27 KASIM 2016 – İZMİR ALTILISI

PAZAR günü İZMİR'deki yarış programında 7 koşu vardır. Yedili Ganyan oyunu 1. Koşu ile saat: 14:30'da, Altılı Ganyan oyunu ise 2. Koşu ile saat: 15:00'da başlayacaktır. Bol Şanslar Dilerim…

27 Kasım PAZAR gününün ilk yarış programı olan İzmir Şirinyer HİPODROMU 7 koşuya ev sahipliği yapacaktır. Günün önemli yarışı 5. Koşu'da "KAYAKÖY KOŞUSU" olacaktır. 27 KASIM 2016 (27.11.2016) İZMİR at yarışı tahminlerimiz şu şekilde olacaktır.

1. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): 2 Yaşlı İngiliz atların MAIDEN koşusu ile ŞİRİNYER'de YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE oyunu için ilk start verilecektir. 1 – BABADOĞAN her ne kadar birinciliğe yakın olsa da üstündeki arkadaş favori safkanı getirmekte sıkıntı çekip, please konumunda olunca rahat rahat getirdiği için ve bu ayağa 6 – OĞLUM İSMAİL'i de yazmanızı öneririm. Bu benim fikrim. Misal geçtiğimiz CUMA günü (25.11.2016) KOCAELİ'de tabela ayağında MELİKBEY'i getiremedi. Bunun gibi daha nice örnekler var açın bakın eski yarışlarına… Birde sürpriz safkan ararsanız; 5 – KÜÇÜKOĞLUM ve 3 – GRAYEMPIRE değerlendirmeye alabilirsiniz.

2. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 2 Yaşlı İngilizlerin HANDİKAP-14 mücadelesi ile başlayacak olan ALTILI GANYAN'ın ilk ayağı 1200 mt.'lik kum pistte gerçekleştirilecektir. Daha önceden aynı mesafe ve yarış türünde start alarak 1.15.92'lik bitiriş derecesine sahip olan 3 – TATARINOĞLU grubun ağır olmasına rağmen iyi bir performans sergilemişti. Tamam tabela içinde yer alamamış olabilir ama bitiriş derecesi şuanki rakiplerine göre çok çok iyi. Bu yüzden öncelikli olarak tuttuğum bir safkandır. Açıp, bakabilirsiniz yarışlarına tabiki kurgunuza müdahale edemem ve burada da banko yazın diye ısrar etmeyeceğim. Hemen rakiplerine göz atacak olursak; 2 – CAMPS BAY en yakın takipçisi olarak gördüğüm isimdir. Bu ikilinin eksik koşması halinde ise; 9 – FERHATHAN , 6 – KÜLÜNK RÜZGAR ve 4 – RUN FOR ÖZGECAN hata affetmeyecek olup koşuya ortak olabilecek safkanlardır. Gelelim sürpriz kokularına; İlk defa kum pistte start alacak olmalarına rağmen ORJİN bakımından kuvvetli (Royal Abjar) olan 5 – FLUSH ROYAL ve galoplarını beğendiğim 10 – POWER OF KAYHAN altılı'nın ilk ayağında küçük oyuncuları elemeye yetebilir… Bu tip karışık koşularda ya favori çıkıp geliyor ya da gerçekten adı sanı duyulmadık bir sürpriz karşımıza çıkıyor. Elimden geldiğince gelebilecek safkanları sıralamaya çalıştım. Sizler tuttuğunuz atları tek atabilir veya bu sıralamadan beğendiğiniz hoşunuza giden safkanları kuponlarınıza ekleyebilirsiniz. Burada sunduğumuz isimleri lütfen kendi çalışmalarınız ile harmanlayarak değerlendiriniz. Bizim gözümüzden kaçanı siz yakalayabilir ve aşağıdan yorumlardan gönderebilirsiniz. Sonuç itibariyle hepimiz insanız ve bu oyunun iki canlı ile yapıldığının farkındayız. Hangi jokey daha iyi at sürerse o kazanır. Atın iyi olup, olmaması ikinci planda düşünülecek bir konudur. Tamamen ilk işin JOKEY'lerde veya APRANTİ'lerde bittiğini unutmamak gerekir.

3. KOŞU: 1600 mt.'lik kum pistte ekranlara gelecek olan 4 Yaşlı Arap atların HANDİKAP-15 koşusu ile BEŞLİ GANYAN oyunu başlayacaktır. Son yarışını uzun mesafede kazanan 1 – İÇİL (3 ile eküri) , önceki yarışlarına baktığımda şimdiki koşacağı mesafede 2 – BOMBA isimli safkana geçilmiş… Kafalar karışıyor demi. Zaten İZMİR olurda kafalar karışmazsa şaşırmak gerekir. Şimdi mesafenin uzun ve kilosunun hafif olması belkide son yarışında İÇİL'in başarılı olmasına yardımcı oldu. Lakin ben güvenemediğim için bu mesafede ona üstünlük sağlayan BOMBA'yı en ciddi rakibi olarak kuponlara yazılması gerektiğini düşünüyorum. Bu ikilinin yanısıra 6 – SULTANPELİN , 4 – NURLUTAÇ ve son koşusunu ölçü almadığım ve takıları çıkarıldıktan sonra iyi yarışlar çıkaran 9 – ÜNÜBOL geniş kuponlara yazılmadan geçilmemelidir.

4. KOŞU: Günün bir diğer MAIDEN yarışı ile DÖRTLÜ GANYAN oyunu için start verilecektir. 1 – AUBERON etkili jokeyi Özcan YILDIRIM ile bu defa MAIDEN'a veda edecektir diye düşünüyorum ve günün ilk banko safkanı olarak öneriyorum…

5. KOŞU: 3 Yaşlı İngiliz safkanların KV-8 mücadelesi ile günün önemli yarışı olan KAYAKÖY KOŞUSU için start verilecektir. 1600 mt.'lik kum pistte yapılacak yarışta; 4 – VICTORY RHYTHM öncelikle gözüme takılan safkan oldu. Hemen baktım koşularına tam tahmn ettiğim gibi. Önceki yarışlarda; İLKAAN ve MY ROYAL SUN'ı geçtiğini tekrar anımsadım… Burada belki AGF olarak koşmayabilir ama benim ilk tuttuğum safkan olarak kuponlarınıza önereceğim isimdir. Rakip arayanlar buraya dikkat son yarışını beğendiğim 8 – LEMNOS'u takibe almanızda fayda var. Burada çoğunluk MY ROYAL SUN ve İLKAAN'ı oynayacak ve AGF'deki sıralamada bu isimler ilk ikiye girecek diye tahmin ediyorum. Ama kilo olayı beni biraz tedirgin ediyor. Yine de geniş kupon yapanlar 1 – MY ROYAL SUN , 3 – İLKAAN ve 2 – BAVİ REŞ'i ekleyerek yatırsınlar. Normalde bu safkanları yazmak yarışın önemliliği konusunda sağlıklı olabilir. Eğer diğer ayakları az at ile geçebilirseniz burayı sağlama almak adına rakipli bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

6. KOŞU​4 ve Yukarı Arap safkanların ŞARTLI-2 yarışı 2100 mt.'lik uzun mesafeli kum pistte gerçekleştirilecektir. Rakiplerine göre daha hazır ve formda olduğunu düşündüğüm 7 – KAVAKLI (6 ile eküri) günün bir diğer banko safkanı olarak önerimdir. 

7. KOŞU: İZMİR'de ALTILI GANYAN'ın son ayağına geldiğimizde ise; 3 ve Yukarı İngilizlerin HANDİKAP-15 mücadelesini izleyeceğiz. 1900 mt.'lik kum pistte ekranlara gelecek olan yarışta; 2 – BLOW THE WIND ve 9 – AKOYA PEARL iklisi küçük kuponlarda ayrımsız olarak bulunması gereken isimlerdir. Rakiplerini yazacak olursak; 3 – PATIENT , 6 – AMPHITRITE ve 5 – RED QUEEN değerlendirilebilir. Sürpriz için; Bu mesafelerde etkili koşan 1 – ALFA KIZI başta olmak üzere, 8 – ŞEKER YILDIZI , 12 – RIO FACE ve 11 – SEROTONİN (son yarışında 8 boy geç çıkıp ikinci olan bir safkan) benim önerebileceğim safkanlardır. Karışık bir yarış türü olduğundan tuttuğunuz, güvendiğiniz isimlere öncelik veriniz. Yoksa işin içinden çıkmak gerçekten zor görüldüğü üzere…

27 KASIM 2016 – İZMİR ALTILI ŞABLONU:

  1. AYAK: 3 – TATARINOĞLU // 2 // 9 – 6 – 4 // 5 – 10
  2. AYAK: 1 – İÇİL (3 ile eküri) // 2 // 6 – 4 – 9
  3. AYAK: 1 – AUBERON (BANKO)
  4. AYAK: 4 – VICTORY RHYTHM // 8 // 1 – 3 – 2
  5. AYAK: 7 – KAVAKLI (6 ile eküri) (BANKO)
  6. AYAK: 2 – 9 // 3 – 6 – 5 // 1 – 8 – 12 – 11
Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.