Loading...

3 ARALIK 2015 – ŞANLIURFA ALTILISI

3 ARALIK 2015 – ŞANLIURFA ALTILISI

3 Aralık 2015 Perşembe ŞANLIURFA’da 7 koşu bir yarış programı var. 7’li Ganyan ve 7’li Please oyunları için 1. Koşu saat: 18:00, 6’Lı Ganyan oyunu ise 2. Koşu saat: 18:30 olarak düzenlenmiş. Yedili Ganyan ayağı ile tahminlere başlayacağım…  Bol Şanslar Dilerim.

 

1. KOŞU (YEDİLİ GANYAN/YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): Yedili Ganyan ayağındaki sıralamam şu şekildedir; 3 – SİNANAĞA , 7 – FATOŞCAN , 2 – ÖZKURUŞ

2. KOŞU: 9 – ZEKİYE , 4 – BENİM HAYATIM , 2 – ALMEDA , 8 – SÜNDÜZÜM ve burada süpriz yapabilecek şansa sahip olan 7 – ÖZÖNDERKIZ ile bu ayağı geçebileceğimizi ümit ediyorum. Doğu olunca insan tahmin vermekte de zorluk çekiyor belki bazı yarışseverlerimiz bu ayağı iki at ile geçebilecekler ama tahmin sunarken mecburen gelebilecek atları bulabildiklerimizi sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz. 

3. KOŞU: Ağır kilosuna rağmen ilk at olarak 2 – ZEITGEIST önereceğim. Daha sonraki sıralmam; 8 – KIRDEMİRKIR , 5 – BAY BLESSING , 4 – ÇİFTÇİ KIZI olacaktır.

4. KOŞU: 4 – HAKANSOYLU küçük kuponların sığınma limanı olarak tek atılabilir. Benim görüşüm URFA’da HAKANSOYLU birinci gelecektir. Zaten derece olarak en iyisi onda. Üzerindeki arkadaş, sıkıntı yapmazsa rahat bir koşu seyretmemize yardımcı olacaktır. Yalnız geniş oynayacak yarışseverler için; 2 – CANKURUŞ , 3 – GÖKHANINOĞLU’nu kuponlarına ekleyebilirler.

5. KOŞU: 2 – IRON ROSE günün en sağlamının sağlamı bankosu olacaktır. Lakin mesafe 1200 mt. ve ROYAL ABJAR yavrusu eğer gelemezse bu at birdaha hiç gelmez. Geçen ki 1300 mt. URFA koşusunda EZMATRA’ya 5 Boy fark atmıştı. Bu yüzden ben IRON ROSE gönül rahatlığı ile tek veririm de, işin içine doğu girince getirmezlerse eğer benden bilmeyin dostlar… Maalesef doğuda atlar terse mi koşuyor, biz mi ters oynuyoruz anlamış değilim 🙂 Hayırlısıyla IRON ROSE gelsin diyelim… Bence en büyük AGF bu olacaktır yarın URFA’da. Bu yüzden diğer ayakları sağlamlaştırırsanız daha iyi olur. Genelde çok ağır bir iki agf olduğu zaman diğer ayaklar da nereleri patlatacaklarını şaşırıyorlar… Daha önce URFA pistinde birinci gelmiş bu atı tek atmayıp da ne yapalım demi ?

6. KOŞU: Genelde ŞARTLI Koşularda Handikapı en yüksek atı kuponlarda bulundurmakta fayda olduğunu geçmişteki yarışlara göre öneriyorum. Burada en yüksek handikap puanı 68 ile 6 – BABAMAAL kupona yazalım. Daha sonra yanına; URFA’da 1800 mt. koşarak bu pisti yadırgamayacağını düşündüğüm 7 – HOMEROS. Bu iki atın dışın da gelebilecekler ise (sonraki ihtimaller); 2 – SIGHT SEER , 3 – BEST OF THE BEST kiloları ve pisti sorun yapmazlarsa devreye girebilirler. Ama dediğim gibi BABAMAAL o handikap puanını eşekler ile koşarak yapmamış incelemenizi tavsiye ederim. Koştuğu gruplar çok ağırdı, “BAYBAŞKAN , TORO TORO , RAĞDA vs.” bu tür atlarla koşmuş bir safkan. Şimdi URFA’ya getiriliyor, hayırlısı demekten başka birşey diyemiyorum. Çünkü; Urfa ve Diyarbakır sayısal lotoyu geçti artık 🙂

7. KOŞU: 10 – SENEM NENE’yi SELİM KURT kendisi çalıştırmış ve galobu da güzel. Sanırım yarışı hedef yaptırdılar. 2 – ÇAŞIN TORUNU Ankara’dan gelen bir safkan Urfa’da bence bir yarış görmesi gerekiyor, alışık olmadığı bir piste geliyor. MAIDEN’dan çıkmaya niyeti olsaydı ANKARA’da çıkardı üst üste yarışlara girdi ama nafile… Burada MAIDEN’dan çıkarsa şaşırım işin açıkcası. 8 – MİL GÜLÜ yine URFA’da yarışlara katılmış, pisti yeterince tanıdıysa bu sefer MAIDEN’a elveda diyebilir. Bu atların MAIDEN’dan çıkmaya niyeti yoksa o zaman konu değişik yerlere gider, DOĞUNUN KARATAŞI diye nitelendirilen N.ALTIN, ilk defa koşacak olan 6 – İLAYDA HATUN ile günü kapatır.

2
SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler
erol

güzelbir yorum sitesi cok yardım alıyoruz tşkrler