19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı da kutladığımız günde, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda günün en önemli koşusu, 19 Mayıs Koşusu’ydu. (Açık-G2). Son metrelere kadar üst düzey bir mücadeleye sahne olan 2017 yılı 19 Mayıs Koşusu’nu, Mert Bayır’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu 5 yaşındaki al erkek safkan BIG BROWN (Unaccounted For – Prize Moment / Pure Prize) jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde kazanmayı başardı.

19 Mayıs Koşusu, geçmiş koşu performansları son derece başarılı 4+ yaşlı safkan  İngiliz atlarının katılımıyla gerçekleşti. 9 safkanın kıyasıya bir mücadele verdiği koşu, kum (sentetik) pistte 2000 metre mesafe üzerinden düzenlendi. Birincilik ikramiyesi 200.000 TL olan koşunun ikinciliğini, dış kulvardan etkili ataklar sergileyen Uğur Polat idaresindeki OĞLUM BERAT (Victory Gallop – Halling Charge / Halling) elde ederken, Halis Karataş ile bu önemli mücadelede boy gösteren GÜNGÖR BABA (Strike The Gold – Tekyıldız / Mountain Cat) üçüncü, BAVİ REŞ (Yonaguska – White Diamond / Dilum) ise Gökhan Kocakaya ile tabelayı tamamlayan isim oldu.

3 koşu aranın ardından yeniden birincilik elde etmeyi başaran BIG BROWN ayrıca, Eşref Somtürk Koşusu (KV-8), M. Kemal Karamehmet Koşusu (KV-8) ve Safiyettin Sakarya Koşusu (KV-6) galibidir.

Kazanan BIG BROWN için koşunun bitiriş derecesi 2.03.10 olurken, farklar Burun – 3 Boy – 2,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Erol Koral’a kupasını, İstanbul Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Yavuz Karaca verdi.

Törene, TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş ile İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir de katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.