27 EKİM 2016 – ANKARA ALTILISI

PERŞEMBE günü ANKARA'da 9 koşulu bir yarış programı ile ekranlara gelecektir. Ankara 75. Yıl Hipodromunda Birinci ALTILI GANYAN Oyunu 1. Koşu ile saat: 13:30'da başlayacaktır. Yedili Ganyan oyunu 3. Koşu ile saat: 14:30'da ve İKİNCİ 6'Lı Ganyan oyunu 4. Koşu saat: 15:00'da ekranlara gelecektir. Bol Şanslar Dilerim.

27 Ekim Perşembe gündüz BAŞKENT ANKARA'da yapılacak olan 9 yarış ile İKİ ALTILI programına oyun oynanabilecektir. Günün en önemli yarışları 7. Koşu'da; "PROF. SELAHATTİN BATU KOŞUSU" ve 8. Koşu'da; "HAMAMÖNÜ KOŞUSU" olacaktır. 27 EKİM 2016 (27.10.2016) Ankara at yarışı tahminleri şu şekildedir;

1. KOŞU – (BİRİNCİ ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR)1200 metrelik kum pistte gerçekleştirilecek olan 2 Yaşlı İngiliz safkanların SATIŞ-2 mücadelesi ile ANKARA'da 1. ALTILI GANYAN oyunu için ilk start verilecektir. 4 – DOĞA KRALİÇESİ ve 1 -OASIS burada kazanmaya en yakın ikili olarak gördüğüm isimlerdir. Ama koşu adı üstünde SATIŞ olduğu için bu ikiliye güvenemeyenler; 2 – TİMSAL , 7 – MAYTENALLY ve 8 – YALNIZLAR GARI'nı kuponlarına yazabilirler… 87 günlük aradan sonra çıkıp gelir mi bilmem ama pek tuttuğum bir safkan olmasa da yine de sizlerin kuponlarınıza yazacağı bir safkan olduğunu düşündüğüm 5 – RUN FOR ÖZGECAN geniş kuponlara yazılabilir diyelim… Tekrar altını çiziyorum start arası olan safkanlara ilk yarışlarında beklenileni vermesini beklemediğim için normal şartlarda önermem ama bültenler sağolsun bol keseden puan dağııtıyorlar ya vermişler bunada ilk dörtte yer… Biz burada yazmasak yorumlarda tefe koyuyorlar… Ben yine de belirttim geniş kupon yaparsanız bulundurmanızı öneririm… Daha önceden hiç bir koşuda normal şartlar da yazmam veya burada söylemem sizlere ama koşu SATIŞ koşusu olunca insan işgilleniyor. O yüzden değerlendirip değerlendirmemek sizlerin elinde.

2. KOŞU: 3 Yaşlı Arapların start alacağı bu koşu ise 1400 mt.'lik çim pistte ekranlara gelecektir. 13 safkanın MAIDEN'dan çıkmak için verecekleri birincilik mücadelesinde; 2 – AZADAĞA , 6 – SABRETKAYA (7 ve 13 ile eküri) , 11 – İMKANSIZIM ve 8 – TRUVAPRENSİ rakiplerine göre önde tuttuğum safkanlar olarak kuponlara ayrımsız olarak yazılması gerekir. Tabiki ufak kupon yapan dostlar AZADAĞA ve SABRETKAYA ikilisini yazarak şanslarını deneyebilirler. Bu ikilinin eksik koşması halinde İMKANSIZIM ve TRUVAPRENSİ devreye girebileceğini düşündüğüm isimlerdir.

3. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR)4 ve Yukarı Arap atların ŞARTLI-3 mücadelesi ile YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE oyunları için 75. YIL HİPODROM'unda start verilecektir. 1600 mt.'lik çim pistte izleyeceğimiz bu yarışta; Aslında 2 – REİS BABA'yı öncelikli olarak tuttuğumu belirteyim ama neden jokeye ısınamadım. O yüzden 1 – KARAESER , 4 – IRKIM ve 3 – DEMİRCENK'i de yazarak sağlama almayı yeğliyorum.

4. KOŞU – (İKİNCİ ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR)4 ve Yukarı Arapların HANDİKAP-17 mücadelesi ile ANKARA'da 2. ALTILI GANYAN oyunu başlayacaktır. 3 – HERGELE ve 8 – ÖZREİS arasında birincilik çekişmesi olacağını düşünüyorum. Beklenilen yarışı yapamaz ise bu ikili; 1 – BORDALI , 4 – YURTTAY ve 10 – ORMANCI DAYI hata kollayacak safkanlar olup tatlı ganyanlar ile karşımıza çıkabilirler.

5. KOŞU: 3 ve Yukarı İngiliz atların HANDİKAP-17 koşusu ile BEŞLİ GANYAN oyunu için start verilecektir. 1 – I SAW THE SUN son yarışını çok beğendim. 61 kg. ile birinciliği kimseye bırakmadan jokeyi O. GÖKÇE ile potoya uzandı. Yine uyumlu jokeyi ile bir kez daha günün bankosu olmayı hakeden isimdir.

6. KOŞU: 3 Yaşlı İngilizlerin KV-7 koşusu 1900 mt.'lik çim pistte yapılacaktır. 3 – MARK HOLMES kazanmasını bekliyorum. Ama 2 – SERHUNCAN'ın da ciddi rakip olacağını unutmamak gerekir. 

7. KOŞU: PROF. SELAHATTİN BATU KOŞUSU günün ilk önemli yarışı olarak 2 Yaşlı İngiliz safkanların katıılımı ile 1500 mt.'lik kum pistte gerçekleştirilecektir. AÇIK A-3 mücadele olan bu yarışta; Hayatta bir ayağı kapatmayı sevmem ama burada koşan dört safkanın içinden tek bulamadım, iki tanesini yazsam diğer ikisinden yatmak istemedim. Bu yüzden kapadım arkadaş… HEPSİ diyelim kafamızda rahat etsin kuponda rahat etsin. Dilerseniz tuttuğunuz safkan var ise banko olarak değerlendirebilirsiniz. Unutmayın öncelikli KURGU, sizin yaptığınız KURGU'dur…

8. KOŞU: HAMAMÖNÜ KOŞUSU ise hem günün ikinci önemli yarışı hem de Tabela ayağını oluşturmaktadır. 3 ve Yukarı İngilizlerin KV-8 mücadelesi ile gerçekleştirilecek bu yarış 2000 mt.'lik kum pistte ekranlara gelecektir. 8 – BAVİ REŞ ve son koşusunu asla ölçü almadığım 4 – ES ES RUNNER uzun mesafelerde etkili koşabilen bir safkan olup bu ayağa bu ikili ayrımsız olarak yazılmasını önereceğim safkanlardır.

9. KOŞU: Günün son ayağında yine bir MAIDEN mücadele bulunmaktadır. 6 – MALTA ŞAHİNİ etkili bir pilot ile piste çıkacağından günün bir diğer bankosu olarak önermek istiyorum.

27 EKİM 2016 – ANKARA 1. ALTILI ŞABLONU (at yarışı tahminleri):

 1. AYAK: 4 – 1 // 2 – 7 – 8 // 5
 2. AYAK: 2 – 6 – 11 – 8
 3. AYAK: 2 – REİS BABA // 1 – 4 – 3
 4. AYAK: 3 – 8 // 1 – 4 – 10
 5. AYAK: 1 – I SAW THE SUN (BANKO)
 6. AYAK: 3 – MARK HOLMES // 2

27 EKİM 2016 – ANKARA 2. ALTILI ŞABLONU (yarış tahminleri):

 1. AYAK: 3 – 8 // 1 – 4 – 10
 2. AYAK: 1 – I SAW THE SUN (BANKO)
 3. AYAK: 3 – MARK HOLMES // 2
 4. AYAK: HEPSİ
 5. AYAK: 8 – 4
 6. AYAK: 6 – MALTA ŞAHİNİ (BANKO)