27 MAYIS 2016 – İSTANBUL ALTILISI

27 MAYIS 2016 – İSTANBUL ALTILISI

İSTANBUL 27 MAYIS 2016 CUMA günü 9 koşulu bir yarış programı bulunmaktadır. 1. Altılı Ganyan oyunu 1. Koşu ile Saat: 17:15’de, 7’li Plase ve 7’li Ganyan 3. Koşu ile Saat: 18:30’da, 2.Altılı Ganyan oyunu ise 4. Koşu ile saat: 19:00’da başlamaktadır. Bol Şanslar Dilerim… 

27 Mayıs Cuma günü yapılacak olan İSTANBUL yarışları 9 koşu programıyla ÇİFT Altılı oyunu olarak ekranlara gelecektir. Günün ikinci (gece) yarış programı olan İSTANBUL cuma günü üç önemli koşuya ev sahipliği yapacaktır. Bunlar; “TARİHİ KIRKPINAR GÜREŞLERİ KOŞUSU” , “PLEVNE KOŞUSU” ve “ZEKİ SERTOL KOŞUSU” olmak üzere yüksek ikramiyeli yarışlardır. Program gerçekten çok zevkli, bütün favorilerde HALİS KARATAŞ, bütün koşularda denk güçte safkanlar vs. vs… Hayırlısı olsun diyelim. 27 MAYIS 2016 İstanbul at yarışı tahminlerimiz ise şu şekildedir;

1. KOŞU: – (1.ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): İstanbul’da birinci altılı ganyan 4 ve Yukarı İngiliz safkanlarının ŞARTLI-5 mücadelesi ile başlayacaktır. 5 safkanın katıldığı bu yarışta tercih yapmak çok zor gibi görünüyor. Çünkü; Üst üste bu mesafede başarılı yarışlar kazanan 1 – IRON CLAD , grubun en yüksek handikap puanınlarına sahip olan 2 – KAFKASLI ve 4 – ŞEKER AĞA , ara ara bu mesafelerde ters yarışlar çıkaran 3 – MIZZEN OF TURKEY birbirlerinden ayıramadım. Geriye kalan 5 – NATIONAL ise sürpriz yaparsa şaşırmam. Çünkü; Son koşusunda kilosu ağırdı ve az farklarla tabelada yer aldı. Kafadan bütün büyük jokeyler katılmış ayırmak imkansız gibi. Evet şuna katılırım 1 – IRON CLAD son koşularına göre belki riskli de olsa tek atılabilir. Ama tek atmayanlar muhakkak HEPSİ yazacaktır. Buradan bir iki isim eleyerek oynamak kuponu ve kendimizi heyecana sürükler. Bazı koşularda risk alınabilir ama burada usta jokeylerin olduğu bir yer bence banko geçilerek tehlike yaratmaktan başka bir şeye benzemez. Benim görüşüm ya IRON CLAD tek yazılacak riske girilecek ya da HEPSİ yazılıp rahat bir şekilde birinci ayak geçilecek.

2. KOŞU: Günün önemli koşularının ilki burada gerçekleşecektir. “Tarihi Kırkpınar Güreşleri Koşusu’nda” usta jokeyi ile 3 – İZŞAN ilk önereceğim safkandır. Rakibi ise son koşusunda uzun mesafeli yarışı kazanan 6 – SARAYBOSNA olacaktır.

3. KOŞU: – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): Son iki çim yarışında GRAYSTORM isimli safkanın arkasından iki defa ikincilik yapan 6 – RADYOCU ara vermiş olsa da yine formda bir şekilde yarışa gireceğini galoplarından anlıyoruz. Rakipleri ise; İlk defa çim piste çıkacak olan 3 – KISS YOUR HANDS ve 5 – HIDDEN JEWELS olarak değerlendirebilirsiniz.

4. KOŞU: – (2.ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): İSTANBUL’da ikinci altılı ganyanın başlangıç ayağına geldiğimizde ise; Programın başından buraya kadar incelediğimde KARATAŞ yine bütün favori safkanlara biniyor olarak gözüküyor. Favori diyoruz ama bindiği safkanlar da kaliteli safkanlar yani. Yine bu koşuda da kalitesini koruyan 6 – KAFADAR usta jokeyi ile ilk at olarak ön plana çıkıyor. Rakip olarak 2 – BİÇER önermek istiyorum. Sürprizi ise son koşusunu kazanan 9 – GEZEGEN yapabilir.

5. KOŞU: 3 Yaşlı Arapların MAIDEN mücadelesi ile BEŞLİ GANYAN oyunu başlayacaktır. 3 – CELALİYE ve 10 – TOROSDAĞI birlikte şans verilmesi gereken ikilidir. Rakip olarak 14 – TETİNA değerlendirilebilir.

6. KOŞU: “PLEVNE KOŞUSU” ile 4 ve Yukarı Arapların AÇIK GR-2 mücadelesi ekranlara gelecektir. Bu koşuda 8 – YILMABAŞAR‘ın İSTANBUL’da ki koşuları o kadar da tatmin edici değil. Zaten az bir süre İSTANBUL’da start aldı, topu topu 3 yarış kazanmıştır. Güvenip tek atmaya elim varmadı. Bu yüzden; 6 – MERİH ve 10 – TORAMAN (3 ile eküri) yanına yazarak garantiye almak gerekir.

7. KOŞU: Gerçekten program zevkli ama zorlu geçecek yarışlar bizleri bekliyor. Sizlere belki emin bir şekilde banko sunamadım ama alternatif at isimleriyle yazdığım safkanları tek bırakılabilirsiniz. Lakin yarışların ben bu kadar kolay biteceğini tahmin etmiyorum. Gerçi belli de olmuyor… Gelelim günün yedinci koşusuna; “ZEKİ SERTOL KOŞUSU…” Start ile birlikte liderliği alacağını tahmin ettiğim 1 – KAREEM kalitesini konuşturursa ağır kilosuna rağmen bu kısa mesafeli yarışı kaçarak bitirebilir. Eğer yakalanırsa işte o zaman 2 – HARPUTLUNUN OĞLU ve 3 – UNCLE devreye girebilecek isimler olacaktır.

8. KOŞU: Bir diğer MAIDEN mücadele bu koşuda ekranlara gelecektir. 4 – GÖRKEMCAN ve 12 – SARAYCARİYESİ öncelikli olarak MAIDEN’a veda etmesini beklediğim isimlerdir. Daha sonra; 2 – ALTIN KRAL ve 1 – ALEMİN KRALI şanslı olabilecek safkanlardır.

9. KOŞU: 2 – SAN MARINO bu koşuyu kazanmasını bekliyorum. Son koşusu “DİŞİ TAY DENEME KOŞUSU” idi vede başarılı olamadı. Ama bu koşu da birinciliğe en yakın isim olarak BANKO önerimi yapıyorum.

27 MAYIS 2016 – İSTANBUL 1.ALTILI ŞABLONU: 

1.AYAK: 1 – IRON CLAD // HEPSİ

2.AYAK: 3 – İZŞAN // 6

3.AYAK: 6 – RADYOCU // 3 – 5

4.AYAK: 6 – KAFADAR // 2 – 9 

5.AYAK: 3 – 10 – 14

6.AYAK: 8 – 6 – 10

27 MAYIS 2016 – İSTANBUL 2.ALTILI ŞABLONU:

1.AYAK: 6 – KAFADAR // 2 – 9 

2.AYAK: 3 – 10 – 14

3.AYAK: 8 – 6 – 10

4.AYAK: 1 – KAREEM // 2 – 3

5.AYAK: 4 – 12 // 2 – 1

6.AYAK: 2 – SAN MARINO (BANKO)

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

1 Yorum - "27 MAYIS 2016 – İSTANBUL ALTILISI"

En Yeniler Eskiler
burhan tural

istanbul son ayak 18 nevişah banko diyorum