24 ŞUBAT 2016 – BURSA ALTILISI

BURSA 24 Şubat 2016 Çarşamba günü 6 koşulu bir yarış programı bulunmaktadır. Altılı Ganyan oyunu 2. Koşu ile saat: 14:30’da başlamaktadır. Bol Şanslar Dilerim…

 

1. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 1 – ARCHMAN (2 ile ekürü) birinciliğe en yakın gördüğüm safkan. Son yaptığı galop ile kuponlara yazılması gerektiğini düşünüyorum. Daha sonra; 7 – MAKEDONYA , 5 – KAPTAN AMCA ve 10 – PRETTY TULIP şans verilmesi gereken diğer safkanlar. MAIDEN mücadele olduğu için bu ayağı riske atmaya gelmez…

2. KOŞU: 4 ve Yukarı Araplar ŞARTLI-4 mücadelesi olan 2. koşu beşli ganyanın da ilk ayağını oluşturmaktadır. Burada 3 – TORAMAN (4 ve 7 ile ekürü) , 8 – SEMADA YILDIZ , 9 – YILDIZHAN STAR ve daha üst gruplarda yarışlar sergileyip uygun grubu yakalamış olan 6 – FENERLİCAN ayrımsız şekilde kuponlar da bulunması gerekiyor. Süpriz arayanlara ise önerim; Uzun bir aradan sonra katılacağı kısa mesafeli yarışında dinçlik sergileyebileceğini düşündüğüm 10 – ADIMNUR ve etkili jokeyi ile her an ters yarışlar çıkaran 2 – NUREYŞAN tatlı süprizler olarak karşımıza çıkabilirler.

3. KOŞU: Bu koşuda favori isimlerin ağır kilo olması ve mesafenin uzunluğundan fazla şans vermediğimi dile getirmek isterim… Bu yüzden hem kilo avantajlarını hemde favorilerin arkalarında sürekli yarışlarını bitiren 6 – VELİAHTIM ve 7 – UMAY TAY benim öncelikli safkanlarım olarak ön plana çıkmaktadırlar… Sizler isterseniz tuttuğunuz safkanları da ekleyerek geniş kupon yapabilirsiniz. Ama benim buradaki görüşüm, ağır kg safkanların zorlanacağı yönündedir… Bu tezimi belki çürütürler yarış içerisinde ama söylediğim iki safkanı da sebepleriyle yazdım zaten… Gerisi şansa kalmış bir durum.

4. KOŞU: 2 – FLY SO FREE benim BURSA’daki ilk bankom olacaktır. Bakalım BURSA’da nasıl bir yarış sergileyecek. Güvendiğim isimi tek sunmaktan asla çekinmem. Sonuç itibari ile bu yarışa katılan her safkanın geliri vardır. Hepsine para ödenerek yarışlara sokuluyor… Bu yüzden gelmiş veya gelmemiş. Elbetteki sunduğumuz safkanın da özelliklerini inceleyerek sizlere banko öneriyoruz. Yoksa laf olsun torba dolsun diye asla ve asla yazmıyoruz. 

5. KOŞU: Bursa’da son iki yarışında 63 kg ile hem 1800 hem de 2100 mt mesafeli koşularında başarılı olmuş 2 – CANBERKHAN hafifletilmiş kilosu ile bu sefer ikinciliklerinin zincirini kırarak birinciliğe uzanacaktır görüşündeyim. Günün bir diğer bankosu olarak kuponlara yazılabilir.

6. KOŞU: Ne zamandır ortalarda yoktu kendini unutturdu… Kim mi? 3 – MYSTIC DREAM… Meşhur BATI GARAJI’nın yavrusu… Elbette 127 günlük aradan sonra şimdi BURSA’da yarışa çıkıyor. Eğer ki arası olmasaydı eminim tek verirdim bunu da… Takibimde olan isim yarın çıktığı gibi yarışı alabilir hemde UZAK ARA… Lakin; Aradan etkilenebileceğini düşündüğüm için yanına bir iki tane rakip vermek istiyorum. 5 – CRASSUS ve 6 – INDIAN RADJA kuponlara yazılırken. Ağır gruplardan sonra şimdi bir tık aşağıya gelen 2 – TEMEL TAŞI ve 4 – EL MIRADOR dikkat edilmesi gereken isimlerdir.

 

22 ŞUBAT 2016 BURSA ALTILI ŞABLONU

1.AYAK: 1 – 7 – 5 – 10

2.AYAK: 3 – 8 – 9 – 6 // 10 – 2

3.AYAK: 6 – 7

4.AYAK: 2 – FLY SO FREE (BANKO)

5.AYAK: 2 – CANBERKHAN (BANKO)

6.AYAK: 3 – 5 – 6 // 2 – 4