22 MAYIS 2017 – BURSA ALTILISI

BURSA OSMANGAZİ Hipodromu 22 Mayıs Pazartesi günü 6 koşulu bir yarış programına ev sahipliği yapacaktır… Haftanın ilk günü ve ilk yarış yeri olan BURSA Hipodromunda; 1. Koşu ile Altılı Ganyan’ın ilk ayağı için saat 15:30’da günün ilk startı verilecektir. Bursa at yarışı tahminlerimiz şu şekildedir;

1. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR)3 Yaşlı İngiliz atların SATIŞ-2 mücadelesi ile ALTILI GANYAN​ oyunu başlayacaktır. 1400 mt.’lik kum pistte seyredeceğimiz yarışta; Normal bu mesafede dişi safkanları geri planda tutuyorum… Önceliğim erkek safkanların kazanmasından yanadır… Çünkü; Geçmiş istatistiklerde hep erkek atlar yüzdelik dilime göre daha fazla kazanmışlardır. Lakin birde SATIŞ koşusu olunca HANDİKAP puanlarını göz önüne almak gerekir… Çünkü; Satış koşularında Handikap puanı yüksek atlar, kazanmaya daha yakındır… Baktığımızda ilk iki handikapa sahip olan atlar 3 – ATMACA KIZ ve 5 – BARANIN GÜLÜ isimli dişi safkanlar çıkmaktadır. Dediğim mesafeden dolayı dişileri elemiş olsak da handikap puanından yine bizlere dişi atları yazmamız gerektiği vurgulanıyor. Yine de ben riske girmeyi sevmem burada erkek atları; 7 – WINALOT , 4 – RED SUN , 2 – OASIS ve 1 – CHECK OR RAISE yazmanızı öneririm. Ben riske girerek dişileri eleyip bu dört erkek safkana şans verebilirim… Sizler duruma göre değerlendirme yapınız. Burada dışarıda bir tek 6 – RICH FIRE kalıyor, M. ÇİÇEK ile start aldığı için sürprizciler es geçmesin derim. Zaten ya herro ya merro… Ya iki üç at yazacağız ya da bu ayağı kapatacağız. Kafadan yatmaktan sıkıldık !!!

2. KOŞU: 1800 mt.’lik kum pistte gerçekleştirilecek MAIDEN mücadeleye; 3 Yaşlı 11 İngiliz atı katılacaktır. 8 – LAMAZİ GOGO MİNDA ve 9 – LION MASTER ikilisini öncelikli olarak birinciliğe yakın görüyorum… Küçük kuponlarda bu ikiliyi ayrımsız yazmanızı öneririm. 

3. KOŞU: 1200 mt.’lik kısa mesafeli kum pistte izleyeceğimiz DÖRTLÜ GANYAN’ın başlangıç ayağında ise; 3 Yaşlı Arapların ŞARTLI-3 mücadelesi ekranlara gelecektir. Son yarışında MAIDEN’a rahat bir şekilde veda eden 3 – CÖMERT ÇOCUK koruduğu formu ile yine birinciliğin güçlü adayı olarak gözüküyor… En ufak hatasını lehine çevirebilecek safkanlar ise; 7 – UÇANDENİZ , 1 – UÇAKSAVAR ve 4 – ERDURAN geniş kuponlara eklenebilecek diğer isimlerdir.

4. KOŞU: 4 ve Yukarı İngiliz safkanların ŞARTLI-5 mücadelesi 1400 mt.’lik kum pistte yapılacaktır. 2 – CLARK KENT ve 1 – ANGEL HORSE ikilisi buranın kapalısı gibi duruyor.

5. KOŞU: 1400 mt.’lik kum pistte, 4 ve Yukarı Arapların ŞARTLI-4 mücadelesi için start verilecektir. Altılı’nın tabela ayağını oluşturan bu koşuya; 1 – BURKAL günün bankosu olarak yazılabilir.

6. KOŞU: DİKKAT GÜNÜN GANYANI BU KOŞUDADIR… 1800 mt.’lik kum pistte günün son startında; 4 ve Yukarı Arap safkanların HANDİKAP-15 koşusunu izleyeceğiz. 5 – KOBAT (8 ile eküri) uygun kilosu ve etkili binicisiyle öncelikli kazanmaya yakın isim. Lakin rakipleri; 2 – YOLAŞAN , 4 – AK KATMER (10 ve 13 ile eküri) ve 7 – ASİ KIRTAY geniş kurgularda göz ardı edilmemesi gereken diğer şanslı safkanlardır.

 22 MAYIS 2017 BURSA ALTILI ŞABLONU: 

 1.AYAK:  3 – 5 // 7 – 4 – 2 – 1 // 6

 2.AYAK:  8 – 9

 3.AYAK:  3 – CÖMERT ÇOCUK // 7 – 1 – 4

 4.AYAK:  2 – 1

 5.AYAK:  1 – BURKAL (BANKO)

 6.AYAK:  5 – KOBAT // 2 – 4 – 7

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.