28 NİSAN 2016 – ANKARA ALTILISI


28 NİSAN 2016 – ANKARA ALTILISI

28 Nisan PERŞEMBE günü ANKARA’da 7 koşulu bir yarış program bulunmaktadır. Yedili Ganyan 1. Koşu ile saat: 15:00’da başlarken, 6’Lı Ganyan oyunu ise 2. Koşu saat: 15:30’da başlayacaktır. Bol Şanslar Dilerim.

Ankara’da yedi koşunun oluşturduğu gündüz programı ile bizbizeyiz. 28 Nisan Perşembe günü altılı oyun tahminlerimize geçmeden, 27 Nisan 2016 Çarşamba günü ELAZIĞ’da yaşanan talihsiz olayla ilgili basına yansıyan kısmını gördüğümüz kadarıyla AT SAHİPLERİNİN bu hipodromda 1 günlük program değil 2 – 3 günlük program olmasını istemişlerdir. Bu durumdan ötürü ELAZIĞ’da yarışlar düzenlenememiş ve iptal edilmek zorunda kalınmıştır. Yarış için KOMİSERLER KURULU kararı bakalım nasıl olacak. Ciddi bir boykot olan bu olay belki de ilk defa karşı karşıya kalınılan bir durumdur. Daha önceleri böyle bir şey ile karşılaşıldığını ne gördüm ne de duydum. Ama AT YARIŞLARI YÖNETMELİĞİNDE cezası olduğunu da hatırlatmak isteriz. Bu tip durumlar da ne olur ne söylenir bilemiyoruz. Kim haklı kim haksız aramakta sıkıntılı bir iş. 125 safkanın yarış alacağı ELAZIĞ Hipodromunda yarışların iptal edilmiş olduğunu siz değerli yarışseverlerimize hatırlatmak istedik. Böyle olayların sık yaşanılmadığından ne tür bir yol izleneceğini de ilerleyen günlerde göreceğiz. Gelelim ANKARA’nın taşına bak gözlerimin yaşına bak… 28 Nisan 2016 Ankara At Yarışı Tahminlerimize geçebiliriz.

 

1. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): Yedili ayağına baktım ama dört safkanın koşması ve birbirlerine üstünlük sağlayabilecek safkanlar olduğu için bir de eküri avantajının da bulunmasıyla üç safkanın yazılarak sağlama alınması yönünde kanıya vardım. Sıralamam ise; 1 – PAMUK NİNE ilk önereceğim isimdir. Rakipleri ise; 3 – ALBURAK KIZI (4 ile eküri) ve 2 – TUŞ KİLİDİ yazılabilir.

2. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 3 Yaşlı Araplar ŞARTLI-2 mücadelesiyle altılı ganyan oyunu başlayacaktır. 3 – GOCAOĞLAN ilk tuttuğum safkandır. Rakibi ise; 2 – BOZTEPEBEYİ olacaktır. Bu iki safkanı koşu için yeterli görüyorum. Geniş kuponlara ise; 1 – POYRAZ ATEŞİ , 4 – KATİPHAN ve 5 – TARIKHAN ekleme yapılabilir.

3. KOŞU: 4 Yaşlı Arapların MAIDEN mücadelesiyle beşli ganyan oyunu ANKARA’da başlayacaktır. 2000 mt. mesafede yapılacak olan bu yarışta 10 safkan start alacaktır. Bu zorlu mücadelede; 4 – LİDERBABA , 5 – TURGAYHAN ve 6 – UZUNCUKFIRTINASI ön plana çıkan isimlerdir. Bu safkanların dışında ise 10 – YAMAÇ YELİ süprizde değerlendirilebilir.

4. KOŞU: Başarılı jokeyi ile bir kez daha start alan 2 – Mİ BOMBON galopları ile de göz doldurmaya devam ediyor. Bu koşuda başarılı olacağına inandığım için günün ilk bankosu olarak önermek istiyorum.

5. KOŞU: Ankara’da son yarışını kilo avantajı ile kazanan 1 – ÇİFTÇİ SULTAN birdenbire 63 kg ile karşımıza çıkıyor. İyi ata kilo verirler diyerekten ilk önereceğim isimdir. Rakip olarak gördüğüm 7 – SLEVEN ve 6 – PERFORMER kuponlara ayrımsız şekilde yazılmalıdır. Süprizi ise; 8 – ZELENİKA ve 9 – AYSELTAY yapabilir.

6. KOŞU: 4 – KESKİN BABA bu grupta MAIDEN’a veda etmeye en yakın isimdir.Rakip olarak 6 – ÖZÜMBEYAZ geniş kuponlarda değerlendirilebilir.

7. KOŞU: 3 – MADIBA , Özcan YILDIRIM ile bambaşka diyorum. Bu koşuda etkili jokeyi ile tekrar start alan MADIBA günün ikinci bankosu olacaktır.

 

28 NİSAN 2016 – ANKARA ALTILI ŞABLONU:

  1. AYAK: 3 – 2 // 1 – 4 – 5
  2. AYAK: 4 – 5 – 6 // 10
  3. AYAK: 2 – Mİ BOMBON (BANKO)
  4. AYAK: 1 – 7 – 6 // 8 – 9
  5. AYAK: 4 – KESKİN BABA // 6
  6. AYAK: 3 – MADIBA (BANKO)


SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

2 Yorum - "28 NİSAN 2016 – ANKARA ALTILISI"

En Yeniler Eskiler
cezayikesti

SCHOOL DANCER Şimdi bu dansçı arkadaşımız takılıyordu öyle okulda dans yarışında,sonra birden parça hızlanınca kendini tutamadi ritmini yükseltmek istedi güzelde dans etti ama jüri 2. ilan etti izmirde.Ankaradaki dans yarışmasında BANKODUR.