21 ARALIK 2016 – DİYARBAKIR ALTILISI

ÇARŞAMBA günü Diyarbakır at yarışı programında 6 koşulu bir program bulunmaktadır. ALTILI GANYAN oyunu 1. Koşu ile Saat: 14:00'da başlayacaktır. Bol Şanslar…

21 ARALIK ÇARŞAMBA günü DİYARBAKIR 6 Koşu ile gündüz ilk yarış programı olarak ekranlara gelecektir. 21 ARALIK 2016 (21.12.2016) Diyarbakır at yarışı tahminlerimiz şu şekildedir;

1. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): GÜNÜN GANYANI BU KOŞUDADIR… 3 Yaşlı İngiliz safkanların 1700 mt.'lik kum pistteki HANDİKAP-14 mücadelesi ile DİYARBAKIR'da ALTILI GANYAN oyunu başlayacaktır. Aynı zamanda günün ganyanı uygulamasıda bu koşuda gerçekleşecektir. Bu mesafede 1.51.87'lik dereceye sahip olan 2 – MOONBOW pek istikrarlı yarışlar koşmasa da burada ilk at olarak önplana çıktığının altını çizmek isterim. Rakipleri ise; 1 – SABRİ BABA , 7 – ÇAKABEY , 3 – BAŞARILAR ve 10 – VICTOLA geniş kuponlara muhakkak yazılmalıdır diye düşünüyorum. Sürpriz olabileceği ihtimali yüksek olan bu koşuda; 4 – DOĞA MARIA , 11 – KALINAGO ve 6 – KOMEDYEN ise günün ganyanı uygulamasından ötürü sürprize müsait olabilecek safkanlar olarak altını çizelim derim. İLK AYAKTAN bu kadar at ile yatmayız heralde. Zaten sinir bozan bir uygulama favorileri eleyip, direk sürprizleri mi yazsak ne yapsak bilemedim. O zaman tutar koşa koşa gelir favori safkan demi?

2. KOŞU: 3 ve Yukarı İngilizlerin HANDİKAP-15 koşusu ile DİYARBAKIR'da BEŞLİ GANYAN için ilk start verilecektir. 4 – KAKTEE buurada alternatif banko olarak sunacağım bir safkandır. Güvenenler tek bırakabilirler. Rakip yazmak isteyenler; 2 – LEA , 1 – HULİN , 3 – ÇİFTÇİ SULTAN ve 8 – SANGRIA ihmal etmesinler derim. Sonuç her çıkan favori isim potoya giremiyor hele ki doğu yarışları olunca suyundan mı kumundan mı çözemedim gitti. Sağlam oyun yapmak lazım diyeceğim ne kadar sağlam yaparsak yapalım bir yerlerde AGF'nin en altındaki safkan sırıtarak geliyor ya o an işte ERROR veriyoruz. 7 – BLUE LIFE geçen 2.55 ganyana koştu, bültenlerin ağır favorisi idi. Yarıştan sonuncu ayrıldı, herkes yıkıldı tabi. Şimdi bakıyorum bültenler 1 yarış kaybetti diye safkanı sürpriz konumuna yerleştirmişler hiç yakıştıramadım. Bu safkanıda takibe alın dostlar, şimdi ganyanlı ganyanlı karşımıza çıkıp gelebilir.

3. KOŞU: 3 Yaşlı Arapların 1700 mt.'lik kum pistteki HANDİKAP-15 yarışında ise; Son koşusunu burada 2.06.86'lık muazzam derece ile çok rahat potoya uzanarak kazanan 4 – MIZARBEYİ, mesafenin ve binicisnin değişmemesi ile aynı performansı sergileyeceğini düşünerek birinciliğe uzanmasını bekliyorum. Günün ilk banko olarak tuttuğum safkanıdır.

4. KOŞU: 4 ve Yukarı Arap atların ŞARTLI-4 mücadelesi 2000 mt.'lik uzun mesafeli kum pistte ekranlara gelecektir. M. AVŞAR bir önceki yarışta MIZARBEYİ ile BANKO olarak çıkarttık. Burada da kalite safkana biniyor 2'de 2 yapar mı sizce ? 4 – FOÇAGÜZELİ (7 ile eküri) , bu pistte 1900 mt.'lik kum koşusunda 4.5 boy fark atarak birinci olan bir isim olduğundan öncelikli tuttuğum safkandır. M. AVŞAR iki yarış üst üste alabilir veya alamayabilir. Orası da size kalmış. En ciddi rakibinin 2 – KIMIZ olacağını düşünüyorum. Sürprizi ise 8 – HİLVANLI ZEYNO yaparsa şaşırmam…

5. KOŞU: 3 ve Yukarı İngiliz safkanların ŞARTLI-3 yarışı ile DİYARBAKIR Hipodromunda TABELA AYAĞI için 1900 mt.'lik kum pistte günün beşinci ayağının startı verilecektir. Bu yarışta; 5 – SIGHT SEERS ve 3 – AKAYLA ikilisinden birincilik beklediğimi belirtmek isterim. Diğer safkanların kiloları ağır olduğu için favori ve please konumundakileri kendimce eledim. Siz dilerseniz kurgunuza uyuyorsa ekleyebilirsiniz. 

6. KOŞU: 4 ve Yukarı Arap safkanların HANDİKAP-13 koşusu ise 1700 mt.'lik kum pistte gerçekleştirilecektir. Sürpriz ve riskli bir tek düşünüyorum bu ayakta. BAŞTAN SÖYLEYEYİM; İyice incelemeden sakın banko yazıp, gelmediği vakit aşağıdan yorumlarda bulunmayın. Ben bu safkanı inceledim ve koşularına baktım… Koştuğu safkanlara da baktım… Hatta son yarışını DİYARBAKIR'da; DÜŞEŞ ve KATIKAZAN'ın arkasından üçüncülük ile bitirdiğini gördüm… MESAFE o zaman 2000 mt. imiş. Şimdi düştü 1700'e… Onuda geçtim diğer koşularındaki safkanlara baktım bariz bir şekilde buradaki safkanlardan üstün olduğunu gördüm. Kim bu diye iyice meraklandınız demi? Ama UYARIMI YAPTIM KAFANIZA YATMIYORSA TEK ATMAYIN. İyice inceleyin, sonra gerekirse yorumlardan eleştriye açığız. Bu sebepten dolayı gelebilir, bu sebepten ötürü gelemez diye. 8 – KÜÇÜKPRENS günün ikinci banko safkanı olarak sizlere önerimdir… 6 veya 7'liradan aşağı ganyanı olmayacağınıda belirtmek isterim. Hem hafif kilo, hem zorlu rakiplerle start almış bir safkan. E son koşusunda kendisini zaten ispatlamış ÜÇÜNCÜ olmuş. Daha fazla söze gerek yok. Gelirse ne mutlu bize, gelmezse canımız sağolsun. Tuttuğunuz atları yanına ekleyin eğer tek atmayacaksınız…

21 ARALIK 2016 – DİYARBAKIR ALTILI ŞABLONU:

1. Ayak: 2 – MOONBOW // 1 – 7 – 3 – 10 // 4 – 11 – 6

2. Ayak: 4 – KAKTEE // 2 – 1 – 3 – 8 // 7

3. Ayak: 4 – MIZARBEYİ (BANKO)

4. Ayak: 4 – FOÇAGÜZELİ // 2 // 8

5. Ayak: 5 – 3

6. Ayak: 8 – KÜÇÜKPRENS (BANKO)

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.