19 NİSAN 2016 – ANKARA ALTILISI

19 NİSAN 2016 – ANKARA ALTILISI

19 Nisan SALI günü ANKARA’da 7 koşulu bir yarış program bulunmaktadır.. 7’li Ganyan ve 7’li Please oyunları için 1. Koşu saat: 15:00, 6’Lı Ganyan oyunu ise 2. Koşu saat: 15:30’da başlayacaktır. Bol Şanslar Dilerim.

ANKARA’da Zorlu bir program bizleri bekliyor. Maalesef her zaman dile getirdiğimiz gibi bu aralar ne hikmetse yazdığımız atlar sanki o piste yabancıymış, daha önce hiç böyle bir yarış görmemiş gibi durumlarla karşı karşıya kalıyoruz. Ama bunun sadece tek açıklaması var onuda biliyoruz. Sadece biz değil herkes biliyor. Öyle durumlar söz konusu oluyor ki bakıyoruz gelecek at nedense birdenbire duraksıyor, gitmiyor…. Teşvik mi edilmiyor, yoksa gerçekten mi at problemli orası meçhul… Bu soruların yanıtları eskiden de bulunamadı, yine bulunamayacak gibi görünüyor. Şu bir gerçek maalesef bu oyun kan kaybediyor… Yani günden güne oynayan sayısı azalıyor. Nasıl mı farkına vardık !!! Buyrun dağıtılacak tevziler ortada… Bir önceki yarış programlarına bakın, bir de şimdiye… Bu oyunun bizim kültürümüzdeki yeri çok farklıdır. Bizler bu oyunu bir sayısal loto veyahutta bir iddaa olarak görmüyoruz. Bizleri sanırım bazıları yanlış anlamış olmalı ki oyun tarzımızı bilmiyorlar veya bilmemezlikten geliyorlar… Tamam şuna katılırım; At bu sonuç itibariyle… Ne yapacağı belli olmaz, koşar veya koşmaz. Ama öyle yarışlar izliyoruz ki geçilmesi mümkün olmayan isimler tabela bile yapamıyor. Anlayamadım, Anlayamadık, Anlayamayacağız… 

1. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): Yedili Ganyanın başlangıç koşusunda benim önerim 1 – KIZILTUĞ olacaktır. Banko olarak yazılabilir.

2. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): MAIDEN mücadele için 6 – KATİPHAN ve 5 – GÜNDÜZKAAN ikilisini öncelikli olarak şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum. 3 – ÇAĞRILAN ve 7 – KURYE hata kollayacak safkanlar olarak gözükmektedir. Yine de geniş kupon yapanlar bu ayağı çok at ile geçebilirler. Sonuç olarak MAIDEN bir koşu, her türlü sonuca açık olabiliyor.

3. KOŞU: Günün en zorlu geçecek koşularından birisi olan beşli ganyanın başlangıç ayağına; 4 – KING CROWN ve 1 – CURVE öncelikli olarak kuponlara yazılmalıdır. Daha sonra; 2 – KURTARDEDE , 3 – WIND OF HAEVEN ve 5 – GRAND MONTANA eklenerek sağlama alınabilir.

4. KOŞU: 4 ve Yukarı Araplar Handikap-16 ile dörtlü ganyan oyunu başlayacaktır. Burada benim önerebileceğim isimler şunlardır; 4 – YİĞİTEFEKAAN , 3 – AKHUN , 5 – HASOĞLU (7 ile eküri) ve 6 – BOĞAZKERE kuponlara yazılmalıdır. 

5. KOŞU: 6 – AFRICAN QUEEN kilo ve mesafe avantajından dolayı günün bankosu olarak önerimdir.

6. KOŞU: 3 Yaşlı Arapların MAIDEN mücadelesinde 1 – ASARLI gözüme takılan ilk safkan oldu. Banko olarak bile yazılabilir. Rakip arayanlar; 3 – GOCAOĞLAN‘ı yazabilirler.

7. KOŞU: Öncelik tanıyacağım isim 1 – DIRTY olacaktır. Rakip arayanlar; 2 – KIZILYILMAZ ekleyebilirler. Süprizciler ise; 4 – KARADUMAN BEYİ‘ne hafif kilosundan dolayı şans verebilirler.

 

19 NİSAN 2016 – ANKARA ALTILI ŞABLONU:

  1. AYAK: 6 – 5 // 3 – 7
  2. AYAK: 4 – 1 // 2 – 3 – 5
  3. AYAK: 4 – 3 – 5 – 6
  4. AYAK: 6 – AFRICAN QUEEN (BANKO)
  5. AYAK: 1 – ASARLI // 3
  6. AYAK: 1 – DIRTY // 2 – 4

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

2 Yorum - "19 NİSAN 2016 – ANKARA ALTILISI"

En Yeniler Eskiler
YAVUZ AKSAKALLI

1-)3-5-6-7-8
2-)KİNG CROWN
3-)1-5-6-8
4-)1-3-4-6
5-)1-3-5-6
6-)DİRTY

ismail

selamlar, Ankara 1.ayak, bismillah BOMBA ,, en son atın getirilmesi nasıl bir beceridir ? atların çalışmalarımı saklanıyor, kazanması gereken atlar mı koşturulmuyor, dopingmi vardır ,,nedir, ne oluyor ??? 2 numaralı at genelde kimsede yazılmamış,, bir yerde yazılmıştı, Ankara hipodromu en çok işlerin döndüğü yer diye !!!! galoplar saklanıyormuş vs…vs…