24 HAZİRAN 2016 – İSTANBUL ALTILISI

İSTANBUL 24 HAZİRAN 2016 CUMA AT YARIŞI Programında 8 koşu vardır. Yedili Ganyan ve Yedili Please oyunu 2. koşu ile saat: 18:30’de, Altılı Ganyan oyunu ise 3. Koşu ile saat: 19:00’da başlamaktadır. Bol Şanslar Dilerim…

CUMA günü gece yarışlarına ev sahipliği yapan İSTANBUL’da 8 koşulu yarış programı bulunmaktadır. Günün önemli yarışları; “ARJANTİN JOKEY KULÜBÜ KOŞUSU” , “ORHAN DOĞA ÖZSOY KOŞUSU” , “HALİÇ KOŞUSU” ve “BEGÜM ATMAN KARATAŞ KOŞUSU” ile İSTANBUL VELİEFENDİ Hipodromunda ardı ardına heyecanlı koşulara yer verilecektir. 24 Haziran İstanbul at yarışı tahminleri şu şekilde olacaktır.

1. KOŞU: 4 ve Yukarı Arapların ŞARTLI-4 mücadelesi ile İSTANBUL’da Birinci ÜÇLÜ GANYAN oyunu başlayacaktır. 1600 mt.’lik çim pistte gerçekleştirilecek  koşuda; Son kazandığı koşu uzun mesafeli idi. Bu koşudan sonra formunu devam ettirebilir ise 6 – MERCANLI ilk at olarak değerlendirilmelidir. Lakin geçmişini incelediğim de bu tür mesafelerde pek başarılı olamadığını da göz önünde bulundurarak rakiplerini de eklemek isterim. 3 – TOROS ASLANI , 2 – ŞAHİN TEPESİ ve 7 – DEVKAYA (4 – MENGÜBERT ile eküri) kuponlara yazılması gereken şanslı isimlerdir.

2. KOŞU – (YEDİLİ  GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): 3 Yaşlı Arapların MAIDEN mücadelesi ile Yedili oyunlarına start verilmiş olacaktır. 1 – CEFAKEŞ ve 3 – GÖRKEMCAN ikilisinden birincilik bekliyorum. 5 – HİRA ve 7 – SARAYCARİYESİ rakip olarak bu koşuda yazılabilir.

3. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): ARJANTİN JOKEY KULÜBÜ KOŞUSU ile İSTANBUL’da Altılı Ganyan oyununa start verilecektir. Bu önemli koşu 4 ve Yukarı İngiliz safkanların AÇIK A-3 mücadelesi ile gerçekleşecektir. 2400 mt.’lik uzun mesafeli çim pist koşusunda şüphesiz bu mesafelerde başarılı yarışlar çıkaran 3 – FLY BY ME etkili ve uyumlu jokeyi riske girilecek banko bırakılabilir. Rakip yazmak isteyenler 4 – SANZATU ve 5 – BÜYÜK AĞA eklenebilir.

4. KOŞU: ORHAN DOĞA ÖZSOY KOŞUSU ile 3 Yaşlı İngiliz safkanların AÇIK GR-3 mücadelesini izleyeceğiz. 14 safkanın start aldığı bu koşu 1600 mt.’lik çim pistte gerçekleştirilecektir. 1 – DAYIM BENİM koşunun da favorisi olmayı hak eden bir isim. Çalışmalarımda ilk çıkardığım safkandır. S. KAYA eşliğinde potoya uzanmasını bekliyorum. Rakipleri ise; 10 – SİNCLAR , 14 – SILENT CAT , 11 – TOMS ve 7 – KREACHER hata kollayacak safkanlardır. Halis KARATAŞ ile start alan 12 – VICTORY RHYTHM sonraki şanslı bulduğum isimdir.

5. KOŞU: 3 Yaşlı Arap atlarının bir diğer MAIDEN mücadelesi ile DÖRTLÜ GANYAN oyunu başlayacaktır. 2 – ORDİNARYUS küçük kuponlarda banko olarak bırakılabilir. Rakip olarak; 4 – ŞEHLEVENT , 3 – RODOSTO , 9 – SERMELEK ve 8 – KINALI KUZU yazılabilir.

6. KOŞU: HALİÇ KOŞUSU ise 4 ve Yukarı İngilizlerin katılımı ile AÇIK GR-1 mücadelesi ekranlara gelecektir. 1600 mt.’lik çim pistte gerçekleştirilecek bu koşuda; 8 – YILDIRIMBEY usta jokeyi ile günün bankosu olacaktır.

7. KOŞU: BEGÜM ATMAN KARATAŞ KOŞUSU ile İstanbul’da tabela ayağında 3 Yaşlı İngiliz safkanların KV-8 mücadelesini izleyeceğiz. 7 – MOTHER OF DRAGON günün bir diğer bankosu olarak sizlere önereceğim safkandır.

8. KOŞU: İSTANBUL Veliefendi Hipodromunda kapanış ayağına geldiğimizde ise 4 Yaşlı Arapların HANDİKAP-15 mücadelesi bulunmaktadır. 6 – CANKURTBEY öncelikli olarak tuttuğum safkandır. Rakipleri ise; 7 – UÇANKRAL , 5 – BABA ATLI , 4 – AKŞENYİĞİT ve 12 – YİĞİT YÜREK geniş kuponlar da yer alması gereken isimlerdir.

24 HAZİRAN 2016 – İSTANBUL ALTILI ŞABLONU

1. AYAK: 3 – FLY BY ME // 4 – 5

2. AYAK: 1 – DAYIM BENİM // 10 – 14 – 11 – 7 – 12

3. AYAK: 2 – ORDİNARYUS // 4 – 3 – 9 – 8

4. AYAK: 8 – YILDIRIMBEY (BANKO)

5. AYAK: 7 – MOTHER OF DRAGON (BANKO)

6. AYAK: 6 – CANKURTBEY // 7 – 5 – 4 – 12