24 TEMMUZ 2016 – İSTANBUL ALTILISI

24 TEMMUZ 2016 – İSTANBUL ALTILISI

24 TEMMUZ PAZAR günü İSTANBUL’da 10 koşulu bir yarış program bulunmaktadır. Birinci ALTILI GANYAN Oyunu 1. Koşu ile saat: 16:45’de başlayacaktır. Yedili Ganyan oyunu 4. Koşu ile saat: 18:30’da ve İKİNCİ 6’Lı Ganyan oyunu 5. Koşu saat: 19:00’da ekranlara gelecektir. Bol Şanslar Dilerim.

PAZAR günü İSTANBUL VELİEFENDİ Hipodromunda inanılmaz nefes kesen yarışlar bulunmaktadır. Normalde gündüz programı olarak değiştirilen İSTANBUL yarışları bugüne özel istisnai durum için PAZAR gecesinde yapılacaktır. Birbirinden kaliteli safkanların birlikte start alacakları bu koşularda bütün at sahiplerine başarılar diler, yarışseverlerin de şanslarının yanında olmasını temenni ederiz. Koşulara gelecek olursa; 4. Koşu’da; “ÜNAL KOŞUSU” , 5. Koşu’da; “KKTC KOŞUSU” , 7. Koşu’da; “NİĞBOLU KOŞUSU” ve belkide diğer koşulardan daha da bir önem taşıyan “65. BAŞBAKANLIK KUPASI KOŞUSU” ile heyecan doruklarda olacaktır. 24 TEMMUZ 2016 İstanbul at yarışı tahminleri şu şekildedir;

1. KOŞU – (BİRİNCİ ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 3 Yaşlı Arapların MAIDEN mücadelesi ile İSTANBUL’da BİRİNCİ ALTILI GANYAN oyunu başlayacaktır. 1400 mt.’lik kum pistte gerçekleştirilecek bu koşuda; 10 – KAYLA ve 6 – TAŞGETİREN normal şartlarda yarışı kazanmaya yakın iki safkandır. Rakip arayanlar ise 8 – BUBURC kuponlara ekleyebilirler.

2. KOŞU: 3 Yaşlı Arap safkanların ŞARTLI-2 koşusunda ise; Son yarışında bu pist ve mesafede MAIDEN’a rahat bir şekilde veda eden 1 – DOĞU GÜZELİ koruduğu formu ile ŞARTLI koşudan da birinci olarak ayrılmaya en yakın isimdir. 2 – İLKADIM ise en ciddi rakip olarak koşuda ön plana çıkmaktadır. Bu safkanların dışında son koşusunda GR-3 yarışta başarılı olamayan 3 – KINALI KUZU bu defa bu grupta şans arayacak bir diğer isim olup geniş kuponlarda bulunması gerekir.

3. KOŞU: Bu koşu ile 2 Yaşlı İngilizlerin 1300 mt.’lik çim pistte ŞARTLI-5 mücadelesini izleyeceğiz. Birbirlerine üstünlük sağlayabilecek ve galopların da bile neredeyse aynı çalışmaları yapmış safkanların bir araya geldiği bir koşu… Bu yüzden ayrımsız olarak sıralamam şöyle olacaktır; 1 – ASLANPARÇASI , 5 – URFAGÜLÜ , 2 – ÇEKO DAYI ve 3 – GOLDEN HARD birlikte kuponlara yazılmasını öneriyorum. Üç büyük jokey üç iyi atı kapmış durumda zaten… E bir de arada 9 kilo eksiği ile yarışa girecek olan GOLDEN HARD var… Mesafe zaten 1300 mt. kafayı alan bile bitirebilir. En tehlikeli ayaklardan bir tanesi olarak görüyorum. Küçük kupon yapanlar elbette sıralamadaki isimlere dikkat ederek seçim yapabilirler. Neler onlar ASLANPARÇASI ve URFAGÜLÜ herkesin ilk önce yazacağı safkanlardır. Geniş kuponlar diğer atlara da şans vermeyi düşünebilirler.

4. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR)İSTANBUL Veliefendi Hipodromunda günün ilk önemli yarışı olan “ÜNAL KOŞUSU” , 4 ve Yukarı Arap atların KV-6 mücadelesi ile gerçekleştirilecektir. 2 – TRAKYA ATEŞİ , 1 – TOZAN ve 3 – ULUER ayrımsız olarak kuponlara yazılması gereken safkanlardır.

5. KOŞU – (İKİNCİ ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR)Günün İKİNCİ ALTILI PROGRAMI ise 3 ve Yukarı İngiliz atların katılımı ile gerçekleştirilecek olan “KKTC KOŞUSU” ile başlayacaktır. AÇIK A-3 mücadelesinde; 4 – MASTER PATRICK anlaştığı jokeyi ile günün ilk bankosu olarak siz değerli www.altilim.net yarışseverlerine önerimizdir.

6. KOŞU: Bir diğer MAIDEN mücadele ise BEŞLİ GANYAN’ın başlangıç ayağında ekranlara gelecektir. 1400 mt.’lik kum pistte gerçekleştirilecek bu koşuda; 8 – YARALI KURT , 7 – TİLKİ ve 2 – BACAKSIZ bu koşuda çalışmalarım doğrultusunda çıkan isimlerdir. Eklemek istediğiniz safkanlar var ise yanlarına yazabilirsiniz. Özellikle BACAKSIZ‘ın galoplarını çok beğendim onun da altını çizmiş olalım…

7. KOŞU: “NİĞBOLU KOŞUSU” ile 4 Yaşlı Arap atların AÇIK GR-1 mücadelesini izleyeceğiz. 2400 mt.’lik uzun mesafeli çim pistte gerçekleştirilecek bu koşuyla DÖRTLÜ GANYAN oyunu da başlamış olacaktır. İSTANBUL’da 2100 mt.’lik çim pistte burun farkıyla SERHANTAY’ın arkasında kalan OĞLUM EGE mesafenin uzaması ile biraz daha şanslı olabileceğini düşünüyorum. Zaten koşuda bu iki ismin haricinde başka at önerim olmayacaktır… O zaman 6 – OĞLUM EGE ilk tuttuğum safkan diyorum ve en ciddi rakibi olarak da 8 – SERHANTAY öneriyorum…

8. KOŞU: Günün en önemli yarışı olan “65. BAŞBAKANLIK KUPASI KOŞUSU” 3 ve Yukarı İngiliz safkanların AÇIK GR-1 mücadelesi ile gerçekleştirilecektir. 2000 mt.’lik çim pistte gerçekleştirilecek bu koşuya birbirinden kaliteli 10 safkan katılacaktır. Bu tür büyük koşularda öncelikli olarak artık AHMET ÇELİK göz ardı edilmemesi gerektiğinin farkına vardık sanırım… Az uz değil hani 500 BİN TL’lik yarış… At zaten son iki yarışını kazanıp buraya gelmiş ki ohooo… Aman diyeyim eküri olarak koşan 4 – MARVELOUS IRON (2 ile eküri) bir tik atın ve bekleyin… 5 – PERFECT WARRIOR , 1 – BLAZE TO WIN ve 10 – OĞLUM BERAT sıralaması ile bu koşuyu geçebiliriz…

9. KOŞU: 3 Yaşlı Arapların son MAIDEN mücadelesi ise TABELA AYAĞI’nda ekranlara gelecektir. Son yarışlarında ikinciliklerle pistten ayrılan 1 – ALTIN KRAL ve 7 – KORİK ikilisi burada ön plandaki isimlerdir. 6 – HABERŞAH ve 5 – ERTEMİZ sürpriz yapmaya müsait safkanlardır.

10. KOŞU: VELİEFENDİ Hipodromunda günün son ayağına geldiğimizde 5 ve Yukarı Arap safkanların HANDİKAP-16 mücadelesini izleyeceğiz. 1600 mt.’lik çim pistte gerçekleştirilecek bu yarışta; 2 – HÜNKAROĞLU (9 ile eküri) günün bir diğer bankosu olarak sizlere önereceğim safkandır.

24 TEMMUZ 2016 – İSTANBUL 1. ALTILI ŞABLONU:

 1. AYAK: 10 – 6 // 8
 2. AYAK: 1 – DOĞU GÜZELİ // 2 // 3
 3. AYAK: 1 – 5 // 2 – 3
 4. AYAK: 2 – 1 – 3
 5. AYAK: 4 – MASTER PATRICK (BANKO)
 6. AYAK: 8 – 7 – 2

24 TEMMUZ 2016 – İSTANBUL 2. ALTILI ŞABLONU:

 1. AYAK: 4 – MASTER PATRICK (BANKO)
 2. AYAK: 8 – 7 – 2
 3. AYAK: 6 – OĞLUM EGE // 8
 4. AYAK: 4 – 5 – 1 – 10
 5. AYAK: 1 – 7 // 6 – 5
 6. AYAK: 2 – HÜNKAROĞLU (BANKO)

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

1 Yorum - "24 TEMMUZ 2016 – İSTANBUL ALTILISI"

En Yeniler Eskiler
turan

istanbul dusuncelerim.herkese bolsanslar 1.ayk-5/4/9/3/2***2.ayk-10/8/6/7/2***3.ayk8/6/9/7/3***4.ayk-5 perfect warrior***5.ayk-1 altin kral***6.ayk-10/7/3/2/12/11