17 ŞUBAT 2017 – İZMİR ALTILISI

17 ŞUBAT 2017 CUMA günü İzmir at yarışı programında 6 koşu vardır. ALTILI GANYAN oyununun 1. Koşu ile Saat: 18:30‘da başlayacaktır. 

17 Şubat Cuma günü ŞİRİNYER Hipodromu’nda düzenlenecek 6 koşulu programda bütün yarışseverlerimize ve takipçilerimize bol şanslar dileriz… İZMİR yarışlarında günün önemli mücadelesi olan “İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI KOŞUSU” (AÇIK A-3) 4 ve Yukarı İngiliz safkanların katılımı ile gerçekleştirilecektir. 17 Şubat 2017 (17.02.2017) İzmir at yarışı tahminlerimiz şu şekildedir.

1. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 4 ve Yukarı Arap atların ŞARTLI-5 yarışı 2100 mt.’lik uzun mesafeli kum pistte ekranlara gelecektir. Bu koşu ile İZMİR’de ALTILI GANYAN heyecanı başlayacaktır. 1 – SIRACA ve 2 – SİBİRYALI ikilisi bu koşuyu kazanmaya en yakın isimler olarak görüyorum. Rakip ekleyecekler; 5 – KURTÇABEY‘i ihmal etmesinler

2. KOŞU: GÜNÜN GANYANI BU KOŞUDA EKRANLARA GELECEKTİR. 4 Yaşlı Arapların MAIDEN koşusunda günün ganyanı olacak atı bulmak için kolları sıvayalım… 1400 mt.’lik kum pistte gerçekleştirilecek Beşli Ganyan ayağında; Yine ters bir mesafe 1400… ve MAIDEN yarış… Şimdi benim çalışmam da bu koşu türünde dişi safkanlar 2.’lik, 3.’lük yapıyorlar (genelde). O yüzden ben kafadan bir eleme yapıyorum tüm dişi safkanları yokmuş gibi. Yani 7’den 13’de dahil olmak üzere eledim… Bu benim çalışma stilim, sizlerin ki farklı olabilir. Şimdi bakıyorum ne kaldı geriye 1’den 6’da dahil olmak üzere yoğunlaşalım bu safkanlara. 2 numara 218 gün koşmamış, 6 numara 115 gün koşmamış. Bunları da eledik mi? Eledik, yani benim düşünceme göre geriye ne kaldı… 1 – ARAPHAO (10 ile eküri) , 3 – ORHANLARINORHANI , 4 – POYRAZEFE ve 5 – YARBEY… Yazıp bu ayağı geçmeyi planlıyorum. Normalde ARAPHAO tek bile yazılırda, işte bazen diğer erkek safkanlarda çıkıp gelebiliyor. Bu kadar yorumlamaya tutar da dişi gelirse inan olsun oturup gülerim… Olur olmayacak bir şey değil ama ben genelleme yaparak sunuyorum tahminlerimi.

3. KOŞU: “İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI KOŞUSU” 4 ve Yukarı İngilizlerin katılacağı AÇIK A-3 yarış ile günün önemli koşusu için start verilecektir… 1400 mt.’lik kum pistte yapılacak bu mücadelede; 4 – KINOWA ile daha önceden 3 defa start almış olan 1 – BABADÖKER’in bu defa işi zor…  Çünkü; 3 yarışta da KINOWA, BABADÖKER’i geçmeyi başarmış… 2’si İZMİR ve 1’i ANKARA olan bu koşularda başarılı safkan KINOWA birinciliğe uzanmış durumda. Ben yine kazanmasını beklediğim 4 – KINOWA’yı İZMİR’de çatı safkan olarak öneriyorum. Birde bana HALİS KARATAŞ düşmanı gibi bakmaya devam edenlere söylüyorum; Getirebileceği safkanları ya tek atarım ya da yanına rakipli olarak sunarım. Ama her koşuda ben KARATAŞ’a şans vermek zorunda değilim. Siz eğer şanslı görüyorsanız eklersiniz kuponlarınıza. Benim kurgum ile sizin kurgunuz uyuşmayabilir. Bak şimdi getirebileceği bir at eğer aksilik olmazsa KINOWA’yı tek veriyorum. Ne yani şimdi Halis Karataş’ı sevmiyorum diye bu gelebilecek safkanı TEK ÖNERMİYİM Mİ ? Evet çok kuponumuzu yaktı, olmadık yerlerde bizleri yatırdı. Ama sonuçta her gün program var… Her gün yarış var… Birinde yatırdı diye diğerinde ŞANS VERMEMEK SAÇMALIK olur. Ben böyle bir düşünce yarattıysam ÖZÜR DİLERİM. Benim kızdığıma bakmayın, sinirleniyoruz tv karşısında neler söylüyoruz. Ama tutup ertesi gün bu adam dün bizi yaktı bugün yazmayalım demek abes olur. Buradan o yanlış anlayan kişilere de şunu belirteyim START ARASI OLAN SAFKAN vardır, Halis KARATAŞ biniyordur YAZMAYABİLİRİM. Çünkü; Genel olarak bende uzun süre koşmamış atlara şans vermeme düşüncesi var onu bir türlü kıramıyorum. Genelde ARAPLAR’da işe yarıyor ama İNGİLİZLER’de start arası o kadar etkilenmediğinin de farkına vardım… Yani diyeceğim o ki AT YARIŞI, Halis KARATAŞ’tan ibaret değil. Tamam çok ünlü ve çok iyi jokey ama her atı son 200 mt.’de sprinte kaldırarak ikinciliğe koşturan da bu arkadaş ! Ne çabuk unuttunuz. Halis KARATAŞ’a kupa olacak, parası yüksek koşular olacak o  zaman gözünü kapat tek at. Yüzde 98 getirir…

4. KOŞU: 3 Yaşlı İngiliz atların ŞARTLI-4 mücadelesi 1400 mt.’lik kum pistte gerçekleştirilecektir. Evet ilk dikkatimi çeken Ü. ÖZCAN oldu… 3 defa bindiği safkanı 2. – 3. – 2. getirmiş. Bir türlü ne 1.’lik yok… Atta at yani 1 –  CAFERAĞA… E şimdi hal böyle olunca demek ki 1. getiremiyor diyerek vazgeçiyorum yazmayacağım… Hemen galoplara baktım arkasından. Birde ne göreyim 1000’i 1.02 yapan 3 – WIN THE WEST… Hatırlayın yarış hayatının ilk startında Barış KURDU ile birinci gelmişti. Hemen arkasından Halis KARATAŞ bindi baş farkı ile ikinci olarak pistten ayrıldı. Barış KURDU ile tekrar piste çıkıyor, bence güzel bir banko olabilir. Hemde öyle 1.05 falan olmaz.. Adım gibi eminim 2 – 3 liralık ganyan ile gelir. Ama koşunun gidiş hattı karışabilir. Bu yüzden bu ayakta küçük kupon yaparak riski sevenlere 3 – WIN THE WEST diyorum… Geniş kupon ile sağlamcı dostlarıma da; 2 – ELİPS , 1 – CAFERAĞA ve 4 – KARADAMAR‘ı eklemelerini öneririm.

5. KOŞU: 3 Yaşlı İngiliz safkanların HANDİKAP-15 koşusu ise TABELA AYAĞI’nı oluşturmaktadır. 1400 mt.’lik kum pistte izleyeceğimiz yarışta; 3 – ERENDIRA , 2 – VENUS DAUGHTER , 1 – WESTSIDE ve 4 – ŞEKER LADY ayrımsız olarak yazacağım… 

6. KOŞU: 2200 mt.’lik kum pistte gerçekleştirilecek 4 ve Yukarı İngilizlerin HANDİKAP-17 yarışında; FAIRLY BORDER isimli safkan FAST FLYING STAR’a UZAK FARK atmış… Ama FAIRLY BORDER’da 1 – DYMAXION‘a geçilmiş… Ben burada please konumunda bulunan 1 – DYMAXION’u günün bir diğer bankosu olarak seçiyorum. Her ne kadar binici yönünden riskli de olsa, şansımızı deneyelim. Bu safkanın son yarışında; KAFKASLI , RED EYE ve NERUDA’nın arkasından tabelanınd dördüncü ayağını tamamladığını belirtmek isterim.

17 ŞUBAT 2017 – İZMİR ALTILI TAHMİNİ ŞABLONUMUZ

1. AYAK: 1 – 2 // 5

2. AYAK: 1 – 3 – 4 – 5

3. AYAK: 4 – KINOWA (BANKO)

4. AYAK: 3 – WIN THE WEST // 2 – 1 – 4

5. AYAK: 3 – 2 – 1 – 4

6. AYAK: 1 – DYMAXION (BANKO)

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.