2020 ŞİRİNYER KOŞUSU’NU MEMDUHAĞA KAZANDI

Ülkemizde ilk düzenli yarışların (1856) ve ilk gece yarışlarının (2007) yapıldığı, tarihi öneme sahip İzmir Şirinyer Hipodromu’nun da yer aldığı Şirinyer, Buca ilçesinin bir semtidir. Hipodromun yanı sıra antik su kemerleri ve NATO karargâhı gibi başka önemli yapıları da sınırları içerisinde barındıran İzmir’in bu güzel semti adına 1 Mart 2020 Pazar günü gerçekleştirilen AÇIK G-2/DHT koşu, İzmir yarış programının en önemli mücadelesiydi.

1 Mart 2020 Pazar günü İZMİR‘de yapılan ŞİRİNYER KOŞUSU‘nu; Bedri AKBULUT‘un sahibi olduğu MEMDUHAĞA (Özhaber – Cerenim / Batyskaf) isimli safkanı, jokeyi Özcan YILDIRIM ile fotoyu önde geçerek birinciliğe uzanmayı başarmıştır.

1900 metrelik kum pistte yapılan ve 220.000 TL birincilik ödülünün bulunduğu yarışta; Son ana kadar kazanan safkan MEMDUHAĞA ile başa baş mücadeleyi bırakmayan KARAMUSTAFA (Caş – Akay / Bilgin) jokeyi Nevzat AVCI’yle ikinci, Kadir TOKAÇOĞLU‘yla piste çıkan ROMEO (Oymakbeyi – Jumana / Tunca) üçüncü olurken, startta 4 boy oyalanmasına rağmen ÇALTEPE (Ayabakan – Ferayi / Şövalye) ise Gökhan KOCAKAYA ile tabelayı tamamlayan son safkan oldu.

Yarışı kazanan MEMDUHAĞA için bitiriş derecesi 2.12.55 olurken, farklar Boyun – 18 Boy – 5,5 Boy şeklinde neticelenmiştir.

Yarışın ardından Şeref Tribünü’nde düzenlenen törende kazanan atın sahibine vekaleten Mücahit Yıldızhan’a kupasını TJK Asli Üyesi Gür Özbelge takdim etmiştir.

Kupa törenine TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ, Melek Özbelge, Özge Özbelge ve İzmir Hipodrom Müdürü Cenk İşkara da katılmıştır.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.