29 KASIM 2016 – ADANA ALTILISI

29 Kasım SALI günü ADANA YEŞİLOBA Hipodromunda 7 koşulu bir yarış programı bulunmaktadır. YEDİLİ GANYAN oyunu 1. Koşu ile saat: 18:00'da başlarkenALTILI GANYAN oyunu 2. Koşu ile Saat: 18:30’da ekranlara gelecektir. Bol Şanslar Dilerim.

29 KASIM ADANA'da SALI gecesi 7 Koşu'lu yarış ekranlara gelecektir. 29 KASIM 2016 (29.11.2016) Adana yarış tahminlerim şu şekildedir; 

1. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): ​5 ve Yukarı Arapların ŞARTLI-5 koşusu ile başlayacak olan YEDİLİ GANYAN oyunu 2200 mt.'lik kum pistte gerçekleştirilecektir. Son yarışlarında ağır kilodan etkilendiğini düşündüğüm 2 – ATİKTAY bu defa daha iyi bir sonuç çıkarmasını beklediğim ilk safkandır. En ciddi rakibi olarak 3 – TUNAHANBEY değerlendirilmeye alınabilir.

2. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 2000 mt.'lik kum pistte verilecek start ile başlayacak olan 4 ve Yukarı İngiliz safkanların HANDİKAP-15 mücadelesi aynı zamanda ALTILI GANYAN'ın başlangıç ayağını oluşturmaktadır. 3 – BENGUN ve 4 – LEA ikilisi öncelikli olarak tuttuğum safkanlardır. Bu ikilinin eksik koşması halinde ise; 6 – SHIBUMI ve 5 – RAIN OF APRIL ciddi rakip olabilecek isimler olarak gördüğüm diğer şanslılardır.

3. KOŞU: ​3 Yaşlı Arap safkanların MAIDEN koşusu 1400 mt.'lik kum pistte ekranlara gelecektir. 8 – OĞLUMEJDER için apranti indirimi yoksa yamak indirimimi anlamadım ama birşeylere gidilmiş. Bilemedim A. SÖZEN, Müs. ÇELİK ve A. ÇELİK bir türlü MAIDEN'a veda ettiremediği bu safkanı M. MENDİRME (yamak) hafif kilo avantajı ile getirebilir mi izleyip göreceğiz. Ama asla tek atın demem. Burada 3 – ÇELEKAN'ı daha avantajlı buluyor işin esasında. Tabi bu ikiliyi ayırmak biraz sıkıntılı gibi görünüyor. En iyisi öncelikli olarak küçük kuponların bu iki safkanı ayrımsız olarak kuponlarına yazması gerektiğinin altını çizmek isterim. Geniş kupon yapanlar ise; 1 – BABAKAFKAS , 2 – BÜYÜK LODOS ve 7 – MALTA ŞAHİNİ'ni gözden uzak tutmalarını öneririm.

4. KOŞU: ​2 Yaşlı İngiliz atların HANDİKAP-15 yarışı 1500 mt.'lik kum pistte yapılacaktır. 1 – RUMET ve 2 – ARDALI burada kazanmasını beklediğim safkanlardır. Bu koşu türü sürprize de açık olduğundan; 3 – JUST EAGLE ve 5 – OCEAN GODDESS takibe almak gerektiğini düşünüyorum.

5. KOŞU: ​4 Yaşlı Arap atların 2000 mt.'lik kum pistte verecekleri HANDİKAP-15 mücadelede ile ÜÇLÜ GANYAN oyunu başlayacaktır. 2 – ÇAĞLARKAN yine bu koşuda yamak ile start alıyor. Yani böyle sağlam safkanlara birden bire neden yamaklar bindiriliyor anlamış değilim. Tamamen yarışseverin çok at yazmasına yönelik yapılan bir durum. Nasıl güvenip tek atacağız bu safkanı demi? Ama üstünde bilindik bir jokey olsa Türkiye'nin teki olacak durumda. Lakin gel gör ki güvenip tek atabileceğimiz atın yanına en az 3 veya 4 at daha yazacağız şimdi. Ama tutar getirir atı yamak arkadaş birşey diyemem. Asla da onu kötülemiyorum. Tabiki at binerek yarış kazanarak hayatlarındaki başarıları artıracaklar. Ama birdenbire iyi bir safkana bindirilmeleri beni huylandırıyor. At mı kalmadı sorusu geliyor aklıma. Neyse rakiplerini sıralamadan önce küçük kuponlar eminim sığınıp bu safkanı tek atacaklardır, öyle de görünüyor. 1 – TOMMİKS ve 4 – ESMER EFE geniş kuponlarınıza eklemeyi unutmayın derim.

6. KOŞU: ​Günün bir diğer MAIDEN mücadelesinde; 2 – GEZGİNCİ bu defa A.SÖZEN ile tekrar start alıyor ve ben bu safkanın MAIDEN'da fazla kalarak, oyalanacağını pek düşünmüyorum. Daha ilk yarışında boy farkı ile ikincilikte kalması zaten kalitesini ortaya çıkarıyor. GEZGİNCİ tabela ayağının banko safkanı olarak önerimdir.

7. KOŞU: 3 Yaşlı İngilizlerin HANDİKAP-14 koşusu 2000 mt.'lik uzun mesafeli kum pistte gerçekleştirilecektir. Çok güzel hazırlanmış bir ayak… Bir önceki yarışlarında ağır kilo ile piste çıkan safkanların şimdi hafif kilo versiyonunu seyrettirecekler bizlere. Yani geçenki yarışta hepsi ağır kilo idi ve B. KILINÇ (ikidir gözümüze takılıyor ya) 62 kg. ile 4 – HÜRKUŞ'u getirmeyi başarmıştı. O koşuda 3.5 Boy fark attığı 5 – SAHİBE koşudan üçüncülük ile ayrılırken 63 kg. ağırlık taşıyordu. Şimdi HÜRKUŞ 54 kg. ve SAHİBE 56 kg. sayın yarışseverler oran orantıya vursanız HÜRKUŞ her şekilde birinci at çıkar. Ama içimdeki ses bu ikiliye insanların bütün algılarını yönlendirip (Favori ve Please konumundalar ya) başka bir atı çıkarıp hop potoya atmaları. İncelemeye devam edelim. 2 – JINS PRIDE arada ters yarışlar çıkarsa da burada M. BAYDAN gibi hırslı bir jokeye sahip olmasından ötürü değerlendirilebilir. Öyle bakmayın sürpriz gibi durduğuna HÜRKUŞ'u geçmiş bir safkandan bahsediyoruz. Diğer şanslı isimler veya sürpriz olarak kuponlara eklenebilecek safkanlar ise; 1 – LADİN , 6 – SHERMAN OAKS ve 11 – OCEAN EYE dikkat diyelim.

29 KASIM 2016 ADANA ALTILI ŞABLONU:

  1. AYAK: 3 – 4 // 6 – 5
  2. AYAK: 8 – 3 // 1 – 2 – 7
  3. AYAK: 1 – 2 // 3 – 5
  4. AYAK: 2 – ÇAĞLARKAN // 1 – 4
  5. AYAK: 2 – GEZGİNCİ (BANKO)
  6. AYAK: 4 – 5 // 2 // 1 – 6 – 11
Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.