24 NİSAN 2016 – İSTANBUL ALTILISI (BY HİKO)

24 NİSAN 2016 – İSTANBUL SİSTEM ALTILISI (BY HİKO)

İSTANBUL 24 Nisan 2016  Pazar günü 6 koşulu bir yarış programı bulunmaktadır. Altılı Ganyan oyunu  1. Koşu ile saat: 15:30’da başlamaktadır. Bol Şanslar Dilerim… 

Çok ilginç bir İstanbul programı ile karşı karşıyayız denk güçteki atların mücadelesi ile geçeceğini gördüğüm bu günkü koşularda her zamanki gibi Banko geçilecek bir at göremediğim için hayli zorlandım ve favori atlarımın rakiplerinide yazmak zorunda kaldım değerlendirmek sizlere kalmış.

1. KOŞU: – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 3 – ŞANSKÜPÜ’nün bu koşuyu kazanması için bütün şartlar lehine görülüyor ”üzerine binen jokey hariç” diyecektim tamda bu yorumu yazarken Ankaradaki (23-4-2016) ikinci koşuyu seyretmeye daldım ve S.Boyraz adlı kıymetli jokeyimiz öyle bir koşu kazandıki tekrar eski günlerine dönüyormu acaba dedim yukarıdaki sözünü ettiğim safkanada bu jokeyimiz biniyor küçük kuponlarda tek geçilmesi fazlada risk taşımıyor. Bu atın en sıkı rakibi öncelikle 1 – GAZEVAN olabileceğini düşünüyorum daha sonra ise çok sürpriz bir at 7 – HAYAL DÜNYASI daha fazla at yazmak isteyenlere ise 8 – TURBOCAN, 2 – NURTOPU ve 6 – YABAN GÜVERCİNİ önerebilirim.

2. KOŞU: Açık Malayan Racıng Assoc Koşusu bu yıl ilk defa çimde koşuluyor (2013 dahil bu güne kadar kumda koşuldu) bu koşuların üçünüde H.Karataşın bindiği atlar kazandı bu yılda yine aynı jokeyimizin bindiği 4 – ÇELEBİ CİHAN bu koşunun favorisi atın pedigrisini incelediğimde yirmiye yakın baba kardeşinden sadece iki atın çimde koşu kazandığını gördüm Çelebi Cihan ise iki koşu kazanmış durumda sistemim bana bu atı tek geçmeyi öngörüyor güvenemeyip at yazmak isteyenlere önce ve kesinlikle (170 GÜNDÜR START ALMIYOR) 7 – GRAY STORM’u yazmalarını öneririm daha sonra ise ana soyundan biraz çime yatkın gördüğüm 10 ROCKET MAN geriye iki safkan kalıyor bunlar hiç geçilmeyen (KUMDA) 3 – COOGER ve harika bir totosu bulunan 8 – KİNOWA bu koşuyla çimde ne yapabileceklerini göreceğiz çok at yazacaklar değerlendirebilirler.

3. KOŞU: Öncelikle bu koşunun sürprizlede neticeleneğini sanıyorum ilk olarak koşunun favorisi 2 – WON CALM den bahsetmek gerekirse Handikap 16 ve 2000 m. mesafede iki koşu kazandı bu safkan her haliyle ben yazılırım diyor yani sırasıyla rakipleri hafif kilo avantajı ile 13 – VİCTORY SUN olacaktır daha sonra ise 3 – MAZACA ve 7 – İRON CLAD koşunun sürprizlerini ise 4 – REAL POWER ve bu tür koşularda tabelada yer alabilen 9 – TURKİSH ATTACK.

4.KOŞU: 2 – BAYDARŞAH ilk atım koşudaki en sıkı rakibinin 7 – ONURLUCAN olacağını düşünüyorum daha sonra ise koşunun favorisi 1 – ERBABAM sürpriz atım ise 3 – BİÇER 

5.KOŞU: Eski Tjk başkanlarından Tali Çalbatur anısına yapılan bu koşuda koşunun önde gelen isimlerinin hepsininde uzun zamandır start almadığını görüyoruz buna rağmen benim ilk önerim 11 – TATVAN İNCİSİ olacaktır. Bence kuponlara tek yazılmasıda fazla riskli olmayacaktır koşudaki en önemli rakipleri önce 6 – BİCİ BİCİ ve 2 – CHACHKOVA olacaktır. Koşudaki sürpriz ismim 9 – GASPERİNİ

6. KOŞU: 6 – KARA TURNA daha önceki koşularında favori olarak gösterilmiş fakat başarılı olamamıştı şimdi üçüncü at durumunda ben bu koşuda maidene veda edebileceğini düşünüyorum. son ayak ve maiden bir koşu olması nedeniyle fazla at yazacaklara sırasıyla 9 – MOTHER OF DRAGONS ve 5 – İPSİZ KIZ önerebilirim koşudaki bomba atım ise 11 – PULLOVER olacaktır.

 

24 NİSAN 2016 – İSTANBUL ALTILISI  ŞABLONU:

1.AYAK: 3 – 1 // 7 – 8 – 2 – 6 

2.AYAK: 4 – ÇELEBİ CİHAN // 7 – 10 // 3 – 8

3.AYAK: 2 – 13 – 3 – 7 // 4 – 9

4.AYAK: 2 – 7 // 1 – 3

5.AYAK: 11 – TATVAN İNCİSİ // 6 – 2 – 9

6.AYAK: 6 – KARA TURNA // 9 – 5 – 11

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

İlk Tahmini Sen Yap!