1200 metrelik kum pistte ŞARTLI-3 yarışa katılan 11 – SHANGHAIS GIRL tabelanın üçüncü basamağında yer alırken bitiriş derecesi 1.15.44’dür… Şimdi tekrar MAIDEN’a katılıyor ve o yarışında M. KAYA ile start alan SHANGHAIS GIRL şimdi K. TOKAÇOĞLU ile piste çıkıyor. Yani o zamanda jokey vardı üzerinde şimdi de jokey var. Dereceyi daha da düşürerek birinciliğe uzanmasını bekliyorum. Ayrıyeten galoplarını İSTANBUL’da yapmış olmasına rağmen harika… Günün teki olarak seçiyorum, gelmezse de Kadir’in canı sağolsun ne diyelim. Bunun yanına at yazmaya kalkarsak, kupon ikiye-üçe-dörde katlar… Böyle güzel bir atı yakalamışız, gelmesini temenni edelim.

7. KOŞU: 1700 metrelik kum pist üzerinde gerçekleştirilecek SATIŞ-1 yarışında; 4 ve Yukarı Arap safkanların birincilik çekişmesi ekranlara gelecektir. 8 – ZORBEZİRGAN (4 ile eküri) nedense bir an ilk dikkatimi çeken safkan oldu. Belkide FENERLİCAN’ın isteksiz koşularından dolayı olabilir bu bendeki anlık karar verme… Tek verdik olmadı, yanına at yazdık olmadı bir türlü beklenileni veremeyen FENERLİCAN için artık bende pil bitti, takibimden çıkardım… Zaten geçmiş yarışlara bakdığımda ZORBEZİRGAN bu mesafede birinciliği kapmış, FEENERLİCAN’ı falan atlatmış yürümüş gitmiş… Uzun uzadıya derinlemesine düşünmektense günün bir diğer riskli bankosunu burada öneriyorum… Dileyen yanına at yazabilir tabiki. 8 – ZORBEZİRGAN eküri destekli gireceği bu koşuda birinciliğe yakın gördüğüm safkan olup, kuponlara BANKO önerimdir.

Verdiğimiz tekler bile gelse, eminim güzel bir ikramiye sizlerin olur… Tabiki şans tabiki kurgu… Buradaki şablona at ekleyip, çıkararak kendi şansınızı her daim önplanda tutunuz. Buraya yazılan şablon tarafımdan oynandığı gibi, çalışılıp sizlere sunulmaktadır. Bizim gözümüzden kaçanı sizler yakalayıp, aşağıda ki “SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER” bölümünden kuponlarınızı bize yollayabilirsiniz.

30 OCAK 2018 – KOCAELİ ALTILI ŞABLONU  banko at yarışı tahmini

1.AYAK:  1 – ALYANAKLIM // 8 // 2 – 3

2.AYAK:  11 – 4 // 1 – 3

3.AYAK:  2 – 3 – 5 – 6 – 4 // 8

4.AYAK:  1 – ÇERMİ KHAN // 5

5.AYAK:  11 – SHANGHAIS GIRL (BANKO)

6.AYAK:  8 – ZORBEZİRGAN (BANKO)

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.