Beklenilen gün sonunda geldi çattı. 30 Ağustos 2020 Pazar günü İstanbul‘dan herkese merhabalar. Bugün günlerden Gazi. Gazi koşusuna geçmeden önce herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyoruz. Bu güzel günde Mustafa Kemal Atatürk’ü anıyor olmamız da ayrı bir güzel. Vatan uğrunda şehit olmuş ve bize bu güzel toprakları armağan etmiş yüce Türk askerlerinin de ruhu şad olsun.

Gelelim Gazi’ye. Pandemi günlerinde ertelenen yarışlar sonrasındaki hiç beklenmedik isimlerle sonuçlanan sürpriz altılılar derken 94. Gazi koşusu ile birlikte üzerimizdeki pası artık tamamen atalım 🙂 Tahminlere geçmeden önce tüm safkanların ayaklarının yere sağlam basmasını temenni ediyoruz. İyi olan, iyi hazırlanan hakedenin kazandığı bir mücadele olsun.

İstanbul’da bugün 10 koşuluk yarış programı var. Çift altılı ganyan oyunu oynanacak.

Birinci altılı ganyan 1.koşu ile birlikte 13:30’da başlayacak.

İkinci altılı ganyan 5.koşu ile birlikte 15:30’da ekranlara gelecek.

1.KOŞU BİRİNCİ ALTILI GANYAN BAŞLAR

İstanbul’da güne ve birinci altılı ganyana bir maiden mücadele ile başlıyoruz. Gittikçe iyi konuma geldiği gözlemlenen ve son startında beklentileri bir nebze olsun karşılayan (5)KAZANLI başlangıç safkanımdır. (2)HÜR UÇAN ve (3)KAANBERK güçlü rakipleri olur. Kurgumu başlangıç ayağında kalabalık yazmak üzerine yaptım. O yüzden (4)KARBATUR ve (6)MUZOBABA‘yı da tutmak istiyorum. Son olarak da yazmazsam pişman olacağım isimlerden (7)OLGUNALP ekleyerek kalabalık bir başlangıç yapalım.

2.KOŞU

Dile kolay tam 22 safkan 1600 çim pistte karşılaşacak. Oldukça vasat isimlerin şartlı2 mücadelesini de kalabalık geçmek istiyorum. Bugün ismini kanıtlamış isimlere güvenip buraları doldurmakta fayda var diye düşünüyorum. (14)SUBİKE ve (6)ZOR ZAMAN bana göre grubun bir tık üzerinde isimler. Eğer risk almak isteyenler varsa yanlarına (5)DEMİRYILDIZ‘ı da ekleyip 3 isimle geçebilir. Ben biraz daha dolduracağım. (17)BOZANAĞA ilk startlarında göz doldurmuştu sonradan istenileni veremedi bugün Mehmet Kaya idaresinde çıkış yapabilir. (3)AYNİRA yine kollamak istediğim bir isimdir. (11)ESES FIRTINA ve (1)ÇILGIN EJDER fark yaratabilecek isimler. Son olarak da Kaizbert temsilcisi (7)HÜRREİS‘i ekliyorum. Bu ayağı tehlikeli gördüğüm için olabildiğince doğru isimlere yer verip pencere bırakmamaya çalıştım.

3.KOŞU

Maiden mücadelede ilk 4 startında da ikincilikte kalan (7)YEĞENİM TOPRAK artık bu grupta maidena veda etmesi muhtemel sonuç olur ve alternatif tek olarak değerlendirilebilir. Yine de safkanın kazanamıyor oluşu geniş kuponlarda rakip yazmamız gerektiğine inandırdı ben. (4)BEYHAKAN bunu başarabilecek en güçlü isimlerden. (2)ATLIKAĞAN‘da ihmale gelmeyecek bir isimdir. (3)BEŞKAZALI ve Sadettin Boyraz idaresinde bir kez daha koşacak olan (6)ÖZGÜRKAFKAS ekliyorum.

4.KOŞU

Yavaş yavaş günün güzel koşularına geçmeye başlıyoruz. (1)HEKİMOĞLU gerçekten üst düzey bir isim. Bence önü açık ve daha nice yarışlarda göreceğiz. Bugün uygun grupta apranti problemi olmasa alternatif tek önerebilirdim. (5)TAYLARIN GÜZELİ sürpriz rakibi olur. Son startında beğendiğim (2)WINTER FELL ihmale gelmez. Son olarak da (4)SÜPERMEN‘i ekliyorum.

5.KOŞU İKİNCİ ALTILI GANYAN BAŞLAR

Günün ilk büyük koşusu aynı zamanda ikinci altılı ganyanın da başlangıç ayağında 165.000 TL ödüllü I.İNÖNÜ koşusunda 2 yaşlı ingiliz dişi tayları bir araya geliyor. Oldukça başarılı isimler var ve ileride isimlerini nice büyük yarışlarda duyacağımız kesin. İlk isim olarak kum-çim ayırt etmeden ilk 2 koşusunu da kazanan ekürilerden (1)ANGEL OF LOVE isimli tayı düşünüyorum. Mustafa Çiçek idaresinde daha önce de birlikte koşup kazanmışlardı. Dereceleri de iyi ve güçlü taylar arasında daha iyilerini de yapabileceği izlenimi verdi. Gazi şampiyonu GRAYSTORM ve GRAYOCEAN gibi önemli iki safkan ile anneden kardeş, Luxor tayı, ilk startında göz dolduran Karataş ile kazanan ve bugün yine usta pilot ile koşacak olan (12)ROSE QUEEN asla ihmale gelmez . (9)MAÇA KIZI kendini ispatlamış bir safkan ve bugün de kuponlarda kollanması gerektiğine inanıyorum. (4)KAR KIZ ve (8)MACAU yine uyumlu jokeyleriyle yarışta söz sahibi olacak isimlerdir.

6.KOŞU

400.000 TL ödüllü ANAFARTALAR KOŞUSU‘nda 3 yaşlı ingiliz taylar piste çıkıyor. (10)KUZEY YAĞMURU çok ama çok beğendiğim bir isim. Halis Karataş idaresinde koşacak. 16 gün önce bugün de yarışta olan 7 numaralı KANEKONUN OĞLU’na geçilmiş olsa da bugün rövanşı alacağını düşünüyorum. Bana kalırsa KUZEY YAĞMURU daha iyi bir isim. Önceki ayakları doldurduğumdan ötürü burada kendisine güvenmek istiyorum. Eğer yıkmak isteyen varsa formda (7)KANEKONUN OĞLU güzel tercih olur. Son yarışlarını hiç beğenmesem de (15)SECRET LOVER koşmak istediği bir gün bu grupta fark yaratabilir.

7.KOŞU

Gazi öncesi ısınma turu bir yarış diyebiliriz. (2)RAMPAGE haklı favori ve uzayan mesafede alternatif kuponlarda tek olur. Ancak güçlü rakibine nazaran 7 kilo eksik koşacak (6)LEX TALLIONIS sürpriz oranlardan gelmeye devam ediyor. Artık bu ismin kendini ispatlaması için daha kaç yarış kazanması gerek bilmiyorum ancak ben bir kez daha yazacağım. Yeri olanlara mesafede boş kilosuyla ihmale gelmeyecek (3)KOÇULAŞ önerebilirim.

8.KOŞU

Geldik Gazi’ye. 94. Gazi koşusunda muhtemelen son yılların en ağır favorili Gazi’sini izleyeceğiz. Çünkü (1)CALL TO VICTORY öyle bir isim ki; öndeyken direniyor, arkadayken müthiş bir sprintle geliyor. Tam bir şampiyon yüreği var. Zaten bunu görebilmek için kahin olmaya gerek yok son 10 startında 10 birinciliği var safkanın. İlk yarış hayatına Bursa’da başlayarak 4. olan safkan muhtemelen Kurtel ekürisinin Gazi için hazırladığı bir isim değildi. Ancak kazanmaya devam ettikçe bir anda 1 numaralı isim oldu. Belki jenerasyonun yetersizliğindendir bilinmez ama kısa-uzun farketmeksizin önüne kim gelirse devirmeyi başardı. O yüzden safkanın artık mesafeden etkilenmediğini de hepimiz biliyoruz. Analize de pek gerek yok safkanın durumu ortada. %50+ üzerinde AGF çıkması bekleniyor. Peki yıkılabilir mi?  (13)VERNEZZA bunu defalarca denedi ama sonlarda CALL TO VICTORY uzayarak arayı açıyor bir türlü yakalanmıyor. Karataş bugün şapkadan tavşan çıkartırsa belki. Aynı şekilde (9)POWERMAN Da güçlü bir isim. (15)PRIOR bugün yarıştaki tek dişi safkan olarak %5’in altında olmasını beklediğim AGF oranıyla gelebilir mi? Gazi’de nice sürprizler görüldüğü oldu. Zira at yarışları ve tüm sporlar öngörülemezliği sayesinde güzel. Bu arada yarışta sadece 15 safkanın yer alacağını hatırlatalım. Öncelikle tüm safkanların ayaklarının yere sağlam basmasını temenni ediyorum. Sonra da hakedenin kazanacağı güzel, keyifli bir mücadele olsun.

9.KOŞU

Gazi sonrasında II.İNÖNÜ KOŞUSU ile devam ediyoruz. (3)DRAGON BORN ve (8)SPECIAL SON arasında geçmesini beklediğim mücadelede (5)REAL RUNNER ihmale gelmez. (1)AKABBA GÖKTUĞ tekrar denemek istediğim bir isim olup son olarak da başarılı kum pist koşularının ardından çimdeki koşusunu merak ettiğim (4)LIKE THE STARS ekliyorum.

10.KOŞU

İstanbul’da kapanışı dişilere özgü 260.000 TL ödüllü Nene Hatun Koşusu ile kapatıyoruz. (7)FLORIDA COAST müthiş bir isim ve bugün yarışın haklı favorisi. Alternatif tek olabilir. Ancak ben (11)MOORLAND isimli safkana dikkat çekmek istiyorum. Bence bugün sürpriz yapabilir ve yeri olanlar için burayı yıkmak isteyenler için ideal bir safkan. (9)MALA MOJA ve (10)MARAKAY‘ın yanı sıra son startını ölçü almadığım, daha müsait grupta iş yapabileceğine inandığım (1)AFTER TULIP eklemek istiyorum. Uzun mesafedeki koşusunu beğendiğim (17)ŞİRİNLADY ise kapanıştaki son sürpriz tayım.

30 Ağustos 2020 İstanbul 1.ALTILI KUPONU

1.AYAK – 1.KOŞU5-2-3-4-6-7
2.AYAK – 2.KOŞU14-6-5-17-3-11-1-7
3.AYAK – 3.KOŞU(7)YEĞENİM TOPRAK // 4-2-3-6
4.AYAK – 4.KOŞU1-5-2-4
5.AYAK – 5.KOŞU1-12-9-4-8
6.AYAK – 6.KOŞU(10)KUZEY YAĞMURU

30 Ağustos 2020 İstanbul 2.ALTILI KUPONU

1.AYAK – 5.KOŞU1-12-9-4-8
2.AYAK – 6.KOŞU(10)KUZEY YAĞMURU // 7-15
3.AYAK – 7.KOŞU(2)RAMPAGE // 6-3
4.AYAK – 8.KOŞU(1)CALL TO VICTORY // 13-9-15
5.AYAK – 9.KOŞU3-8-5-1-4
6.AYAK – 10.KOŞU7-11-9-10-1-17
Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.