28 MAYIS 2016 – ANKARA ALTILISI

28 MAYIS 2016 – ANKARA ALTILISI

28 MAYIS CUMARTESİ günü ANKARA’da 8 koşulu bir yarış program bulunmaktadır. Yedili Ganyan 2. Koşu ile saat: 15:00’da başlarken, 6’Lı Ganyan oyunu ise 3. Koşu saat: 15:30’da başlayacaktır. Bol Şanslar Dilerim.

Haftasonunun ilk yarış (gündüz) programı olan ANKARA 75. Yıl HİPODROMU’nda 8 koşuya ev sahipliği yapıyor. Günün önemli yarışı olan “GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK BAKANLIĞI KOŞUSU’na” altılı ganyanın üçüncü ayağında start verilecektir. 28 Mayıs Ankara at yarışı tahminleri şu şekildedir;

1. KOŞU: 4 ve Yukarı İngilizlerin ŞARTLI-4 mücadelesi 2200 mt.’lik uzun mesafeli çim pistte gerçekleşecektir. Kalitesine güvendiğim 3 – TOLİKOPA uzun aradan sonra 1 yarış gördü ve başarılı bir sonuç elde edemedi. Bu yarışında tabela mücadelesinde biraz daha iddaalı olabilir. Koşunun formda ismi 4 – ZEUS Ankara’daki son iki koşusunda da başarılı yarışlar elde etti ve burada favori konumunda bulunmaktadır. 2 – EMPIRE SON kendisini iyi tanıyan jokeyi ile bir diğer şanslı isim olarak karşımıza çıkıyor.

2. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): 1000 mt.’lik çim pistte 2 Yaşlı İngiliz safkanlarının ŞARTLI-3 mücadelesi ile yedili ganyan oyunu başlayacaktır. Son yarışını rahat bir şekilde uzak ara kazanan 3 – SALAMIS formunu koruduğunu gözlemlediğim bir isimdir. Bu koşuda banko olarak önerebileceğim bir safkandır. Rakip arayanlar tuttuğu isimleri yazabilirler.

3. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 3 Yaşlı İngilizler KV-6 mücadelesinde; Biraz sürpriz kokusu var sanki… Altılı ganyanın başlangıç ayağı 1400 mt.’lik çim pist yarışıyla başlayacaktır. Safkanlara baktığımız da hepsinin birbirini geçebilmesi normal karşılanabilecek bir durum. Çünkü; Genel hatlarıyla çim koşuları başarılı olan safkanlar bir araya getirilmiş. Sadece üç safkan ilk defa çim piste çıkacaktır. İşin en çetrefilli yanı ise galopları bile birbirlerine çok yakın. İnanın ilk ayaktan yatmama adına bu koşuyu HEPSİ demek istiyorum. Gerçekten ne galoptan ne de koşulardan ayırt edici bir safkan yok. Sizlere bu koşuyu az atla geçmeniz için kafa yordum ama kimi dışarıda bırakırsam onun geleceği varmış gibi duruyor. Bu koşuda iki safkan eküri koşacaktır. Bunlar; 5 – DESTINO ve 8 – CLOATTRO’dur. Toplam koşan safkan sayısı ise; 11’dir. Ekürilerden birini çıkarıp yazdığımızda 10 safkan kalacaktır. İlk ayak korkusu yaratanlar utansın ne diyeyim. Biz kapatırız, favori gelir şimdi. Kapatmayız sürpriz gelir… Ama sizlerin ön planda tuttuğunuz isimler var ise onları yazarak geçebilirsiniz. Bizimkisi sadece bir kurgu. Bu koşuda sürpriz arayışına girdik.

4. KOŞU: 4 Yaşlı Arapların ŞARTLI-3 mücadelesi ile ANKARA’da beşli ganyan oyunu başlayacaktır. 1 – BÜYÜK BEREN öncelikli olarak tuttuğum isimdir. Rakip olarak; 7 – KADİREFE , 3 – KARAMENDUH ve 2 – ÇOŞANMERİÇ yazılabilir.

5. KOŞU: 4 ve Yukarı Arap safkanlarının katıldığı AÇIK GR-1 mücadelesi ile ANKARA’da gerçekleşecek bu önemli koşuyu 3 – CANKARDEŞLER‘in kazanmasını bekliyorum. Malum bu atı geçen ki koşusunda geçen SAKARBAŞI’nda DOPING çıkmıştı. Zaten başka türlü de bu atı geçebileceklerine ihtimal bile vermedik. O günde banko olarak önermiştik ama gelin görün ki maalesef işin içine DOPING olayı girdiği vakit bırakın tahmincilerin yorum yapmasını, at yarışı oynayanların oyundan soğumasına sebep olunmaktadır. İnşallah dürüst bir yarış gerçekleşir ve CANKARDEŞLER birinciliğe etkili jokeyi ile ulaşır.

6. KOŞU: 2000 mt.’lik uzun mesafeli kum pistte gerçekleşecek 4 ve Yukarı İngilizlerin start aldığı KV-6 mücadele’de son koşusunda ANKARA’da banko olarak sunduğumuz isim 6 – SERTTAŞ yine formunu korumasıyla göze çarpan ilk isimdir. Rakiplerini etkili bir sprint ile geçerek birinciliğe uzanmıştı. Aynı yarışı tekrarlayacağını düşünüyorum. Uyumlu jokeyi ile bir kez daha benim ilk önereceğim safkandır. Hatta küçük kuponlar risk alarak tek atabilir, geniş kuponlar ise; En ciddi rakibi olarak gördüğüm 7 – BY RA , uzun mesafeli yarışlarını beğendiğim 2 – NORTH VALLEY yer verebilir.

7. KOŞU: 3 Yaşlı Arapların MAIDEN mücadelesinde son koşularında güzel ikincilikler elde eden 1 – ARAF ZAMANI ve 9 – SEYYAHKIZI ilk başta tuttuğum isimler olup MAIDEN’a veda etmesini beklediğim safkanlardır. 8 – RONAYCAN koşuda sürpriz yapmasını beklediğim safkandır.

8. KOŞU: Aynı pist ve mesafedeki önceki koşusunu yarım boy fark ile kazanan 7 – FÜLANE öncelikli olarak kuponlara yazılmalıdır. Rakip olarak; Hemen ardında bıraktığı 12 – GÜLÜŞÜNGİZİ (14 ile eküri) bu defa 2.5 kg eksik koşuya katılıyor bakarsınız yarım boyluk farkı kapatabilir. Lakin geçen koşuda hemen bu iki safkanın ardından güzel bri dördüncülük yapan 15 – GÜLENGÖZ bültenlerin en sonuncu atı olmuş durumda. O koşuda Hakan Yıldız binmişti ve dördüncü getirmişti. Şimdi 1 kg eksik bir şekilde M. GÜNDÜZELİ biniyor. Birde aynı koşudan üçüncülükle ayrılan 13 – KOŞAN ELİFNUR 2 kg. eksik bir şekilde yarışa katılıyor. Bence bu iki safkan sürprizin kralı olur, çoğu kişinin gözünden kaçabilir. Hatırlatmak istedim…

28 MAYIS 2016 – ANKARA ALTILI ŞABLONU:

  1. AYAK: HEPSİ
  2. AYAK: 1 – BÜYÜK BEREN // 7 – 3 – 2
  3. AYAK: 3 – CANKARDEŞLER (BANKO)
  4. AYAK: 6 – SERTTAŞ // 7 – 2
  5. AYAK: 1 – 9 // 8
  6. AYAK: 7 – FÜLANE // 12 – 15 – 13

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

3 Yorum - "28 MAYIS 2016 – ANKARA ALTILISI"

En Yeniler Eskiler
Abdullah Dalyan
28.05.2016 ANKARA altılı tahmin ve oyunum 3.koşu : 5.6 4.koşu : 1.7.9 5.koşu ; 3 6.koşu : 2.3.6 7.koşu : 8.9.10 8.koşu : 7 altılı :3.24 tl şans hepimizin olsun
Baran Bakır

ANKARA ALTILI TAHMİNİ
1.AYAK: 1-3-4-8-9-10-11
2.AYAK: 5-9-7
3.AYAK: 3
4.AYAK: 6-4-3
5.AYAK: 10
6.AYAK: 4-10