26 NİSAN 2016 – ANKARA ALTILISI

26 NİSAN 2016 – ANKARA ALTILISI

26 Nisan SALI günü ANKARA’da 7 koşulu bir yarış program bulunmaktadır.. 7’li Ganyan ve 7’li Please oyunları için 1. Koşu saat: 15:00, 6’Lı Ganyan oyunu ise 2. Koşu saat: 15:30’da başlayacaktır. Bol Şanslar Dilerim.

Ankara 26 Nisan Salı günü 7 koşulu bir yarış programına ev sahipliği yapacaktır. Burada genel hatlarıyla baktığımda programın biraz kalabalık olduğunu görüyorum. Öyle çok önemli bir koşu bulunmamaktadır. Kupalı veya Grup koşuları bulunmuyor. Lakin biraz da şablonu ufak tuttum ve üç tane banko önerdim. Sizler de tuttuğunuz safkanları ekleyebilin diye. Ankara’da bu aralar hava şartları gerçekten çok karışık aldığımız duyumlara göre. Yarış saatine kadar yağmur yağıp, yarış esnasında güneş açabilecek durumda. Nisan aylarında hemen hemen hep böyle bir havaya sahip olan ANKARA’da tahminleri bir gün önceden yayınladığımız için siz değerli yarışseverlerin yarış saatine doğru hava durumunu göz önünde bulundurarak kuponlarınızı güncellemenizi isteriz. 26 Nisan 2016 Ankara at yarışı tahminlerimize geçmeden evvel, site içerisinde bizlerin yorumlarının alt kısmında siz değerli yarışseverlerimizin de tahmin paylaşabileceğini tekrar hatırlatmak istedim. Sizlerin yorumlarınıza da bakanlar olduğunu unutmayın. Altılı kurgulamak gerçekten zor bir iş, bu yükü beraber olursak hafifletiriz. Tek başımıza bizler de bir yere kadar sunabiliyoruz tahminleri. Ama sizler de yorum yaparak destekler veya gözünüze çarpan safkanları yazarsanız anında yorumlarınızı onayladığımızı fark edeceksiniz. Güzel Ankara yarışları olması dileğiyle, iyi şanslar…

 

1. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): 3 Yaşlı İngilizlerin ŞARTLI-4 mücadelesi 1500 mt.’lik mesafede gerçekleşecektir. Burada 4 – GLOIN etkili jokeyi ile kazanmaya yakın gördüğüm ilk safkandır. Yedili ayağında banko olarak yazılabilir.

2. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 3 Yaşlı İngilizlerin MAIDEN mücadelesi ile ANKARA’da Altılı Ganyan oyununa start verilecektir. Günün ilk koşularında MAIDEN olduğu vakit hep tedirgin olduğumu belirtmek isterim. Genelde Türkiye puanına göre ilk dört safkanın başarılı olduğu MAIDEN mücadelelerde bazen puansız safkanların bile geldiği görülmektedir. Haliyle durum böyle olunca biz gelebilecek safkanları yazmaktan başka çaremiz olmuyor. Çalışmalarım doğrultusunda ortaya çıkan isimler şunlardır; 4 – SEYYAHKIZI ve 5 – SÖZLÜM ilk şans verilmesi gereken safkanlardır. Daha sonra; 6 – STORM GIRL (3 ile eküri) ve 1 – BENAZİR KIZ geniş kuponlar da yer alabilecek diğer şanslı safkanlardır. Bu isimlerin dışına da çıkarsa bu ayağı kapatmadan bulunabileceğini zannetmiyorum.

3. KOŞU: İyi formunu korumasıyla dikkat çeken 11 – FORTE yarış içerisinde jokeyi ÖZCAN YILDIRIM ile start verildikten sonra kendini öne atabilirse bu kısa mesafeli yarışı çıktığı gibi bitirebilir. Genelde jokeyi bu tarz mesafelerde bindiği atları ön plana atarak kaçarak bitirme taraftarı. Eğer istediği şekilde çıkış yaparsa affetmez diyorum. Ama olur da aksilik oldu diyelim yakalandı o zaman rakibi 10 – ZAPPA sazı eline alır ve bırakmaz… Bu iki safkanın dışında gözüme çarpan başka isim olmadı. Lakin süpriz için yazılabilecek isimler; 5 – BLACKOUT ve 4 – LEGENDARY QUEEN değerlendirilebilir.

4. KOŞU: 4 Yaşlı Araplar Handikap-15 uzun mesafeli bu koşu ile dörtlü ganyan oyunu başlayacaktır. Bir önceki koşusunda 1500 mt.’lik mesafeyi ANKARA’da UZAK ARA kazanan 3 – KARAFIRAT uygun kilosu ile uzunda da başarılı olacağına inandığım bir isimdir. Rakipleri ise; 1 – SENCERHAN , 2 – SELÇUKLUBEYİ , 8 – TOMMİKS ve 4 – PORSUK BEYİ olarak görüyorum.

5. KOŞU: Bir diğer MAIDEN mücadele altılı ganyanın dördüncü ayağında yani bu koşuda yer almaktadır. Burada fazla bir risk görmediğim için 4 – GÖRKEMLİ banko olarak kuponlara yazılabilecek gibi duruyor. Lakin banko yazmak istemeyenler pleaseleri değerlendirerek bu koşuda kendi tuttukları isimlere yer verebilirler. Ama benim önerim GÖRKEMLİ banko olacaktır.

6. KOŞU: Tabela ayağında ise 5 – NASİBİN banko olarak önermek istiyorum dileyen yanına tuttuğu atları ekleyebilirler.

7. KOŞU: Koşular karışık geldiydi gözüme ama bu verdiğim bankoların yanına sizler muhakkak kendi izlediğiniz ve takip ettiğiniz safkanları yazın. Bizlerin çalışması doğrultusunda banko olarak çıkıyor ama unutmayın hepsinin geleceği kesin değildir. Bizler sadece yorum ve tahminleri sunarız. Sizler değerlendirip altılı kuponu yaparsınız. Günün son ayağında 2 – TATVAN KIZILCA banko olarak gözüküyor. Benim aklıma ilk üç ayak süpriz son üç ayak favori gelecek gibi doğdu birden… Ama sizler dediğimi unutmayın sayın yarışseverler, her ayağa muhakkak aklınızda kalacağına kuponunuzda kalacak atları ekleyin… Bizimkisi ufak şablondur.

 

26 NİSAN 2016 – ANKARA ALTILI ŞABLONU:

  1. AYAK: 4 – 5 // 6 – 1
  2. AYAK: 11 – FORTE // 10 // 5 – 4
  3. AYAK: 3 – KARAFIRAT // 1 – 2 – 8 – 4
  4. AYAK: 4 – GÖRKEMLİ (BANKO)
  5. AYAK: 5 – NASİBİN (BANKO)
  6. AYAK: 2 – TATVAN KIZILCA (BANKO)

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

3 Yorum - "26 NİSAN 2016 – ANKARA ALTILISI"

En Yeniler Eskiler
akif

yorumlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim. Dün adana altılısını tamamen şanssızlığımdan kaybettim. H/H/3/1,2/10/7,10,13,15 şeklindeoynadım ilk ayakta onnumara veya son ayakta ottoman slamp tek atsaydımaltılı içerdeydi ne kadar canım sıkıldı ama gene de yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Mükemmel yorum yapıyorsunuz başarılarınıza devam

akil_34

selamlar saygılar degerli ustalarım elinize emeginize saglık nacizane ankara altılı kurgumu paylaşmak isterim iznin ve müsadenizle….1 AYAK:(HEPSİ)////2.AYAK: Amerikada kaba kumda koşan pedigridir..türkiyedeki Lion Heart ın babasıdır Tale of the Cat.. bilindiği gibi kaba kumu çok sever… annesi de Şampiyon aygır Indian Ridge kızı olan Tabiri caizse türkiyedeki Lion Heart ın kardeşi olan Tale of the Cat tayı (2-TAMERLANO)sevdiği kaba kumda BANKO……./////3.AYAK:(5.2.1)////4 AYAK(5.4)…///5.AYAK:(4.3.7.6.5.8)…///6.AYAK:( Storm Cat in Şampiyon oğlu Bluegrass Cat tayı annesi de Triple Crown galibi Seatle Slew torunu olan Kızılca nın diğer safkanı 2-TATVAN KIZILCA yı bir diğer BANKO ) HERKEZE BOL SANSLAR