28 KASIM 2016 – BURSA ALTILISI

BURSA 28 KASIM 2016 Pazartesi günü 8 koşulu bir yarış programı ile ekranlara gelecektir.. Yedili Ganyan ve Yedili Please oyunu 2. Koşu ile saat: 14:00'da, Altılı Ganyan oyunu ise 3. Koşu ile saat: 14:30’da başlayacaktır. Bol Şanslar Dilerim…

2016 gerçekten bitsin istiyoruz… Bu son zamanlarda özellikle banko verdiğimiz isimlerin ikincilikte kalması bizleri de üzdü. Lakin olmadık yerlerde 3 – 4 at ile geçtiğimiz noktalarda geliri olmayan bir safkanın çıkıp gelmesi bütün kurgumuzu berbat ediyor. Burada iki program için ayrı ayrı tahmin sunmaya çalışıyorum. Gerçekten bu safkanları inceleyerek sizlere öneriyorum. Ama bahsi geçen yarış ŞANS işi olduğunu da unutmamak gerekiyor. Bizlerin banko safkanı o ayakta gelen safkanın iki katı ganyanına sahip olup nedense şeytanın bacağını kırıp potoya uzanamıyor. Bu iş gerçekten bilerek mi yapılıyor yoksa ŞANS mı orasıda oturulup tartışılacak nokta. Ama şu bir gerçek son günlerde sürekli FAVORİ olan safkanların startta kalması ve jokeyleri tarafından koşturulmaması gözlerden kaçmıyor değil. Nedeni nedir tam bilmemekle ya sahiplerinin isteği bu yönde ya da jokeylerin yetersizliği önplanda olarak düşünüyorum. Bunun başka açıklaması yok. Son iki yarışını aynı pist ve mesafede kazanmış hatta aynı yarış türünde kazanmış safkan bir sonraki koşu gözlerden ırak koşuyor, tabela bile yapamıyor. Akıl alır gibi değil. Kısmetimizin 2017'de açılması dileğiyle. Bu tip yarışları unutmuyoruz elbette herşey hafızamızda kayıtlı olarak duruyor. Kim nasıl kazandı, hangi jokey teşvik etti veya etmedi. Hepsinin kaydını tutuyoruz ki sizlere daha iyi şablonlar sunabilmek için. Ama sanki özellikle 3 – 4 at yazılan yerde 5. at pencere olarak getiriliyormuş gibime de gelmiyor değil hani… Bakalım BURSA'da Pazartesi günü bizi neler bekliyor…

28 Kasım Pazartesi günü ilk yarış programı olan BURSA'da öncelikle hepinize bol şanslar dilemek isterim. Haftanın ilk günü ve gündüz yarışlarına ev sahipliği yapacak olan OSMANGAZİ Hipodromunda 8 yarış ekranlara gelecektir. Günün önemli yarışı ise; 6. Koşu'da; "MANYAS KUŞ CENNETİ KOŞUSU" olacaktır. 28 KASIM 2016 (28.11.2016) Bursa at yarışı tahminlerimiz şu şekildedir;

1. KOŞU: 3 Yaşlı Arap safkanların 1200 mt.'lik kısa mesafeli kum pistte gerçekleştirecekleri MAIDEN mücadele ile BURSA'da 1. ÜÇLÜ GANYAN oyunu için start verilecektir. 7 – ÖZBİLGİN burada A. SÖZEN ile çok şanslı konumda olduğunu belirtmek istiyorum. Boş koşu olarak tabir ettiğimiz bu ayakta bence tek olarak yazılabilecek bir isimdir. Dilerseniz tuttuğunuz isimleri arkasına bağlayabilirsiniz.

2. KOŞU (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR)5 ve Yukarı Arap atların HANDİKAP-15 mücadelesi ile YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE oyunu başlayacaktır. 1300 mt.'lik kum pistte ekranlara gelecek olan bu koşuda; Son yarışlarını kazanarak formunun zirvesinde olduğunu düşündüğüm 4 – ZORBEZİRGAN yedili ayağı için banko gözükmektedir. 

3. KOŞU (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR)3 Yaşlı İngilizlerin HANDİKAP-16 yarışı için BURSA OSMANGAZİ Hipodromunda ALTILI GANYAN'ın ilk ayağı başlayacaktır. 1800 mt.'lik kum pistte gerçekleştirilecek yarışta; Bu pist ve mesafede iyi derece yapan 4 – MATALON ve 3 – SAWYER ikilisini ön planda tutuyorum. Rakip ararsanız; 10 – SERBEYHAN ve 7 – THASSOS değerlendirilebilir. Sürpriz safkanım ise 5 – KOBATHAN galopları dikkatimi çekti, takipte kalmak gerekir.

4. KOŞU: Günün ikinci MAIDEN mücadelesi ile BEŞLİ GANYAN'ın başlangıç koşusu ekranlara gelecektir. Burada 137 gün aradan sonra piste çıkacak olan 8 – TRANSİT hem koşunun favorisi hem GÜNDÜZELİ ailesine ait bir safkan hem de Murat GÜNDÜZELİ ile start alıyor. Çelişki bu ya geçen gün gördünüz BURSA'da ilk üç ayak GÜNDÜZELİ ailesine ait olan safkanların birinciliklerinden oluştu. He papaz her daim tavuk pilav yer mi bilmem ama bir kere gözümüz korktu değil 137 gün isterse 365 gün ara versin mecburen yazacağız. Hele ki bültenlerinde gözü korkmuş olmalı ki en yüksek puanı vermiş geçmişler… Ama ben tek önermeyeceğim biliyorsunuz start arası olan safkanı pek tutmuyorum burada mesafe kısa olduğu için yazdım. Uzun olsa hayatta yazmam… Rakiplerine geçecek olursak; 6 – OSMAN DEDE en yakın takipçisi olacak gibi duruyor. Daha geniş kupon yapanlar için; 10 – PELENİNKIZI , 5 – MÜDERRİS , 4 – KAFKAS İMPARATORU ve son yarışını BURSA'da üçüncülük ile tamamlayan 3 – FECİR gözardı etmemelerini öneririm.

5. KOŞU: 2 Yaşlı İngiliz atların HANDİKAP-13 yarışı ise 1400 mt.'lik kum pistte yapılacaktır. BURSA'da son yarışında 1300 mt.'lik kum pistten ikincilik ile ayrılan 9 – AĞA BAKIRTAŞ bu defa mesafenin 100 mt. uzaması ile daha şanslı olacağını düşünüyorum. Günün ilk banko safkanı olarak tuttuğumu belirtmek isterim.

6. KOŞU: BURSA'da günün önemli yarışı olan MANYAS KUŞ CENNETİ KOŞUSU ile 2. ÜÇLÜ GANYAN oyunu için start verilecektir. 1900 mt.'lik kum pistte ekranlara gelecek koşuda; 5 – TEREX için kolay bir yarış olması lazım. Artık anlaştığı jokeyi diyeceğim 14 defa birlikte piste çıkmışlar… Kadir TOKAÇOĞLU bu defa 15. kez TEREX ile sahaya çıkıyor… 15'de 5 yapması ümidiyle günün bir diğer bankosu olarak TEREX'i öneriyorum.

7. KOŞU: TABELA AYAĞI'na geldiğimizde bir diğer MAIDEN mücadelenin yapılacağı koşuyu izleyeceğiz. 11 – YAPRAK KIZ ve 8 – TRUVAPRENSİ ikilisi küçük kuponlarda ayrımsız olarak bulunması gerekir. Bu ayağı sağlama almak için ise; 4 – GÜÇLÜBERKAY ve 7 – PRENS DESTAN'ı değerlendirilebilir. Sürpriz önerim ise; 1 – CUKKA ve 10 – KIRŞAFAK olacaktır…

8. KOŞU: 3 Yaşlı Arapların HANDİKAP-14 yarışı ile BURSA'da günün son startı ekranlara gelecektir. 1200 mt.'lik kısa mesafeli kum pistte gerçekleştirilecek koşuda; 3 – TEZCANLI , 6 – DEMİRÇOCUK ve 5 – EFE YÜREK kazanmasını beklediğim safkanlardır. Rakip olarak; 16 – GÖZALAN , 14 – SAYGON , 1 – HALİME HANIM ve 2 – PAROLA geniş kuponlarda yer verilmesi gereken isimlerdir. Sürpriz düşününler; 9 – OĞLUM KAYRA (15 ile eküri) ve 13 – KRALINADAMI (11 ile eküri) takibe alabilirler.

28 KASIM 2016 BURSA ALTILI ŞABLONU

1.AYAK: 4 – 3 // 10 – 7 // 5

2.AYAK: 8 – 6 // 10 – 5 – 4 – 3

3.AYAK: 9 – AĞA BAKIRTAŞ (BANKO)

4.AYAK: 5 – TEREX (BANKO)

5.AYAK: 11 – 8 // 4 – 7 // 1 – 10

6.AYAK: 3 – 6 – 5 // 16 – 14 – 1 – 2 // 9 – 13

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.