18 ARALIK 2016 – İZMİR ALTILISI

PAZAR günü İZMİR at yarışı programında 8 koşu bulunmaktadır… Günün ilk altılı programı olan İZMİR'de; Yedili Ganyan oyunu 2. Koşu ile saat 14:30'da başlarken, Altılı Ganyan oyunu ise 3. Koşu ile saat 15:00'da ekranlara gelecektir. Bol Şanslar Dilerim…

18 ARALIK PAZAR İZMİR ŞİRİNYER Hipodromunda 8 koşu'lu yarış programı ekranlara gelecektir. Günün önemli yarışları 6. Koşu'da; "KUBİLAY KOŞUSUolacaktır. 18 ARALIK 2016 (18.12.2016) İzmir at yarışı tahminlerimiz şu şekildedir;

1. KOŞU: 2 Yaşlı İngilizlerin MAIDEN koşusu ile İZMİR ŞİRİNYER HİPODROMUNDA 1. ÜÇLÜ GANYAN oyunu için ilk start verilecektir. 1200 mt.'lik kısa mesafeli kum pistte izleyeceğimiz bu yarışta; Burada iki safkanın daha önceden bu pist ve mesafede yaptığı dereceler ile öne çıktığını görüyorum. Kimdir bunlar diye sorarsanız; 2 – BAD GIRL (1.17.70) ve 10 – MELİS HATUN (1.17.93)'dur… Bu ikiliye rakip yazmak isteyenler ise; 11 – NIGHT RAID , 3 – DEMİRSEMA ve 6 – GARNET'ı önerebilirim.

2. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): 5 ve Yukarı Arap atların ŞARTLI-5 mücadelesi ile YEDİLİ GANYAN oyununun başlangıç startı verilecektir. 1400 mt.'lik kum pistte gerçekleştirilecek koşuda; 6 – AKKURT , 3 – TURABİ ve 5 – ZORLUAT (7 ve 9 ile eküri) öncelikli olarak kazanmaya yakın isimlerdir. 1 – İLKSEN hem dişi hem 1400 mt. mesafe ters gelebilir. Ama jokeyi Halis KARATAŞ olunca geniş oyuncuların yazmasını öneririm.

3. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): Bir diğer MAIDEN yarış ile ALTILI GANYAN heyecanı başlayacaktır. 2 – BELLA AMIGA ve 8 – POETIKA kuponların öncelikli safkanları olurken; 5 – LÜBBEY ve 12 – YAĞMURUM ciddi rakip olmaya müsait olarak gördüğüm isimlerdir. 

4. KOŞU: 3 Yaşlı Arapların HANDİKAP-15 yarışı ile ŞİRİNYER'de BEŞLİ GANYAN oyunu başlayacaktır. Hangi atı beğensek, banko vermeye kalksak bir bakıyoruz üstünde HALİS KARATAŞ… Hadi gelde banko ver. Ya özellikle yapmıyorlarsa ben ne diyim daha… Bindirmeyin kardeşim, at mı yok başka. Gelecek atı bile bile ikinciliğe sokup hem bizi yakıyor hem atın geleceğiyle oynuyor. Ummadık zamanlarda da çıkarıp getiriyor. Yazsan bir dert yazmasan bir dert.. Al işte 2 – BATMANASLANI sırf KARATAŞ biniyor diye tek veremiyorum ve benim gibi düşünenlerin çoğu da tek atamayacak maalesef… Boşu boşuna kuponları şişirtmekten başka bir işe yaramıyorsunuz. Keşke getirse de benim yüzümü kara çıkarsa ben razıyım. Çünkü; Yarın gene AGF olarak karşımıza çıkacak. Hemde ciddi AGF olmasını bekliyorum. Ben şahsım adına yanına yazacağım safkanları sıralayayım kararı siz verin. İster banko yazın ister; 3 – MÖSYÖSPARTAKÜS , 5 – KARAÇİVİ ve 6 – ERTEMİZ'i ekleyerek yazın… KARAR SİZİN !!! Unutmayın içinizden ne geliyorsa, gönlünüzden hangi safkan geçiyorsa önceliği onlara verin. Daha sonrası zaten çorap söküğü gibi gelecektir. Bizler inandığımız bazı safkanları tek atamadığımızdan dolayı çoğunlukla kaybediyoruz. Bize güvendiğimiz safkanları tek attırmamayı amaçlayanlar UTANSIN !!! Jokeyler üzerinden oyun içinde oyun çözmeye çalıştırıyorlar bizlere… M. ÇİÇEK gözümden kaçtın sanma… Son yarışında BATMANASLANI'nı ikinci getirip şimdi 1 – ESER'e binmekte neyin nesi neyin fesi? Sürprizciler burada ESER'i takibe alırsa sevinirim.

5. KOŞU: GÜNÜN GANYANI BU KOŞUDADIR… Heh herşeyimiz güllük gülistanlık ya birde bu uygulamayı çıkardılar tam oldu. 3 ve Yukarı İngilizlerin 1600 mt.'lik kum pistte gerçekleştirecekleri ŞARTLI-4 koşuda; 1 – BRACCIOFERRO ağır kilodan etkilenen bir safkan olmadığını son koşularında görebiliyoruz. Ama nedense hep yarım boyla ile bir türlü birinciliğe ulaşamıyor. Dört tane ikincilik üst üste nedir arkadaş ! Resmen safkan kendisini ikinciliğe alıştırdı… Bu defa birinci gelmesini bekliyorum…

6. KOŞU: KUBİLAY KOŞUSU günün önemli yarışı olup, ÜÇLÜ GANYAN'ın başlayacağı ayaktır. 3 ve Yukarı İngiliz safkanların katılacağı GR-3 mücadelede; 1 – CEMCEM ve 7 – KINOWA ayrımsız olarak burada değerlendirmeye alınmalıdır. 2 – ES ES RUNNER ise sürprizcilere önerimdir. 7 – KINOWA KOŞMAZ…

7. KOŞU: Bir diğer MAIDEN yarışta; 1 – ALL I NEED , 8 – KÖREBE , 9 – PRESTO ve 5 – JAMAIS SEULE öncelikli olarak kuponlara yazılmasını düşündüğüm safkanlardır. Birde sürpriz için 10 – PROMISE A SWORD (12 ile eküri) değerlendirilmeye alınabilir.

8. KOŞU: 3 Yaşlı İngilizlerin HANDİKAP-15 mücadelesinde ise; 6 – SHEILLA son koşusundan sonra 8 kilo fark ile piste çıkıyor ve Nevzat AVCI ile potoya uzanmasını beklediğimden günün bankosu olarak öneriyorum.

18 ARALIK 2016 – İZMİR ALTILI ŞABLONU:

1. AYAK: 2 – 8 // 5 – 12

2. AYAK: 2 – BATMANASLANI // 3 – 5 – 6 // 1

3. AYAK: 1 – BRACCIOFERRO (BANKO)

4. AYAK: 1 – 2 // (7- KINOWA KOŞMAZ)

5. AYAK: 1 – 8 – 9 – 5 // 10

6. AYAK: 6 – SHEILLA (BANKO)

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.