29 MAYIS 2016 – İSTANBUL ALTILISI

29 MAYIS 2016 – İSTANBUL ALTILISI

İSTANBUL 29 MAYIS 2016 PAZAR AT YARIŞI Programında 8 koşu vardır. Yedili Ganyan ve Yedili Please oyunu 2. koşu ile saat: 15:00’de, Altılı Ganyan oyunu ise 3. Koşu ile saat: 15:30’da başlamaktadır. Bol Şanslar Dilerim…

Pazar gündüz yarışlarına ev sahipliği yapan İSTANBUL’da 6. Koşu’da “MÜNİR KÖSEOĞLU” koşusu ekranlara gelecektir. Bu önemli koşuya 3 Yaşlı İngilizlerden 7 safkan katılacaktır. 29 Mayıs İstanbul at yarışı tahminleri şu şekilde olacaktır.

1. KOŞU: İSTANBUL’da ilk üçlü ganyanın ayağında 4 – RAIN OVER ME ile 2 – EL CONQUERADOR kapışması birinciyi belirleyecektir diye tahmin ediyorum.

2. KOŞU – (YEDİLİ  GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): 4 Yaşlı Arapların ŞARTLI-4 mücadelesi ile yedili oyunlarına start verilecektir. Üst üste çim pist perfomansıyla dikkatleri üzerinde toplayan 5 – MAVİDALGA ve ciddi rakibi olacağını düşündüğüm 2 – DERİN SULTAN öncelikli olarak yazılması gereken safkanlardır. Bu koşuda sürprizi ise; 4 – GÜZELKAYA bu mesafelerde başarılı yarışlar çıkarabilen bir isimdir, dikkat diyelim.

3. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): Altılı ganyanın başlangıç koşusu olan bu ayakta; 4 ve Yukarı Arap atlarının Handikap-16 mücadelesi ekranlara gelecektir. Bu koşuda; 4 – ONNUMARA ilk tuttuğum isimdir. Rakipleri ise; Kısa mesafede etkili yarış çıkaracağına inandığım 7 – BUDAKHAN , son koşusunu beğendiğim 6 – ÇAKICI EFE kuponlarda bulunmalıdır. Sürpriz arayanlar ise; İstanbul’da son yarışını kazanan 12 – TURBOJET , sürekli tabelalarda gezinen 2 – YÜREĞİM ve son koşusundan sonra 12 kg. indirimiyle yarışa katılacak olan 10 – ÖZÜMTATAR değerlendirilebilir.

4. KOŞU: İSTANBUL’da beşli ganyan oyununun başlangıç ayağını oluşturan 4 ve Yukarı İngiliz safkanlarının Handikap-16 mücadelesinde; Son koşusunda ilk dörde giremese de güzel bir derece ile yarışı bitiren 1 – FALEZ bu defa koştuğu grubun bir tık altında yarışa girecek gözden uzak tutmamak gerekir. 3 – TURKISH ATTACK ve 10 – SOYBAŞ zaten artık ayrılmaz ikili oldular. Arkalı önlü yarış bitirmelerinden dolayı her nerede görsek mecburen ikisini de ayrımsız şekilde kuponlara ekler olduk. Bu safkanların dışında şanslı olabilecek isimler ise; Son yarışına anlam veremediğim 2 – MAZACA değişen jokeyi ile tekrar toparlayacaktır diye düşünüyorum. Sürprizi ise 8 – GOLDEN FOOT yapabilir.

5. KOŞU: 3 Yaşlı Araplar ŞARTLI-1 mücadelesinde ilk defa start alacak olan 12 safkan bulunmaktadır. Öncelikle ayaklarının düz basmasını temenni ederiz. Önerebileceğim safkanlar ise; 6 – DESİRE , 12 – SERMELEK , 9 – GÖZ AĞRISI , 2 – BABAFİNGO ve 8 – DURDEN (1 ile eküri) yazılabilecek isimlerdir.

6. KOŞU: 3 Yaşlı İngilizlerin KV-6 mücadelesi önemli bir koşuya tanıklık edecektir. MÜNİR KÖSEOĞLU koşusu ile 7 safkan birincilik için piste çıkacaktır. Bu mesafelerde başarılı olan 3 – PEPPERONI etkili jokeyi ile tekrar start alıyor ve günün ilk bankosu olarak önerebileceğim isimdir.

7. KOŞU: BURSA’da güzel yarışlar çıkaran 1 – BÜYÜK AJİBA son koşusunu İSTANBUL’da 1400 mt.’lik çim pistte başarılı bir şekilde tamamlayamadı. Bu konuda kapalı kutu olarak tik atmamız gereken bir safkan. Çünkü; Şimdi koşulacak 1500 mt.’lik kum pist yarışı… BURSA ile İSTANBUL kumu tabiki aynı olmayacaktır. Lakin kaliteli safkan her yerde kendini belli eder. Bu koşu ile kendisini gösterebilir, dikkat. Rakipleri olarak düşündüğüm isimler ise; 5 – TAMERCAN , 6 – KING WILLIAM ve ilk defa kum pistte start alacak olmasına rağmen galobunu beğendiğim 7 – BLACK ORPHAN yazılmalıdır. Bu koşuda biraz sürpriz kokusu var. O yüzden önceliğimi yukarıda bahsettiğim safkanlara verdim. Dilerseniz siz favori isimleri zaten bültenlerde göreceksiniz oralardan yazabilirsiniz. Ama ben FAVORİ safkanın uzun süredir koşmamasından dolayı buraya yazmadım bile ama çıkar gelir ayrı bir konu. Tutmadığım isimlere yorumlarda yer vermek gereksizdir diye düşünüyorum. Sizler zaten bilinçli yarışseverlersiniz burada sunulan isimleri kendi kurgularınızla eşleştiriyorsunuz. O yüzden ben bu safkanların değerlendirilmesini öngörüyorum. Gerek galop, gerek koşuları hoşuma giden isimlerdir. Sizler favoriyi banko olarak bırakmıyorsanız yukarıdaki isimleri ekleyebilirsiniz diyebilirim. 

8. KOŞU: İSTANBUL’da günün son ayağına geldiğimizde 4 Yaşlı Arap safkanlarının Handikap-15 mücadelesini izleyeceğiz. Bu koşuda; 1 – OLGUNBABA ve 2 – CANDOSTUM  arasında birincilik mücadelesi olacağını düşünüyorum. Rakip olarak; 3 – AĞARAN , 4 – ÇİZMELİ ve 6 – ŞEREFKAR yazılabilir.

29 MAYIS 2016 – İSTANBUL ALTILI ŞABLONU

1. AYAK: 4 – ONNUMARA // 7 – 6 // 12 – 2 – 10

2. AYAK: 1 – FALEZ // 3 – 10 // 2 // 8

3. AYAK: 6 – 12 – 9 – 2 – 8

4. AYAK: 3 – PEPPERONI (BANKO)

5. AYAK: 1 – BÜYÜK AJİBA // 5 – 6 – 7

6. AYAK: 1 – 2 // 3 – 4 – 6

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on StumbleUponPin on PinterestShare on LinkedInDigg this

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

1 Yorum - "29 MAYIS 2016 – İSTANBUL ALTILISI"

Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Abdullah Dalyan

29.05.2016 istanbul altılı tahminim
3.koşu : 6.4.10.12
4.koşu : 3.11.6.10
5.koşu : 12
6.koşu : 3.4
7.koşu : 3
8.koşu : 1 altılım: 1.92 tl
şans hepimizin olsun

wpDiscuz