19 MAYIS KOŞUSU’NDA BİR KEZ DAHA BIG BROWN BİRİNCİLİĞE UZANMAYI BAŞARDI…

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı”  adına her yıl düzenlenmekte olan (G2) mücadele, 18 Mayıs 2018 Cuma akşamı İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.

2000 metrelik kum pistte gerçekleştirilen 19 MAYIS KOŞUSU AÇIK GR-2 mücadeleden birincilikle ayrılan BIG BROW (Unaccounted For – Prize Moment / Pure Prize) , 2017 yılında da kupayı evine götüren isimdi… Mert BAYIR‘ın sahibi olduğu ve jokeyi Özcan YILDIRIM idaresinde 2018’de de adını bu önemli koşuda birinciliğe yazdırmayı başaran BIG BROWN yarış kariyerinde 12. birinciliğine ulaşmıştır.

225.000 TL birincilik ikramiyesi bulunan koşuda, beyaz bayrak ayna yaparak kazanan BIG BROWN isimli safkan arkasında ikinciliği, son atakları ile kır safkan KHAN OF GHOST (Native Khan – Orama’s Ghost / Golan) Uğur Polat ile elde ederken, ULAN BATOR (Luxor – Gençceren / Kaneko) Ayhan Kurşun idaresinde üçüncü, bu önemli koşuya Ahmet Çelik ile katılan OĞLUM BERAT (Victory Gallop – Halling Charge / Halling) ise tabelayı tamamladı.

Kazanan BIG BROWN için bitiriş derecesi 2.05.36 olurken, farklar 3,5 Boy – Boyun – 2 Boy olarak sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Cengizhan Bayır’a kupasını, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Hüsamettin Yurdaer verdi. 

Törene, TJK Yönetim Kurulu Üyeleri Yüksel Göktürk ve Hakan Yücetürk, Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner ile TJK Asli Üyesi Can N. Güven ile Ferhan Göktürk de katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.