21 NİSAN 2016 – ANKARA ALTILISI

21 NİSAN 2016 – ANKARA ALTILISI

21 Nisan PERŞEMBE günü ANKARA’da 6 koşulu bir yarış program bulunmaktadır. 6’Lı Ganyan oyunu ise 1. Koşu saat: 15:30’da başlayacaktır. Bol Şanslar Dilerim.

Günün ilk yarış (gündüz) programı 6 Koşunun bulunduğu ve çok fazla karışık şekilde görünmeyen bir ANKARA yarışları ile karşı karşıyayız. Çoğu koşu az atların mücadelesi ile gerçekleşecektir. Bu durumda fazla söze gerek duymadan tahminlerimize yoğunlaşabiliriz. Elbette şunu da unutmayalım ne kadar az atlı bir program olsa da ufak bir iki kıpırtı altılı ganyanın yüksek rakamlar vermesine sebep olabiliyor. Dikkatli bir şekilde oyunumuza odaklanıp hem bizler hem de sizlerin şeytanın bacağını kıracağımıza inanıyorum. Bu aralar hep teğet geçse de bazı tahminlerimiz gerçekten bu işi yordamına göre oynayan yarışseverlerin kazanmasına yol açmıştır. Bizleri takip ederek kendi tuttukları safkanları ekleyen çoğu yarışseverimiz (yorumlarda bahsedenler veya etmeyenler bizler biliyoruz) kazançlı olarak çıkıyor. Bizim ücretsiz şekilde at yarışı tahminleri sunmamızda ki amaçta budur. Biz gelebilecek atları sizlere yorumluyoruz, sizler de kendi tuttuğunuz safkanları yanlarına serpiştiriyorsunuz. Olay bu kadar basit, gerisi şansa kalmıştır. Perşembe günü Ankara’da altılı ganyan oyunun da hepinize bol şans dilediğimi tekrar hatırlatmak isterim. Yüzünüzden gülümseme eksilmeden fazla da cepleri yakmadan eğlenceye kaldığımız yerden devam…

 

1. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): Son koşusunu çok rahat kazanan 4- LAREN yine uyumlu jokeyi ile kazanmaya en yakın safkan olarak görüyorum. Rakip araynlar; 6 – CANPETEK ve 5 – KAİNAT yazabilir.

2. KOŞU: 3 Yaşlı İngilizlerin uzun mesafeli MAIDEN mücadelesi ile beşli ganyan oyunu başlayacaktır. Burada mesafenin de uzun olmasından ötürü etkileneceğini düşündüğüm iki safkan var. “CUVE” yavruları kısa mesafelerde genelde etkili olan safkanlardır. Bunlar; 2 – DOCTOR HOUSE ve 7 – LİTOR hem favori hem de please konumundaki isimler olarak görünüyor. Gelmez diyemem sakın yanlış anlaşılmasın. Ama bu iki safkanı yazarken orjinlerinin kısa-orta mesafede etkili olduğunu hatırlatmak istedim. Ben bu ayakta sizlere 1 – DİRİLİŞ ve 5 – JUNIOR DURU safkanlarını kuponlarınıza eklemenizi de öneriyorum. Süpriz arayışına girenlere; 4 – HANOĞLU dikkate alınmalıdır uyarısını da yapalım.

3. KOŞU: Ankara’da son yarışında GÖKBAR’ın arkasından ikincilikle ayrılan 6 – ULAKÇI bu koşuda diğer rakiplerine göre kilo avantajını kullanabilirse kazanmaya en yakın gördüğüm safkandır. Günün ilk bankosu olarak 6 – ULAKÇI diyorum…

4. KOŞU: 4 Yaşlı Araplar HANDİKAP-15 kısa mesafeli bir yarış ile altılı ganyanın dördüncü ayağı koşulacaktır. Burada 2 – GÖRGÜNCAN elbetteki gönlümüzde bir taht kuran safkan. Koşularıyla, kalitesiyle bir numara… Lakin mesafe 1200 mt. olunca ben bir duraksadım. Kaçak atların ön plana çıktığı bu mesafede aklımızın ucundan bile geçmeyen bir safkan kendisini potoya atabilir. Normal şartlarda kalitesiyle o kiloyu kaldırabilecek yapıya sahip olan GÖRGÜNCAN küçük kuponlar da tek atılabilir. Ama rakiplerini yazacak olursak; 1 – BİNDALINGÜLÜ , 3 – İÇİMSU ve 4 – ULUÇKIZI değerlendirmeye alınabilir.

5. KOŞU: 4 – TURAP jokey hatasına maruz kalmadığı müddetçe bu safkanları rahat geçebileceğine adım gibi eminim. Ama istenildiği gibi sprint attırılmayıp, yol bulamaz ise TURAP o zaman burası da diğer ayaklardaki ilk at olarak sunduğum safkanların dışına çıkabilecek yapıya sahip olur. En ciddi rakibi 3 – CAMELOT olacaktır. Süprizi ise 6 – TREASURE HUNT ve 5 – MARUF BEY yapabilir.

6. KOŞU: Favori ve pleasenin genelde kazandığı bu koşu türünde; 3 – ŞAFAK VAKTİ ve 2 – SEZAR ön plana çıkıyor. Tabiki ilk at olarak ve hatta bazı kuponlar da banko olarak yazılabileceğini düşündüğüm isim 3 – ŞAFAK VAKTİ daha önceki koşularına göre tek yazılabilir.

 

21 NİSAN 2016 – ANKARA ALTILI ŞABLONU:

  1. AYAK: 4 – LAREN // 6 – 5
  2. AYAK: 1 – 5 – 2 – 7 // 4
  3. AYAK: 6 – ULAKÇI (BANKO)
  4. AYAK: 2 – GÖRGÜNCAN // 1 – 3 – 4
  5. AYAK: 4 – TURAP // 3 – 6 – 5
  6. AYAK: 3 – ŞAFAK VAKTİ // 2

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

7 Yorum - "21 NİSAN 2016 – ANKARA ALTILISI"

En Yeniler Eskiler
Ramo

Son ayak 9 tek olur

çekirge

Ankara altılı
1 ayk 1456
2ayk 125678
3ayk 1256
4ayk 1//2
5ayk 6//4
6ayk 2 artık bunlarıda geçemesse adalara faytona gitsin

çekirge

6 tılım 5 kaldı yapacak bişey yok ahırdakı at geliyor kısmet deyelim

atçı abi

yorumlarınızı gayet iyi buluyorum TŞK

efecan

üçüncü ayakta 5 numarayı tek tutuyorum orası 5/6 biter sıralı ikili çok para verir ankarada oturuyorum aldığım duyumum böyle.