3 EYLÜL 2016 – İSTANBUL ALTILISI

3 EYLÜL 2016 – İSTANBUL ALTILISI

Cumartesi günü at yarışı programında 8 koşu vardır. Yedili Ganyan ve Yedili Please oyunu 2. Koşu ile saat 18:30'da, Altılı Ganyan oyunu ise 3. Koşu ile saat 19:00'da başlamaktadır. Bol Şanslar Dilerim.

3 Eylül 2016 Cumartesi gece yarışlarına ev sahipliği yapan İSTANBUL VELİEFENDİ Hipodromunda 8 koşulu yarış programı bulunmaktadır. VELİEFENDİ'de yapılacak olan yarışlarda misafir safkanların yoğun olduğu programda heyecanlı dakikalar bizleri bekleyecektir. Longines sponsorluğunda bu yıl ilk defa gerçekleştirilecek olan ULUSLARARASI YARIŞ FESTİVALİ hem Cumartesi, hemde PAZAR günü İSTANBUL'da ekranlara gelecektir. Birbirinden önemli 6 yarış ile zevkli bir program olduğu kesin olan İSTANBUL VELİEFENDİ Hipodromunda tüm safkanların ayaklarının düz basmasını temenni ederiz… Öyle abartılacak kadar zor bir program gibi durmuyor işin açıkcası… Lakin son ayak biraz karışık geldi bana. Sizler yine kendi tuttuğunuz atlara öncelik vererek, bizlerin şablonu değerlendirmenizi öneririm. Biraz harçlık verecek cinsten bir program, ufak tefek ayrıntılardan kaçırmamaya özen göstermek lazım… 3 Eylül İstanbul at yarışı tahminleri şu şekilde olacaktır.

1. KOŞU: "FEGENTRİ AMATÖR BAYAN BİNİCİLER DÜNYA ŞAMPİYONASI KOŞUSU" ile 3 ve Yukarı İngiliz safkanları 2100 mt.'lik çim pistte birincilik mücadelesi vereceklerdir. Bayan binicilerin katıldığı bu yarışta; 4 – PANZEHİR kazanmasını bekliyorum. Eksik koşması halinde ise; 1 – MAZACA ve 5 – HANSHI devreye girebilecek safkanlardır.

2. KOŞU – (YEDİLİ  GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): VELİEFENDİ Hipodromunda Yedili Ganyan ve Yedili Please'nin başlayacağı bu koşuda; 3 Yaşlı Arap atların MAIDEN mücadelesi ekranlara gelecektir. 1 – ALTINKRAL ve 6 – ŞEHLEVENT'in öncelikli olarak MAIDEN'a veda etmesini bekliyorum. Rakipleri ise; 4 – NART , 8 – YARALI KURT ve 5 – ÖZ YALAZ koşuda diğer şanslı isimler olup, hata affetmeyeceklerini düşünüyorum.

3. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): "MOROCCO SOREC KOŞUSU" ile İSTANBUL'da Altılı Ganyan oyunu başlayacaktır. 2 Yaşlı İngilizlerin katıldığı bu önemli yarışta ise 6 İngiliz safkanı KV-6 mücadelede birincilik için uğraş vereceklerdir. 1200 mt.'lik kısa mesafeli çim pistte gerçekleştirilecek koşuda; 1 – GÜLAN BİNDA ilk şans vereceğm safkandır. En ciddi rakibinin ise; 2 – ZIPPY olacağı kesindir… Sürprizi ise; 6 – POINSETTIA yapabilir.

4. KOŞU: "KRA KOŞUSU" 3 Yaşlı İngiliz safkanların KV-8 mücadelesi ile gerçekleştirilecektir. 1500 mt.'lik kum pistte izleyeceğimiz bu önemli yarışta ise; Son koşusunu bu mesafede uzak ara kazanarak pistten ayrılan 6 – MOTHER OF DRAGONS koruduğu formu ile yine birinciliğin en güçlü adayı olarak görünüyor. G. KOCAKAYA idaresinde potoya uzanmasını beklediğim safkandır.

5. KOŞU: "ULUSLARARASI IFAHR KOŞUSU" ile 3 ve Yukarı Arap atların GR-2 yarışı 2100 mt.'lik uzun mesafeli kum pistte gerçekleştirilecektir. 3 – HANDASSA Hem İSTANBUL'da bu pistte 2.22.70'lik dereceye sahip hem de İSTANBUL'da 28.08.2016'da yapmış olduğu 62 kg.'lık galobu ile (1000'i 1.07.00) zaten bu grubu sırtında taşıyacağı apaçık ortadadır… Günün bir diğer bankosu olarak önermek istiyorum

6. KOŞU: "ULUSLARARASI ANADOLU KOŞUSU" 3 ve Yukarı İngiliz safkanların katılımı ile gerçekleştirilecektir. 2000 mt.'lik kum pistte ekranlara gelecek olan GR-2 mücadelesi tehlikeli bir yarış olarak duruyor… 1 – BASEM (GODOLPHIN) öncelikli olarak kazanmasını beklediğim isimdir. Rakip olarak 2 – BELGIAN BILL ve 3 – CEMCEM görünüyor…

7. KOŞU: "ULUSLARARASI İSTANBUL KOŞUSU" ise 3 ve Yukarı İngiliz atların GR-3 mücadelesi ile ekranlara gelecektir. Altılı Ganyanın tabela ayağını oluşturan bu yarış 1600 mt.'lik çim pistte gerçekleşecektir. Yine GODOLPHIN'e ait bir safkan ön planda 4 – PROMISING RUN hemen kuponlara öncelikli olarak yazın… Hemen arkasına da kale gibi olan 2 – TATVAN İNCİSİ'ni (3 ile eküri) yazdıkmı yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

8. KOŞU: İSTANBUL'da günün son ayağına geldiğimiz de ise 3 Yaşlı Arap safkanların ŞARTLI-3 mücadelesi ile günü sonlandırmış olacağız. 1200 mt.'lik kısa mesafeli çim pistte gerçekleştirilecek olan bu yarışta; 7 – FECİR , 6 – DEMİRPRENS , 4 – ANADOLU HİSARI ve 2 – AĞRI DAĞI FIRTINASI yeterli olacaktır. 3 – ALTINBUL ve 5 – BABAESKİ sürprizcilere önerebileceğim safkanlardır.

3 EYLÜL 2016 – İSTANBUL ALTILI ŞABLONU

1. AYAK: 1 – GÜLAN BİNDA // 2 // 6

2. AYAK: 6 – MOTHER OF DRAGONS (((BANKO)))

3. AYAK: 3 – HANDASSA (((BANKO)))

4. AYAK: 1 – BASEM // 2 – 3

5. AYAK: 4 – PROMISING RUN // 2

6. AYAK: 7 – 6 – 4 – 2 // 3 – 5

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

1 Yorum - "3 EYLÜL 2016 – İSTANBUL ALTILISI"

En Yeniler Eskiler
Ahmet BALCI

uzun yılardır oynamadım ilk defa 7 li ganyan oynayacağım herkeze iyi

ve bol şanslar A.BALCI.