29 KASIM 2016 – DİYARBAKIR ALTILISI

SALI günü Diyarbakır at yarışı programında 6 koşu bulunmaktadır. ALTILI GANYAN oyunu ise 1. Koşu saat: 14:00'da başlayacaktır. Bol Şanslar…

29 Kasım SALI günü DİYARBAKIR 6 Koşu ile gündüz ilk yarış programı olarak ekranlara gelecektir. Günün önemli yarışı olan "MALABADİ KÖPRÜSÜ KOŞUSU" 4. Koşu'da 4 ve Yukarı Arapların katılımı ile gerçekleştirilecektir. 29 Kasım 2016 (29.11.2016) Diyarbakır at yarışı tahminlerimiz şu şekildedir;

1. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 3 Yaşlı Arapların 1700 mt.'lik kum pistte gerçekleştirecekleri ŞARTLI-2 mücadele ile ALTILI GANYAN oyunu başlayacaktır. 6 safkanın start aldığı koşuda sadece bir tanesinin MAIDEN'a veda ederek bu yarışa katıldığını gözlemledim. Onunda 76 günlük start arası olması biraz çekindirse de en iyi elle tutulabilir safkan olarak kuponumuza yazmak gerekir. Kim bu derseniz; 1 – GELDİKAYA safkandır. Gerçekten karışık bir koşu olmaya çok müsait hele ki GELDİKAYA gelmezse o zaman gör tantanayı… Yine de bu safkana rakip olarak mecburen 4 – UÇAR KAAN ve 2 – AKYAVUZOĞLU'nu geniş kupon yapanların değerlendirmesini istiyorum. Bir kaç gündür penceren kuş uçurup duruyorlar, şimdi gene farkettim ilk ayaktan pencere bırakmak bize yakışmaz. Ellerine koz vermeyelim demi. 3 – PANZEHİR sürpriz olarak burada yazmış olalım. Bu pencere yüzünden kaç defa beşte kaldık, bakalım doğru bir pencere seçimimi yaptık izleyip, göreceğiz. (Şaka bir yana N. ALTIN yazsan bir dert yazmasan bir dert aynı bizim yarışlardaki HALİS KARATAŞ gibi adam… Yazsan gelmez, yazmasan gelir misali)

2. KOŞU: 3 Yaşlı İngilizlerin HANDİKAP-16 yarışı ile BEŞLİ GANYAN oyunu için start verilecektir. 1200 mt.'lik kum pistte yapılacak koşuda; 2 – DÜLDÜLBİR koruduğu formu ile yine birinciliğin en güçlü adayı olarak gözüküyor. Bu yarışı kaçarak bitirmesini bekliyorum. Ama buraya çok at yazacaklara; 1 – VICTORY CHARM , 8 – AKYOL ve 3 – CAPITANE gözardı etmemelerini öneririm.

3. KOŞU: 2 Yaşlı İngiliz atların katılacağı ŞARTLI-4 koşuda; 2 – CRUSH PASSES önceki yarışında geçtiği safkanlar ile start alıyor ve kazanamaması gibi bir durum göremiyorum. Lakin son yarışında MAIDEN'a veda eden 1 – RACON (7 ile eküri) en ciddi rakip olarak gözüküyor. Ama birşey dikkatimi çekti MAIDEN'dan çıkarken sadece Dil Bağı takısı olan RACON şimdi tekrar Kapalı Gözlük ve Dil Bağı takısı ile koşacak. Daha önceki yarışlarına baktığımızda Kapalı Gözlük'ten pek haz etmemiş gibi duran bu safkana neden tekrar bu takı takılıyor anlamış değilim. Halbuki son yarışında güzel bir performans sergiledi hemde sadece Dil Bağı takısı ile… Bu dikkatimi çekti paylaşmak istedim. Bu takılara takılanlar oluyor bazen gerçekten işleri çok zor ya. İnanmayanlar olabilir takılara göre altılı kuponu yapanlar var. Yine biz öyle bir estiği zaman daha doğrusu bariz göze çarpan birşey olduğu zaman paylaşıyoruz. Adamlar her ayak için hangi takı çıkmış, hangisi gelmiş. Ondan önce nasıldı şimdi nasıl koşacak ayırt etmek zorunda kalıyorlar. Valla zor işleri, ALLAH kolaylık versin diyelim… Birde bu ikilinin dışında sürpriz için M. AKYAVUZ ile start alacak olan 3 – JOLLY ROGER gözden uzak tutmasak iyi olabilir. M. AKYAVUZ hiç ummadık bir anda çıkar, getiriverir atı sonra vay ben görmedim, vay ben bilmiyordum diyenlerden oluruz. 

4. KOŞU: MALABADİ KÖPRÜSÜ KOŞUSU günün önemli yarışı olarak DİYARBAKIR'da ÜÇLÜ GANYAN'ın başlangıç ayağını oluşturmaktadır. 4 ve Yukarı Arap safkanların 1700 mt.'lik kum pistte gerçekleştirecekleri KV-6 yarışta; 2 – VİNDIRHAT , 6 – FOBİ , 1 – ŞUBATHAN , 3 – CAMUZAĞA ve son yarışlarını H. ŞANLI ile kazanmayı başaran 8 – GOBAKLI'yı yazarak rahat bir koşu izleyebiliriz.

5. KOŞU: 4 ve Yukarı Arapların HANDİKAP-16 mücadelesi 1200 mt.'lik kısa mesafeli kum pistte yapılacaktır. 1 – KARA KANTOS'u burada kazanmasını bekliyorum. Tıpkı önceki yarışlarda 4 – DALLICALI'yı geçtiği gibi yine rahat bir birincilik elde edebilir. Ama olurda eksik koşar ise 4 – DALLICALI'nın hata affetmeyeceğini belirteyim. 

6. KOŞU: 3 ve Yukarı İngilizlerin 1900 mt.'lik kum pistte gerçekleştirecekleri ŞARTLI-3 koşusu ile günün son startı DİYARBAKIR'da verilecektir. Burada 2 – AKAYLA günün banko safkanı olarak önerimdir.

29 KASIM 2016 – DİYARBAKIR ALTILI ŞABLONU:

1. Ayak: 1 – GELDİKAYA // 4 – 2 // 3

2. Ayak: 2 – DÜLDÜLBİR // 1 – 8 – 3

3. Ayak: 2 – CRUSH PASSES // 1 // 3

4. Ayak: 2 – 6 – 1 – 3 – 8

5. Ayak: 1 – KARA KANTOS // 4

6. Ayak: 2 – AKAYLA (BANKO)

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.