27 HAZİRAN 2017 – ANKARA ALTILISI

27 Haziran 2017 SALI günü ANKARA’da 8 koşulu bir yarış program bulunmaktadır. 7’li Ganyan ve 7’li Plase 2. Koşu ile saat 15:00’da, 6’Lı Ganyan oyunu ise 3. Koşu saat: 15:30’da başlayacaktır. Bol Şanslar Dilerim.

“ANKARA’ya İLK İKİ AYAK BANKO GİRDİK…” ~ SEZAR ~ ve ~ BABAEMİR ~

27 Haziran 2017 SALI günü ANKARA 75. YIL HİPODROMU’nda 7 koşulu bir yarış programı bulunmaktadır. Günün önemli mücadelesi; 6. Koşu’da “DORUHAN KOŞUSU” olacaktır. 27 Haziran 2017 (27.06.2017) Ankara at yarışı tahminlerimiz şu şekildedir;

1. KOŞU: 3 Yaşlı İngilizlerin MAIDEN koşusu ile BAŞKENT ANKARA’da günün ilk startı verilecektir. 1400 mt.’lik kum pistte izleyeceğimiz 1. ÜÇLÜ GANYAN’ın başlangıç koşusunda; 5 – KARA SÜLO , 7 – REBORN , 1 – BAVU BIRA ve 4 – JIDICIOUS değerlendirilebilir.

2. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): 3 Yaşlı Arapların ŞARTLI-2 koşusu ile 75. Yıl Hipodromu’nda YEDİLİ GANYAN oyunu başlayacaktır. 1300 mt.’lik kum pistte ekranlara gelecek mücadelede; 2 – TEKTEKİNOĞLU ve 1 – BALIK KAAN ikilisinin çekişmesi birinciyi belirleyecektir. 

3. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): GÜNÜN GANYANI BU KOŞUDA EKRANLARA GELECEKTİR. 2200 mt.’lik uzun mesafeli kum pist üzerinde gerçekleştirilecek ŞARTLI-5 yarışa; 4 ve Yukarı 8 Arap atı katılacaktır. Burada ANKARA’da ki yarışlarını beğendiğim ve bu mesafede başarılı bir yarış çıkaracağına inandığım 8 – SEZAR‘ın günün ilk ayağında ilk banko safkan olacağını düşünüyorum… Sizlerin tuttuğu isimler var ise yanına ekleyebilirsiniz.

4. KOŞU: Günün bir diğer MAIDEN mücadelesi ile BEŞLİ GANYAN oyunu başlayacaktır. Son yarışında BURSA’da baş farkı ile MAIDEN’dan çıkamayıp, ikincilikte kalan 2 – BABAEMİR o gün az daha herkesi takla edecekti… Evet 18.55’lik bir ganyan ile koştu ve koşudan burun farkıyla ikinci olarak ayrıldı… Bu defa bültenlerin favorisi olmuştur bile… Ben puanlamalara bakarak çalışmam ama favori olacağını tahmin ettiğim atlar hep AGF’de ilk sıralardadırlar… Bu safkan demek ki iyi bir hazırlık evresi geçirmiş ki BURSA’da birden bire parladı, ikinci oldu. Şimdi ANKARA’da ve usta jokey Akın SÖZEN ile start alacak… Günün en ağır favorilerinden biri olacak. Peki ya biz tek mi atacağız yoksa yanına rakip yazacakmıyız. İki kum yarışını da başarılı bulduğum BABAEMİR bu defa MAIDEN’a veda etmeye en yakın safkan olarak gözümde canlandırdığım isimdir… Genel hatlarıyla da koşuyu incelediğimde burada yanına rakip olarak yazılabilecek bir safkan bulamadığım için kalemi sizlere bırakıyorum… Değerlendirmek veya rakip eklemekte özgürsünüz… Bizler sadece yol göstericileriz unutmayın… Son karar yine sizlerin yazacağı kupon olacaktır. Verdiğimiz atları incelemeden, yazmayın. 

5. KOŞU: 2 Yaşlı İngiliz safkanların ŞARTLI-3 mücadelesi 1200 mt.’lik kısa mesafeli çim pistte ekranlara gelecektir. DÖRTLÜ GANYAN’ın başlayacağı bu yarışta; 6 – WHITE FIRE ve 5 – ARROW çalışmalarımda biraz daha ön planda tuttuğum isimler olduklarını belirteyim… Rakip olarak; 2 – DIANA değerlendirilmelidir.

6. KOŞU: “DORUHAN KOŞUSU” KISA VADE-7 yarış ile 2. ÜÇLÜ GANYAN oyunu için start verilecektir. 1900 mt.’lik çim pistte izleyeceğimiz koşuya 4 Yaşlı 7 Arap atı katılacaktır. ALTILI’nın kaderini belirleyecek bir yarış olacağını düşünüyorum… Buradan gelebilecek ganyanlı bir safkan ile rüzgar tersine dönebilir… Bu ayağı HEPSİ demenizi öneriyorum.. Aslında 62 kg. ile KUTUP’u burada eleyebilir miyiz düşündüm… Bu seferde HEPSİ diyeceğimiz için bir atın dışarıda kalmasına gönlüm razı gelmedi ama tutmadığımı da belirteyim. 7 Atın 6’sı daha önce koşmuş ve bu pistte tabela yapmış isimler olup birbirlerine yakın dereceler ile koşuyu tamamlamışlardır. Sadece bir tanesi ilk defa koşacak ve orjin bakımından çime yatkın olduğu aşikar bir şekilde ortada… Bunları yazıp 62 kg. ile KUTUP’u dışarıda bırakmayı da gereksiz gördüm. Lafı çok uzattım yine HEPSİ diyelim dostlar… Buradan bir patlak at yakalarsak altılı güzel olur.

7. KOŞU: 1600 mt.’lik çim pist üzerinde yapılacak 4 ve Yukarı Arapların HANDİKAP-16 koşusu ile TABELA ayağı için start verilecektir. Günün bir diğer zorlu geçeceğini düşündüğüm koşusu daha karşımızda… Kimin kazanacağını tam kestiremediğim için sıralamam; 2 – İDEALİST , 1 – HAYATI CEDİD , 3 – TURBOCU , 5 – DEMİRCENK ve 4 – HÜNKAROĞLU (6 ile eküri) kazanmaya yakın olarak gördüğüm isimlerdir. M. BAYDAN’ın ısrarlı bir şekilde bindiği 9 – BEYBARAN ise tatlı sürprizi gerçekleştirebilir.

8. KOŞU: 1900 mt.’lik çim pistte gerçekleştirilecek günün son mücadelesi olan HANDİKAP-16 yarışa; 4 ve Yukarı 19 İngiliz atı katılacaktır. Koruduğu formu ve anlaştığı binicisi ile 9 – KISS YOUR HANDS küçük kuponların sığınabileceği bir liman olabilir. Geniş kurgularda ise; 14 – GÖLCÜKLÜ , 13 – JAMES BOND , hafif kilo avantajını iyi kullanırsa 12 – GRAND SPRING ve bir türlü beklenileni veremeyen 17 – SOYDAN değerlendirilmeye alınmalıdır görüşündeyim.

27 HAZİRAN 2017 – ANKARA ALTILI ŞABLONU:

  1. AYAK: 8 – SEZAR (BANKO)
  2. AYAK: 2 – BABAEMİR (BANKO)
  3. AYAK: 6 – 5 // 2
  4. AYAK: HEPSİ
  5. AYAK: 2 – 1 – 3 – 5 – 4 // 9
  6. AYAK: 9 – KISS YOUR HANDS // 14 – 13 – 12 – 17
Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.