2 MAYIS 2016 – ADANA ALTILISI

2 MAYIS 2016 – ADANA ALTILISI

2 MAYIS 2016 PAZARTESİ günü ADANA YEŞİLOBA Hipodromunda 8 koşulu bir yarış programı bulunmaktadır. YEDİLİ GANYAN oyunu 2. Koşu ile saat: 18:30’da başlarkenALTILI GANYAN oyunu 3. Koşu ile Saat: 19:00’da ekranlara gelecektir. Bol Şanslar Dilerim.

Adana’da PAZARTESİ günü 8 koşu bulunmaktadır. İlk koşu yine hem ilk 3’lü ganyanın başlangıç ayağı hem de günün ganyanı oynanabilecek bir koşudur. Daha sonra 2. ve 3. Koşu ile Yedili Ganyan – Altılı Ganyan oyunları ekranlara gelecektir. PAZARTESİ gecesi Adana programı mevcut. Yoğun olarak ÇİM koşularının bulunduğu ADANA’da 6. Koşu önemli bir yarışa tanıklık edecektir. 3 Yaşlı İngilizlerin KV-7 mücadelesi ile KEMAL ÖZEKİCİ KOŞUSU’nu izleyeceğiz. 8 Safkanın yer aldığı bu koşu’da bakalım yarışı hangi şanslı safkanımız kazacaktır. 2 MAYIS 2016 PAZARTESİ Adana at yarışı tahminlerimize geçebiliriz.

 

1. KOŞU: 3 Yaşlı Arapların ŞARTLI-2 mücadelesi ile ilk üçlü ganyan oyunu başlayacaktır. 1 – BERKALP ve 4 – AKDAĞLAR koşunun önde gelen isimleridir. Kuponlara ilk yazılması gereken safkanlar olup rakipleri; 6 – CESİKA ve 2 – ANTEPLİ ARİF diğer şanslı gördüğüm isimlerdir.

2. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): Yedili ayağında 5 ve Yukarı Araplar atlarının Handikap-15 koşusu ekranlara gelecektir. 1 – AZAT KUŞU ilk önereceğim safkandır. En ciddi rakibi 2 – DELALKIZ olacaktır. Geniş kuponlara at eklemek isteyenler ise; 5 – BİLGİLİKIZ ve 4 – NURAN HANIM değerlendirebilirler.

3. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): Altılı ganyanın başlangıç ayağına yine bir MAIDEN mücadele eklemişler. Tabiri caiz ise ilk ayağı tek atarak geçmemizi istemiyorlar. Bizim burada yapmamız gereken Türkiye puanlamasına göre ilk dört safkanı öncelikle kuponlara yazalım. Bunlar; 9 – GÖKNİL (7 ile eküri) , 8 – ATEŞ BÖCEĞİM , 5 – GOLD WING ve 1 – AGRESIF ayrımsız şekilde oynanması gerekir. Daha sonra süpriz ile sonuçlanabileceği varsayımını da düşünürsek; Son yaptığı galop ile dikkatimi çeken 6 – THE ARTIST şiddetle önereceğim bir safkandır. Altılı başlangıç ayağını karıştırabilecek bir isim olabilir. 12 – MUSTANG SALLY ve 11 – MARANA TAU‘ya geniş kuponlar da yer verilebilir kanısındayım. MAIDEN mücadelelerde ne olacağını kestirebilmek çok zor. 1800 mt.’lik bir çim yarışı, daha önceden koşmuş olsa da safkanlar elle tutulabilir bir başarıları bulunmamaktadır. Bu yüzden ya herro ya merro diyerek favoriye sığınılır ya da yanına please isimlerle destek çıkılır.

4. KOŞU: 14 – NEWALEHEMO yaptığı son 1000 mt.lik galobu ile göz doldurduğu kesin. Bakalım bu galobu yarışa yansıtabilecek mi? Küçük kuponlar da tek bırakılabilir. Rakip olarak ise; 1 – ESMER EFE , 4 – SİVASLI MUSA , 6 – BİRŞIKHAN , 11 – MİR ZALİM ve 5 – EBRULİ HATUN diğer şanslı isimler olarak görünüyor.

5. KOŞU: 4 ve Yukarı İngilizlerin ŞARTLI-4 mücadelesi ile altılı ganyanın üçüncü ayağı ve dörtlü ganyanın başlangıç koşusuna start verilecektir. 7 – TORO TORO bu sefer biraz daha şanslı gördüğüm safkan. En ciddi rakibi 6 – NEW STAR olacaktır. Bu iki safkanın eksik koşması durumunda ise; 2 – SİNCAP GÜL ve 1 – ESCAPE TO VICTORY devreye girebilir.

6. KOŞU: KEMAL ÖZEKİCİ Koşusunda 1 – NAİFCAN banko olarak önerimdir.

7. KOŞU: Son koşusunda arkasındaki safkanlara UZAK ARA Fark atıp, DERİNİYA isimli safkana yarım boy farkla yenik düşen 8 – BERATINKIZI burada günün ikinci bankosu olmayı hakediyor. Ama MAIDEN mücadeledir, tuttuğunuz isimler var ise yanına ekleyebilirsiniz. Ben son koşusunu çok beğendiğim için ve buradaki rakiplerine diş geçirebileceğini düşündüğüm için BERATINKIZI’nı banko olarak sunuyorum.

8. KOŞU: Adana’da günün son koşusunda; 2 – BEYAZ ÖRTÜ ve 15 – AKSOYAK ön plana çıkan ve öncelikli olarak kuponlara ayrımsız şekilde yazılması gereken safkanlardır. Rakip arayanlar; 7 – CENGO , 4 – KAMALIÇAŞ ve uzun bir aradan sonra start alacak olan 9 – KİBARHATUN değerlendirilebilir.

 

2 MAYIS 2016 – ALTILI GANYAN ŞABLONU:

  1. AYAK: 9 – 8 – 5 – 1 // 6 // 12 – 11
  2. AYAK: 14 – NEWALEHEMO // 1 – 4 – 6 – 11 – 5
  3. AYAK: 7 – TORO TORO // 6 // 2 – 1
  4. AYAK: 1 – NAİFCAN (BANKO)
  5. AYAK: 8 – BERATINKIZI (BANKO)
  6. AYAK: 2 – 15 // 7 – 4 – 9
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on StumbleUponPin on PinterestShare on LinkedInDigg this


SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

1 Yorum - "2 MAYIS 2016 – ADANA ALTILISI"

Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
ertan

usta nerdeyse hergün seni takip ediyorum altılı hakkında neredeyse nirvanaya çıkmışşsın güzel paylaşımlar ama sıkıntı tjk’da küçücük hipodromda çok şey döndürüyolar.

wpDiscuz