18 OCAK 2019 – KOCAELİ AT YARIŞI TAHMİNİ

18 Ocak 2019 CUMA günü KOCAELİ KARTEPE Hipodromunda 6 koşulu bir at yarışı programı bulunmaktadır. ALTILI GANYAN oyunu 1. Koşu ile saat 15:00’de başlayacaktır. Bol Şanslar Dilerim.

18 OCAK 2019 Cuma KOCAELİ 6. Yarış gününde 6 koşu ekranlara gelecektir. 18 OCAK 2019 (18.01.2019) Kocaeli at yarışı tahminlerimiz şu şekildedir; 

 1. KOŞU  – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR)4 Yaşlı Arapların katılacağı MAIDEN/DHÖW mücadele ile KOCAELİ’de günün ilk startı, ALTILI GANYAN’ın başlangıç ayağı için verilecektir. 1200 metrelik kısa mesafeli kum pistte izleyeceğimiz yarışta; 3 – BALAMİREFE ve 5 – NAMZET öncelik tanıyacağımız başlıca safkanlardır… Rakip ekleyeceklere; 1 – ANADOLU POYRAZI , 4 – HAKKAK ve 9 – OYMAPINAR‘ı önerebiliriz…

 2. KOŞU 1400 metrelik kum pist üzerinde gerçekleştirilecek ŞARTLI-3 koşu ise BEŞLİ GANYAN oyununun başlangıç mücadelesini oluşturmaktadır. 3 Yaşlı 8 İngiliz atının start alacağı yarışta; 1 – KING OF THE FIRE koruduğu formu ile etkili binicisi Erhan YAVUZ idaresinde tekrar kazanmaya en yakın isimdir… 6 – HORONGÜZELİ ise rakibinin en ufak hatasını lehine çevirebilecek safkan olarak geniş oyunlarda yer almalıdır… 

 3. KOŞU : KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI KOŞUSU AÇIK A-3 mücadele ile günün önemli yarışı ekranlara gelecektir. 118.000 TL birincilik ikramiyesi bulunan ve 1900 metrelik kum pistte yapılacak 4 ve Yukarı İngilizlerin birincilik çekişmesinde; Gökhan KOCAKAYA bu yarışta 6 – CAN DADAŞ ile kazanmak isterse çok rahat kazanır… Ama geçen ki yarışta ki gibi başka bir kurgu varsa Akın SÖZEN idaresinde ki 2 – BADARBUNGA kazanabilir… 

Burada ufak bir ayrıntıya değinmek istiyoruz… 16.01.2019 İSTANBUL yarışlarında RUBUCO ve ZU HAT isimli safkanların binicileri Özcan YILDIRIM ve Gökhan KOCAKAYA… Evet RUBUCO favori çıkmadı ama favori çıkan atta yarışı kazanamadı zaten anlatmak istediğimiz RUBUCO’nun yarışa gitmemiş olması veya yarışı kazanması için yeterli teşviğin gösterilmemesi. Orada kazanan ise KOCAKAYA idaresinde ki UĞUR BUBAM’dı… Hemen sonraki yarış aklımıza gelen başımıza geliyor her daim. TÜRKİYE’nin teki BAYEZID kiminle koşuyor KOCAKAYA… Bir önceki yarışı Özcan YILDIRIM, RUBUCO ile KOCAKAYA’ya hediye etti zaten… Burada bırakır mı ? Ne oldu TÜRKİYE’nin teki İKİNCİLİKLE yetindi. Kim kazandı Özcan ile ZU HAT. Şimdi iki ağır AGF’nin jokeyleri kendi içlerinde yarışları mı paylaşıyorlar yoksa tamamen KADER, KISMET veya ŞANS her nederseniz diyebilirsiniz. Geçen TJK açıklama yapıyor, SON DAKİKA çıkan atların – değişen jokeylerin vs. bizimle alakası yok. Ama bununla ilgili ivedi bir şekilde SİZLERİN TALEPLERİNİZİ GEREKLİ MERCİLERE İLETİYORUZ diyorlar. Ya inanalım istiyoruz ama artık yarışseverlerin gözünde o kadar değer kaybına uğradınız ki, İNANAMIYORUZ veya İNANMAK İSTEMİYORUZ. Gelin bu işi çözün, sonra yarışseverlerin yanlış düşündüğünü savunun… Bir at son dakika neden çıkar ? Yarışlar başlamadan neden safkanların kontrolleri gerçekleştirilmiyor ? Jokeylerin at binip binmeyeceğini neden yarışlar başlamasına 10 dakika kala açıklıyorsunuz ? Starta kadar rahat gelen safkan, starta girmeden neden yarıştan çıkarılıyor ? Bakın burada yaptığınız hata KONTROLSÜZLÜK. Sizler, eğer bu işletmeye dışarıdan farklı gözlerle bakılmasını istemiyorsanız TAŞIN ALTINA ELİNİZİ KOYACAKSINIZ. Safkanları, jokeyleri, at sahiplerini vs. vs. bunlarla yarışlar başlamadan önce konuşup, kontrol edip bizlere bilgi vermekle YÜKÜMLÜSÜNÜZ. Bizler, sizlerin keyfinize göre son dakika kupon değiştirip, oynanan kuponlarımızı iptal ettirmek zorunda değiliz. SAAT 15:00’e kadar nerede sizin KONTROL MEKANİZMANIZ ? Bu işle ilgilenen antrenör, veteriner, at sahibi, bakıcısı, binicisi vs. vs… Çoğu zaman at sahipleri 1 gün öncesinden sosyal medya hesaplarından ATLARININ KOŞMAYACAĞINI SÖYLERKEN, sizler yarışın başlamasına 5 dakika ATIN KOŞMAYACAĞINI YAYINLIYORSUNUZ… Şimdi bu durumda YARIŞSEVER SİZE NASIL GÜVENECEK ? Yani dünyanın dört bir yanında bu kural böyle olabilir. Ama yurtdışı yarışlarında bu kadar sık rast gelinmez. Starta gireceği esnada koşudan çıkarılan safkan, binici değişikliği vs. vs. BİZİM EKSİĞİMİZ ney ise TJK olarak siz tespit edip, çözmeniz gerekir. Biz yazmaktan bıkmayız… Ama siz okumaktan bıkıp, çözüm odaklı çalışırsanız herşey daha güzel olur. 

 4. KOŞU 3 Yaşlı İngiliz safkanların start alacağı HANDİKAP-15/Dişi koşusu ise ÜÇLÜ GANYAN’ın başlangıç ayağı olacaktır. 1400 metrelik kum pist üzerinde gerçekleştirilecek yarışta; 100 günlük start arasından sonra piste çıkacak olan 2 – DADDY COOL günün öne çıkan binicisi KOCAKAYA ile aradan etkilenmezse fotoyu önde geçebilir… Rakipleri ise; 1 – KIZIM AZRA ve 3 – MADAM ALYA yazılabilir… Sürpriz için 4 – BEŞYÜZYİRMİ takip listemizde ki safkan olduğundan değerlendirebileceğinizi düşünüyoruz. 

 5. KOŞU : Tabela ayağına geldiğimizde ise; 4 Yaşlı Arapların 1200 metrelik kum pistte ki ŞARTLI-4/DHÖW mücadelesini izleyeceğiz. MAIDEN’dan çıktıktan sonra kısa bir süre geriye alınan 3 – BEYHANEFE hazırlık evresinde ki başarılı çalışmaları ile günün bankosu olarak önerimizdir.

 6. KOŞU Kocaeli altılı ganyan programının son ayağını oluşturan HANDİKAP-15/Dişi yarışa; 4 ve Yukarı 12 İngiliz atı katılacaktır. 1400 metrelik kum pistte yapılacak zorlu koşuda; Bursa’da kazandığı yarış sonrası koruduğu formuyla 9 – ALFA KIZI günün bir diğer teki olarak kuponlarda yer verilebilir.

18 OCAK 2019– KOCAELİ ALTILI GANYAN ŞABLONU: Kocaeli banko altılı

  1. AYAK: 3 – 5 // 1 – 4 – 9
  2. AYAK: 1 – KING OF THE FIRE // 6
  3. AYAK: 6 – CAN DADAŞ // 2
  4. AYAK: 2 – DADDY COOL // 1 – 3 // 4
  5. AYAK: 3 – BEYHANEFE (BANKO)
  6. AYAK: 9 – ALFA KIZI (BANKO)

KOCAELİ’DE KOŞMAYAN ATLAR; 

2. KOŞU: 4 – GRAND BLANCO

6. KOŞU: 6 – SİELA

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.