19 TEMMUZ 2016 – ANKARA ALTILISI

19 TEMMUZ 2016 – ANKARA ALTILISI

19 TEMMUZ SALI günü ANKARA’da 8 koşulu bir yarış program bulunmaktadır. Yedili Ganyan 2. Koşu ile saat: 15:00’da başlarken, 6’Lı Ganyan oyunu ise 3. Koşu saat: 15:30’da başlayacaktır. Bol Şanslar Dilerim.

SALI günü ANKARA 75. YIL HİPODROMU’nda 8 koşulu bir yarış programı bulunmaktadır. 19 Temmuz Ankara at yarışı tahminlerimiz şu şekildedir;

1. KOŞU: 2 Yaşlı İngilizlerin ŞARTLI-1 mücadelesi ile 1. ÜÇLÜ GANYAN oyunu ANKARA’da başlayacaktır. Galopları ile dikkatimi çeken 8 – WOW SO COOL ilk tuttuğum safkan olup 1 – BEDDISH (3 ve 7 ile eküri) ve 5 – BLOOMY (6 ile eküri) ciddi rakip olabilecek isimlerdir.

2. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): 2 Yaşlı İngilizlerin ŞARTLI-4 mücadelesi ile YEDİLİ GANYAN oyunu ekranlara gelecektir. 1400 mt.’lik çim pistte gerçekleştirilecek bu koşuda; Ankara’da son koşusunda rahat bir şekilde birinciliğe uzanarak MAIDEN’a veda eden 3 – BRIGITTE yine kazanmaya en yakın safkan olarak bu grupta göze çarpmaktadır. En ciddi rakibi ise; 4 – BIXI olacaktır. Sonraki şanslı gördüğüm 1 – DURAN AĞA geniş kuponlar da yer verilmesi gereken kapalı kutu olarak altını çizmek isterim…

3. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): Geldik Ankara’da altılı ganyanın start verileceği koşuya… 1400 mt.’lik kum pistte gerçekleştirilecek 4 ve Yukarı Arap atların HANDİKAP-17 mücadelesinde; 6 – ARAPKIR koşularını beğendiğim ve günden güne iyi form yakaladığını gözlemlediğim için ANKARA’da bu defa ikinciliklerine bir son vermesini bekliyorum. Güçlü rakipleri yanında alternatif banko olarak değerlendirilebilecek bir isim. Riskli olabilir elbette ama risk olmadan da oyun olmaz… En ciddi rakip olarak 5 – BEŞİRYILDIZ ve 4 – REİS BABA düşünüyorum… Daha sonra koşudaki favori  ve please isimler olan 2 – ALARAM ve 7 – DAŞTANBEY yazmadan da geçmemek lazım. Sürpriz için 10 – BABA İHSAN gözden uzak tutulması gereken bir safkan olduğunu söyleyelim.

4. KOŞU: 4 Yaşlı Arap safkanların HANDİKAP-16 mücadelesi ile BEŞLİ GANYAN oyunu başlayacaktır. Son koşusunu aynı pist ve mesafede uzak ara kazanmayı başaran 8 – ORMANCI DAYI öncelikli olarak kuponlara yazılmalıdır. AMA !! Jokeyi değişmiş durumda ve bu çok önemli bir nokta olduğu için rakipsiz yazmak dereye paçayı sıvamadan girmek gibi birşey olur… Çünkü bu bir gerçek JOKEY’in ne kadar etkili faktör olduğunu her zaman sizlere dile getiriyorum… Bu yüzden 7 – ÖZREİS , 4 – YEMCİREŞİT ve 14 – GENÇ FUNDA değerlendirilebilir. Şimdi diyenler vardır bu rakipleri neye göre belirledi bu adam diye… Hemen izah edelim ANKARA’da bu mesafede ORMANCI DAYI’nın kazandığı koşuda ardından tabela yapan isimlere yer verdim… ORMANCI DAYI’nın jokeyine güvenemediğim için bu safkanların şansının da olduğunu belirttim… 

5. KOŞU: Günün bir diğer ŞARTLI-1 mücadelesinde; 1 – JIDICIOUS ve 7 – MOTHERLAND ikilisinden birincilik gelebilir. Rakip yazmak isteyenler; 8 – PROMISE ME A SWORD ve 3 – WASAHOF kuponlarına ekleyebilirler.

6. KOŞU: 3 ve Yukarı İngilizler KV-6 koşusu ile 2. ÜÇLÜ GANYAN oyunu başlayacaktır. 5 – BORDONARO günün ilk bankosu olacaktır. Son koşusunu 1200 mt.’lik kum pistte uzak ara kazanarak BAWIKAL’ı geçen BORDONARO koruduğu formu ile 1500 mt.’lik mesafede yine kazanmaya en yakın gördüğüm safkandır.

7. KOŞU: 2100 mt.’lik kum pistte 4 ve Yukarı Arap safkanların ŞARTLI-5 mücadelesi ekranlara gelecektir. Altılı Ganyanın tabela ayağını oluşturan bu koşuda; Son yarışlarında ağır gruplardan etkilenen 4 – ULAKÇI (2 ile eküri) bu grupta birinciliğe en yakın safkan olup günün bir diğer bankosu olarak sizlere önerebileceğim isimdir.

8. KOŞU: ANKARA’da günün son ayağına geldiğimizde ise 4 ve Yukarı İngilizlerin HANDİKAP-15 mücadelesini izleyeceğiz. 1400 mt.’lik çim pistte gerçekleştirilecek olan bu koşuda; 1 – MISTER NO ve 5 – NURKO küçük kuponlara yeterli olacaktır. Geniş kuponlar da ise; 3 – LEFKELİ , 8 – SINABUNG ve 2 – TEKDAL muhakkak yer verilmesi gereken safkanlardır.

19 TEMMUZ 2016 – ANKARA ALTILI ŞABLONU:

  1. AYAK: 6 – ARAPKIR // 5 – 4 // 2 – 7 // 10
  2. AYAK: 8 – ORMANCI DAYI // 7 – 4 – 14
  3. AYAK: 1 – 7 // 8 – 3
  4. AYAK: 5 – BORDONARO (BANKO)
  5. AYAK: 4 – ULAKÇI (BANKO)
  6. AYAK: 1 – 5 // 3 – 8 – 2

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

1 Yorum - "19 TEMMUZ 2016 – ANKARA ALTILISI"

En Yeniler Eskiler
Abdullah Dalyan

ANKARA ALTILI TAHMİNİM
2.10
7.12
3.8
6.7
4.5
3

altılı : 1.92 tl