26 MAYIS 2016 – İZMİR ALTILISI

26 MAYIS 2016 – İZMİR ALTILISI

İZMİR 26 MAYIS 2016 PERŞEMBE günü AT YARIŞI Programında 9 koşu vardır. BİRİNCİ ALTILI GANYAN oyunu 1. koşu ile saat: 17:15’de, YEDİLİ GANYAN oyunu 3. koşu ile saat: 18:30’da ve İKİNCİ ALTILI GANYAN oyunu ise 4. Koşu ile saat: 19:00’da başlayacaktır. Bol Şanslar Dilerim…

26 Mayıs 2016 İzmir’de İKİ ALTILI programı bulunmaktadır. 26 Mayıs İzmir at yarışı tahminlerimize geçebiliriz.

1. KOŞU – (BİRİNCİ ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR)3 Yaşlı Arapların ŞARTLI-1 mücadelesi ile İZMİR’de birinci altılı ganyan heyecanı başlayacaktır. Bu koşuda; 1 – BABAKAYRA , 3 – BALIKÇI BARON (7 ile eküri) , 4 – ESER , 12 – HALİME HANIM ve 13 – ŞARK GÜNEŞİ  öncelikli olarak ön plana çıkan isimlerdir. 

2. KOŞU4 Yaşlı Arap safkanlarının Handikap-16 mücadelesinde 2 – HORASANGÜNEŞİ ve 1 – SELÇUKLUBEYİ arasında geçebilecek bir koşu olarak görüyorum. Ayrımsız şekilde kuponlara yazılmalıdır.

3. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): İzmir’de yedili please ve yedili ganyan oyununun başlangıç koşusunda 3 Yaşlı İngiliz safkanları ŞARTLI-5 mücadele vereceklerdir. Grubun en formda safkanı 1 – HARDRIDGE alternatif banko olarak önerimdir. Tek rakibi ise; 2 – FLY SO FREE olacaktır.

4. KOŞU – (İKİNCİ ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): Günün ikinci altılı programının başlangıç ayağında ise yine bir ŞARTLI-1 mücadele ile ilk defa start alacak safkanlar bulunmaktadır. 5 – KOVBOY ilk tuttuğum safkan olup küçük kuponlarda riskli de olsa banko olarak bırakılabilir. Daha sonra; 1 – AĞAPERSEN , 7 – TURBONUN OĞLU , 3 – EMİR EFESİ ve 9 – GAYEMSU (12 ile eküri) gelebilmesi kuvvetle muhtemel safkanlar olarak görüyorum. Tuttuğunuz isimler var ise tek atabilirsiniz. Ben ilk defa koşacak safkanların olduğu bir koşuda çok bariz banko çıkmadığı müddetçe tek at olarak sizlere sunamıyorum. Ama şunu da belirteyim jokey faktörü çok önemli. Burada en bariz 5 – KOVBOY etkili bir jokey ile start alacaktır. Bu yüzden ilk at önerimde onu yazdım.

5. KOŞU: 4 ve Yukarı İngilizler Handikap-15 mücadelesi ile beşli ganyan oyunu başlayacaktır. 4 – GHOST OF DARKNESS banko olarak bu koşuda önermek istiyorum. Rakiplerine nazaran daha formda gördüğüm ve kendisini koşu içerisinde rahatsız edebilecek bir safkanın olmadığından rahat bir yarış kazanmasını bekliyorum. 

6. KOŞU: ŞARTLI koşularda genelde HANDİKAP puanını göz önünde bulundurmaya çalışıyorum. O yüzden bu koşuda da ilk önereceğim isimler; 4 – BAY ÇİFTÇİOĞLU , 7 – GÖZÜYILMAZ , 1 – LEGEND RING ve 5 – DEMİRTÜTÜN (8 ile eküri) yazılması gerektiğini düşündüğüm kaliteli isimlerdir. Bu safkanlar handikap puanlarını sokakta toplamadılar. Elbette bültene bakılınca daha hazır veya formda isimlerin göze çarptığını da görüyoruz. Onları da rakip olarak vermek gerekirse; 9 – SPUMADOR İzmir’de kazandığı son yarışından sonra formunu koruduğu ve koşunun da favorisi durumunda olduğu görülüyor. 3 – BRANZINI ve 6 – DOMINANTS SON hata kollayacak safkanlardır. 

7. KOŞU: Günün bir diğer bankosu olarak 1 – RAZYANA sizlere önereceğim isimdir. Bu atın buradaki gruba fark atmasını bekliyorum.

8. KOŞU: Bir diğer ŞARTLI-1 mücadele tabela ayağında bulunuyor. 1 – ARMANIUS bu koşuda banko olarak önermek istiyorum. Çünkü; Diğer ŞARTLI-1 koşularda epey kalabalık geçtik. Ama bu koşuda galobunu beğendiğim için ARMANIUS tek olarak geçmenizi öneriyorum. Tuttuğunuz isimleri yanına ekleyebilirsiniz.

9. KOŞU: İzmir’de altılı ganyanın son ayağına geldiğimiz de ise; 3 Yaşlı İngilizlerin HANDİKAP-15 mücadelesi ekranlara gelecektir. 4 – POUR TOI kalitesi ile bir kez daha bir adım öne çıkan bir isim. Rakipleri ise; 2 – HOŞSEDA , 11 – TROPICAL STORM ve 1 – İPEKKIZ olarak görünüyor. Sürprizi ise ilk defa çim pistte koşacak olan 8 – PRINCESS SIRENA yapabilir.

26 MAYIS 2016 – İZMİR BİRİNCİ ALTILI ŞABLONU:

 1. AYAK: 1 – 3 – 4 – 12 – 13
 2. AYAK: 2 – 1
 3. AYAK: 1 – HARDRIDGE // 2
 4. AYAK: 5 – KOVBOY // 1 – 7 – 3 – 9
 5. AYAK: 4 – GHOST OF DARKNESS (BANKO)
 6. AYAK: 4 – 7 – 1 – 5 // 9 – 3 – 6

26 MAYIS 2016 – İZMİR İKİNCİ ALTILI ŞABLONU:

 1. AYAK: 5 – KOVBOY // 1 – 7 – 3 – 9
 2. AYAK: 4 – GHOST OF DARKNESS (BANKO)
 3. AYAK: 4 – 7 – 1 – 5 // 9 – 3 – 6
 4. AYAK: 1 – RAZYANA (BANKO)
 5. AYAK: 1 – ARMANIUS (BANKO)
 6. AYAK: 4 – POUR TOI // 2 – 11 – 1 // 8
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on StumbleUponPin on PinterestShare on LinkedInDigg this

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

İlk Tahmini Sen Yap!

wpDiscuz