18 TEMMUZ 2019 – ANKARA AT YARIŞI TAHMİNİ

18 Temmuz 2019 PERŞEMBE günü ANKARA 75. Yıl Hipodromunda 9 koşulu bir at yarışı programı izleyeceğiz..

ANKARA’da ÇİFT ALTILI GANYAN HEYECANI… 

BİRİNCİ ALTILI GANYAN oyunu 1. KOŞU ile saat 14:00’de

BİRİNCİ BEŞLİ GANYAN oyunu 2. KOŞU ile saat 14:30’da

7’Lİ PLASE oyunu 3. KOŞU ile saat 15:00’de

İKİNCİ ALTILI GANYAN oyunu 4. KOŞU ile saat 15:30’da 

İKİNCİ BEŞLİ GANYAN oyunu 5. KOŞU ile saat 16:00’da başlayacaktır… Bol Şanslar Dileriz.

18 Temmuz 2019 Perşembe (18.07.2019) ANKARA 38. Yarış gününde 9 koşu ekranlara gelecektir. ANKARA at yarışı tahminlerimiz şu şekildedir; 

ANKARA’da Çim pistin 6,1 Çok ağır olması nedeniyle Çim pist koşuları Kum piste alınmıştır.

 1. KOŞU  – (BİRİNCİ ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR)3 Yaşlı İngilizlerin 2100 metrelik uzun mesafeli kum pistte gerçekleştirecekleri HANDİKAP-16 yarışı ile BAŞKENT ANKARA’da günün ilk startı, 1. ALTILI GANYAN’ın başlangıç ayağı için verilecektir. Yarışlarını beğendiğimiz ve takip atımız olan 2 – KING OMER günün ilk bankosu olarak kuponlara önerimizdir.

 2. KOŞU 4 Yaşlı Arapların ŞARTLI-4 mücadelesiyle birlikte 1. BEŞLİ GANYAN oyunu başlayacaktır. 2200 metrelik çim pist üzerinde yapılacak koşuda; 1 – HAKİMBABA koruduğu formu ile küçük ve risk almayı seven kuponların alternatif teki olabileceğini düşünüyoruz… En ciddi rakibi olarak gördüğümüz 3 – MADALYON ise geniş oyun yapanların ihmal etmemesi gereken bir diğer şanslıdır.

 3. KOŞU 2 Yaşlı 4 İngiliz atının 1200 metrelik kısa mesafeli çim pistte gerçekleştirecekleri KISA VADE-6/Dişi koşusu ile 7’Lİ PLASE’nin başlangıç startı verilecektir. Bu pist ve mesafede başarılı dereceler elde eden 2 – CEYLİCAN ve 4 – MALA MOJA ikilisi ayrımsız olarak kurgularınızda değerlendirilmesi gereken isimlerdir… 

 4. KOŞU  – (İKİNCİ ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR)3 Yaşlı 7 İngiliz safkanın katılacağı KISA VADE-6 yarışıyla birlikte 2. ALTILI GANYAN’ın başlangıç ayağı ekranlara gelecektir. 1200 metrelik çim pist üzerinde seyredeceğimiz mücadelede; Halis KARATAŞ’a ANKARA’da normalde su vermiyorlar ama yine burada safkanın gücüne ve formuna güvendiğimizden 2 – HAWKING öncelikli olarak kuponlara yazmanızı öneririz… Geçen gün EL NINO ile sürdirek favori çıkmasına rağmen yarışta tabela bile yapamamıştı… Bu sadece en yakın örnek diyebiliriz… İster alınsın, ister sinirlensin… ANKARA’da Halis bey’e su vermediklerini bir çok örneklerle gösteririz… Peki kazanması muhtemel isimlerle neden kazanamıyor diye soracak olursanız o da jokeylerin, binicilerin yarıştan önceki bir araya geldikleri odalarda gizlidir diye tahmin ediyoruz… Basına sızan bir çok haber oldu aslında, “tehditler” gibi… Yani burada ben kazanacağım, şurada sen kazan gibi sözler sarfedildiğini az çok hissedebiliyoruz. Bir safkan yüzde 60 AGF çıkıpta, göz göre göre yarışa gitmemesine “çocuk” bile inanmaz… Neyse yıllar yıllar… Biz neler gördük, yeni nesiller daha neler görecek… Bu kurma düzenin içerisinde üç kuruşluk eğlencemizi baltalamak isteyenlere hakkımız helal olmadığı gibi iki elimizin de yakalarında olduğunu belirtelim… Çünkü; Bizler bu oyunu zengin olmak için değil, stres atmak, eğlenmek amaçlı oynayan yarışseverleriz… Tabiki yapılanları da görmezden gelemeyiz… Kimse kusura bakmasın. Burada Halis KARATAŞ’ın bindiği safkanı eğer güvenebilen varsa kuponuna alternatif tek yazsın diyelim… Ama bizim düşüncemizde; Geçen ki EL NINO’yu nasıl yazmadıysak şablonumuzda aslında burada da safkanın form durumu iyi olmasa yazmayacaktık… Lakin işin öbür boyutu hazır bir at var… Üstünde kim olursa olsun bizler için ikinci planda… Sadece dikkatimizi çektiği için ve çok rast geldiğimizden Halis KARATAŞ’ın ANKARA’da çok fazla birinciliklere imza atmadığını gördüğümüzün altını çizmek istedik. Neyse çok uzattık yine lafı… Rakip yazarak bu ayağı sağlama alayım diyenlere; 3 – TİPİTİP ve 5 – OĞLUM EREN‘i öneririz…

 5. KOŞU 3 Yaşlı Arapların MAIDEN yarışı ise 2. BEŞLİ GANYAN’ın başlangıç ayağını oluşturmaktadır. 1400 metrelik kum pistte gerçekleştirilecek koşuda; 5 – MİHMANLI , 7 – SANCARHAN , 11 – BUĞU , 1 – BENİM ve 2 – ÇİVİCİ sıralamasını bütçeniz çerçevesinde değerlendirebilirsiniz.

 6. KOŞU : KARACABEY TARIM İŞLETMESİ KOŞUSU AÇIK G-2/DH mücadelesiyle birlikte DÖRTLÜ GANYAN oyununun ilk ayağı ekranlara gelecektir. 1400 metrelik çim pistte yapılacak koşuya; 3 Yaşlı 7 Arap atı katılacaktır… Yine burada Halis bey’in bindiği safkan yüzde 60 hatta 70 AGF çıkacak isimdir.. 77 Handikap puanı ile burada bu safkanın gelememe ihtimali yüzde 1’dir… Tabi yine dediğimizi unutmayalım Halis KARATAŞ’ın ANKARA gibi zor bir hipodromda birincilik elde edebilme ihtimalini göz önünde bulundurmalıyız. Bu durum her yarış için aynı değildir, yukarıda da bahsettik at hazır olur yürür ve gider kazanır… Ama at hazır olup enseye basılır, yarışa götürülmez o da ayrı bir dava… Şimdi gelelim 7 – SÜRGÜNTAY isimli safkana İSTANBUL’da iki çim yarışı gördü… Birisi GRUP, diğeri KISA VADE… Birinde birinci, diğerinde ikinci oldu ki gayet başarılı yarışlardı… İlk kum yarışı ile de zaten ŞARTLI-1’den çıkış yaptı… Bu sayede 77 gibi yüksek bir handikap puanına sahip olan SÜRGÜNTAY şimdi ANKARA’da… Peki İSTANBUL ve ANKARA pistleri arasında bir safkan zorluk yaşayabilir mi? Olabilir neticede hava değişikliği, bulunduğu ortam vs… Herşey buna etken… Burada SÜRGÜNTAY kazanamaması durumunda Halis bey’i SUÇLAMAK biraz HAKSIZLIK olur… Yani neticede İSTANBUL’dan ANKARA’ya gelen bu at, tabiki hazır bir şekilde yarışa gireceğinden bir sıfır önde… Ama ikinci planda pist, hava değişikliği devreye girdiğinde düşük ihtimalde olsa bizlerin rakip önermesinde bir kusur olacağını düşünmüyoruz… Burada SÜRGÜNTAY eksik koşar ise; İSTANBUL’da yakın dereceler ile arkasında yarış tamamlayan 2 – CEVHERİZADE ve 1 – ANAYURT ile ANKARA’da üst üste kazanma başarısı gösteren 3 – DEMİRPERDE‘yi kuponlara eklemeniz bu ayağı rahatça izlemenize yardımcı olabilir…

 7. KOŞU 3 ve Yukarı İngilizlerin start alacağı 1900 metrelik çim pistte ki HANDİKAP-21 koşusu ile ÜÇLÜ GANYAN oyunu başlayacaktır. Ağır kilosuna rağmen grubun kaliteli ismi 1 – BAYEZID günün bir diğer teki olarak kurgularınıza öneriyoruz.

 8. KOŞU Günün bir diğer MAIDEN koşusu’nda; 3 Yaşlı 10 Arap atı start alacaktır. 1400 metrelik kum pistte izleyeceğimiz zorlu sınavda; 9 – NAZDARIM ve 8 – AŞKCAN yine küçük kupon yapacakların ayrımsız olarak değerlendirmesi gereken öncelikli isimlerdir… Rakipleri ise; 7 – SİLVERTAY , 4 – DAĞDAĞAN ve 1 – CANSEKLAVİ olarak gözükmektedir.

 9. KOŞU : Ankara altılı ganyan programının kapanış ayağını oluşturan HANDİKAP-15 yarış ise, 1300 metrelik çim pistte gerçekleştirilecektir. 4 ve Yukarı Arapların start alacağı bu koşuda; Sevdiği pistte bu defa birinciliğe yürümesini beklediğimiz 7 – CABBARREİS günün bir diğer teki olarak önerimizdir.

Sitemizde ki şablonun haricinde hemen aşağıda yer alan “SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER” bölümü bulunmaktadır. Burada; O programa ait oynadığınız kuponu gönderebilir veya gönderilen kuponları inceleyerek kurgu çıkarabilirsiniz.

18 TEMMUZ 2019 – ANKARA BİRİNCİ ALTILI GANYAN ŞABLONU: Ankara banko altılı

 1. AYAK: 2 – KING OMER (BANKO)
 2. AYAK: 1 – HAKİMBABA // 3
 3. AYAK: 2 – 4
 4. AYAK: 2 – HAWKING // 3 – 5
 5. AYAK: 5 – 7 – 11 – 1 – 2
 6. AYAK: 7 – SÜRGÜNTAY // 2 – 1 – 3

18 TEMMUZ 2019 – ANKARA İKİNCİ ALTILI GANYAN ŞABLONU:

 1. AYAK: 2 – HAWKING // 3 – 5
 2. AYAK: 5 – 7 – 11 – 1 – 2
 3. AYAK: 7 – SÜRGÜNTAY // 2 – 1 – 3
 4. AYAK: 1 – BAYEZID (BANKO)
 5. AYAK: 9 – 8 // 7 – 4 – 1
 6. AYAK: 7 – CABBARREİS (BANKO)
Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.