20 MART 2017 – BURSA ALTILISI

BURSA 20 MART 2017 PAZARTESİ günü 6 koşulu bir yarış programı ile ekranlara gelecektir.. 1. Koşu ile başlayacak olan Altılı Ganyan oyunu saat: 15:30’da ekranlara gelecektir. Altilim.Net Yönetimi olarak Bol Şanslar Dilerim…

20 MART PAZARTESİ günü Bursa’da yapılacak olan 6 koşulu program bulunmaktadır. 20 MART 2017 (20.03.2017) Bursa at yarışı tahminlerimiz şu şekildedir;

1. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR)1800 mt.’lik kum pistte izleyeceğimiz 4 Yaşlı Arapların HANDİKAP-15 mücadelesi ile BURSA’da ALTILI GANYAN oyunu başlayacaktır. Bu pistte bu mesafeyi koşan sadece iki safkan var ve bu yüzden dereceye göre değerlendirmek yanlış olur… Genellemeye baktığımda ise; Favori safkanların birinci geldiğini görüyorum o yüzden 4 – OSMAN DEDE öncelikli olarak çıkan ilk isim diyebilirim. Rakip olarak; Handikap puanlamasında ikinci atlar şanslı olarak kayıtlara geçmiş durumda, o vakit ikinci handikap puanına sahip olan 2 – MÜDERRİS isimli atı kuponlarımıza ekleyebiliriz. Diğer şanslı isimler olarak kendi çalışmalarımda çıkan; 1 – BATMANASLANI ve Bursa’da 1900 mt.’lik koşusunda birincilik elde etmiş olan 5 – MOLUHAN geniş kuponlara yazılmasını önereceğim… Yine sürpriz için N. AVCI ile bir kez daha start alacak olan 3 – ATOM ADAM gözlerden uzak tutulmaması gerekir. Son koşusunda 2000 mt.’de üçüncü olarak pistten ayrılmıştı, bu defa hata affetmeyecek bir isim olup dikkatleri üzerine çekmeyi başarabilir.

2. KOŞU: 4 Yaşlı Arap atların MAIDEN koşusu ise BEŞLİ GANYAN’ın ilk ayağını oluşturacaktır. 1300 mt.’lik kum pistte ekranlara gelecek koşuda; Öncelikle dereceleri inceleyelim derim… 1.33.60 ile 2 – ERKUTAY bu pistte start almış rakiplerine göre muntazam bir dereceye sahip olduğunu görebiliyoruz. Peki bu mesafede koşmamış isimleri değerlendirirken ne yapmak gerekir birde ona bakalım. Genellemeye önce bir bakalım ne diyor bizlere; Bu mesafede yüzde 81 oranında erkek atlar kazanırken, yüzde 19 ise dişiler kazanmış. Yani açık ara erkek safkanların kazanma oranı yüksek… Peki dişi gelir mi? Yüzde 19’luk kısımda gelir gözüküyor. Gerçekten zor bir MAIDEN kesin netlik kazanamamış bir sürü istatistik verisi mevcut… Sadece erkek ve dişiye göre hareket edersek yanlış olabilir. Ama yine de bizlere sunulan veriyi değerlendirmek daha doğrusu çalışıp hangilerinin iyi olduğunu çıkarmak gerekiyor. Öncelikli tuttuğumuz safkan ERKUTAY demiştik. Çünkü derecesi buradaki safkanlara göre iyiydi, ama bu mesafede koşmayan atları hesaba katmadan söyledik bunu tabiki. Yanına 1 – CANBULAN , 3 – NURGÜCÜ , 4 – YARİSSA ve 5 – YILDIRIM ATEŞİ ayrımsız olarak eklenmelidir. Dişilerden gelebileceğine inandığım isim ise; Son koşusunda startta kalmasına rağmen 1400 mt.’lik mesafede koşup gelen ve pistten ikinci olarak ayrılan 9 – LEYLAŞKA fazla oyalanmaz ise bu defa ters bir yarış sergileyebilir. Bir diğer isim ise M. ÇİÇEK gibi usta bir jokey ile start alacak olan 6 – ÇAYELİ geniş kuponlara eklenebilir. Neden açık açık yazdım burada kesinlik kazanmış bir hedef yok. Dünkü yarışlarda 1200 mt.’de dişi gelmeyeceğini net bir şekilde söylemiştim MAIDEN koşuydu, ARAP’lardı… ve nihayetinde öyle de gerçekleşti. Ama burada aynı durum söz konusu olur mu bilemem. Sizlere oranlarına kadar yazdım. Yüzde 81 ERKEK, Yüzde 19 DİŞİ bu mesafe ve koşu türünde kazanmışlar… Karar sizlerin. Bende buna göre önce erkek safkanları sıraladım, daha sonra sizlere yüzde 19’luk dilime kimler dahil olabilir onları yazdım.

3. KOŞU: 4 ve Yukarı İngilizlerin ŞARTLI-3 yarışı 1300 mt.’lik kum pistte gerçekleştirilecektir. 9 İngiliz atının katılacağı yarışta; Bu mesafede dikkatimi çeken 3 – FORTE ve 5 – SERKAN BEY ikilisi en iyi derecelere sahip olarak önplanda tutmamız gerektiğine inanıyorum. Zaten o koşuyu da ikili bir şekilde bitirmişler… Genel olarak HANDİKAP Puanı 1, 2 ve 3. atlar koşuyu kazanmış.  O zaman; 2 – CLARK KENT ve 4 – RUNNER CAT kuponlara ekleyebiliriz. Burada Handikap 3. at zaten SERKAN BEY, yukarıda belirttiğim için tekrar not düşmedim.

4. KOŞU: 3 Yaşlı İngiliz safkanların ŞARTLI-4 koşusu ile ÜÇLÜ GANYAN oyunu için start verilecektir. 1800 mt.’lik kum pistte yapılacak mücadelede; Burada öncelikli ayrımsız olarak; 2 – NADIA DANCER ve 5 – SAMİRA gözüme çarpan isimler. Rakipleri; 4 – WOW SO COOL , 7 – SPARKLING STAR ve 1 – BARANIN GÜLÜ ise geniş kuponlara eklenmesini önereceğim isimlerdir.

5. KOŞU: 3 Yaşlı 5 İngiliz safkanın katılacağı tabela ayağında; KV-6 koşu ekranlara gelecektir. 1300 mt.’lik kum pistte izleyeceğimiz koşuda; 1 – GOLD FOOT sevdiği pist ve mesafede günün ilk bankosu olarak değerlendirilebilir.

6. KOŞU: DİKKAT GÜNÜN GANYANI BU KOŞUDADIR… 2000 mt.’lik uzun mesafeli kum pistte gerçekleştirilecek günün son yarışında; 4 ve Yukarı İngilizlerin HANDİKAP-15 koşusu ekranlara gelecektir. Hem günün ganyanı olması sebebiyle, hem de genel olarak baktığımda 54-56.5 kg. atların bu mesafe ve bu koşu türünde öncelikli olarak yüzde 46’lık bir şekilde kazanma oranına sahip olduklarını gözlemledim. Bu yüzden bana en yakın gelen 4 – MARMARAY (12 ile eküri) günün ikinci bankosu olarak önereceğim. Burada herkes tepki sunabilir bana, ama içimden gelen ve araştırdığım safkanı tek tutuyorsam yazarım. Herkes 7 – LİKAPA’ya yönelecek… veya en kötü ihtimalle 5 – RIVER CAT’i yazacaklar… Bu ikili koşunun favorisi ve pleasesi olacak ama LİKAPA’nın start problemi olması beni cezbetmedi açıkcası… E birazda süpriz arayalım hep başkaları arayacak değil ya. O yüzden MARMARAY’ın Kadir TOKAÇOĞLU ile güzel bir yarış çıkarmasını bekliyorum. Son koşusunu asla ölçü almıyorum tamamen binici kaynaklıydı bence… Tabi şimdiki koşusunda neler yapacak izleyip göreceğiz. Dediğim gibi herkes ekleme ve çıkarma konusunda özgürdür… Bizler sadece çalışıp, çıkardığımız atları sizlere sunuyoruz.

 20 MART 2017 BURSA ALTILI ŞABLONU: 

 1.AYAK:  4 – OSMAN DEDE // 2 – 1 – 5 // 3

 2.AYAK:  2 – ERKUTAY // 1 – 3 – 4 – 5 // 9 – 6

 3.AYAK:  3 – 5 // 2 – 4

 4.AYAK:  2 – 5 // 4 – 7 – 1

 5.AYAK:  1 – GOLD FOOT (BANKO)

 6.AYAK:  4 – MARMARAY (BANKO)

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.