17 MAYIS 2016 – ANKARA ALTILISI

17 MAYIS 2016 – ANKARA ALTILISI

17 MAYIS SALI günü ANKARA’da 9 koşulu bir yarış program bulunmaktadır. Yani İKİ ALTILI PROGRAMI birden mevcuttur. Birinci ALTILI GANYAN Oyunu 1. Koşu ile saat: 14:00’da başlayacaktır. Yedili Ganyan oyunu 3. Koşu ile saat: 15:00’da ve İKİNCİ 6’Lı Ganyan oyunu 4. Koşu saat: 15:30’da ekranlara gelecektir. Bol Şanslar Dilerim.

Başkent Ankara’da 9 koşulu İKİ ALTILI PROGRAMI vardır. Salı günü 75. Yıl Hipodromunda gerçekleştirilecek yarışlarda önemli bir koşu bulunmaktadır. “TAPU KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ” koşusu ile 3 Yaşlı İngilizlerin KV-6 mücadelesi ekranlara gelecektir. Bu güzel ve zevkli yarışta bakalım kim potoya uzanacaktır. Dediğim gibi İKİ ALTILI var diye sakın kendinizi kaptırmayın. Oynayın bir tanesine kafanız rahat olsun, cebiniz de yanmasın…. İki altılı programı ile daha çok kazanılacağı sadece hayaldir… Amaç burada şu olmamalı her ikisinide oynayayım biri tutmazsa diğeri tutar değildir… Bunun asıl amacı; Yarışsevere iki program sunuluyor, tercih edip birini oynayın demektir. 17 Mayıs 2016 Ankara at yarışı tahminleri şu şekildedir;

1. KOŞU – (BİRİNCİ ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): Ankara’da birinci altılı ganyanın başlangıç koşusuna 2 – KURYE banko olarak bırakılabilir. MAIDEN mücadele olduğu için rakip arayanlar; 5 – ŞAHHİSAR (7 ile eküri) , 6 – YILDIRIM ATEŞİ ve 1 – DİLBERAĞANINOĞLU (8 ile eküri) yazılabilecek diğer şanslı safkanlardır. Sürprizi ise; 9 – BOĞAÇKIZ yapabilir.

2. KOŞU: Daha önceki koştuğu yarışlarında dereceli sonuçlar ile buradaki rakiplerine göre daha iyi olduğuna inandığım 5 – KUBATOĞLU öncelikli olarak şans verdiğim isimdir ve alternatif banko olarak değerlendirilebilir. Rakip arayanlar; 6 – NASİBİN ve 2 – ANADOLUKAN ekleyerek bu ayağı rahat izleyebilirler. 

3. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): Bu mesafelerde iyi yarışlar sergilemesinden dolayı 7 – TOMMİKS öncelik vereceğim ilk isimdir. Rakip olarak ise 4 – PORSUK BEYİ muhakkak yazılmalıdır. Daha sonra şans tanınması gereken safkanlar koşunun favori isimleri olan 1 – BURÇAKHAN ve 2 – AYNATINAZ kuponlarda yer verilebilir. Neden favorileri en sonda verdiğimi sorarsanız, Ankara’daki koşuları ve dereceleri incelememe göre TOMMİKS ve PORSUK BEYİ bir adım önde gözüktü bana.. Tabiki BURÇAKHAN ve AYNATINAZ kalite isimler yazmadan geçemeyiz ama at bu sonuçta kimin kimi ne zaman geçeceği belli olmuyor bizler de sadece tahminler de yer verdiğimiz isimleri haybeden atıp tutmadığımızı belirtmek isterim. Son karar sizlerin elbette yazmak veya yazmamak tuttuğunuz atlara yer vermek tamamen en doğrusudur. Hiç bir zaman çalışmalarım doğrultusunda çıkmayan safkanları burada öneremem… 

4. KOŞU – (İKİNCİ ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR)Ankara’da ikinci altılı programının başlangıç ayağında 3 Yaşlı İngilizlerin Handikap-16 mücadelesini izleyeceğiz… Bu koşuda; 5 – GUNNER etkili jokeyi ile benim favorimdir. Yaptığı galoplar ile koşudaki performanslarını çok beğendiğim bir isim GUNNER. Bakalım bu yarışta rakiplerine diş geçirebilecek mi. Sürekli olarak tabela içlerinde yer aldığı koşularını başarılı bulduğum için küçük kuponlarda tek bırakılabilir. Rakip arayanlar; 4 – DİDİ KOÇİ ve 7 – YOUNG BOND değerlendirebilirler. 

5. KOŞU: 3 Yaşlı Arap safkanlarının MAIDEN mücadelesi ile ANKARA’da beşli ganyan oyununa start verilecektir. 2 – KOŞANAĞA son yarışında olumlu izler bıraktı ve bu koşuda favori olmayı haketti diye düşünüyorum. Ankara’da günün ilk bankosu olarak öneriyorum. MAIDEN mücadele de normalde banko sunmam ama diğer koşularda bariz banko göremediğim için KOŞANAĞA’dan yana ilk banko hakkımı kullanmak istiyorum. Dilerseniz bu ayağı doldurup başka koşularda alternatif bankolardan seçim yapabilirsiniz.

6. KOŞU: 5 ve Yukarı Arapların ŞARTLI-3 mücadelesi ile birinci altılı ganyanın son ayağı, ikinci altılı ganyanın üçüncü ayağına start verilecektir… İncelemem sonucu 2 – ATMACA BEYİ‘nin koşuyu rahat kazanacağını düşünüyorum. Ankara’da ikinci banko olarak ATMACA BEYİ yazılabilir düşüncesindeyim.

7. KOŞU: 4 ve Yukarı Araplar ŞARTLI-2 yarışında 6 – TOZAN ve 7 – UÇARER birlikte şans verilmesi gereken ikili olarak düşünüyorum. Bu ikilinin eksik koşması halinde ise yarışı lehine çevirmeye çalışacak isimler; 5 – REİS BABA bu defa değişik bir yarış sergileyebilir dikkat. Daha sonra; 2 – ARAPKIR ve 4 – MERKÜROĞLU bu ayağın kapalısı demek gibi bir şey olur. Çok çok sürprize açılırsa koşu 10 – GÜLFEM belki ortalığı karıştırabilir düşüncesindeyim. 

8. KOŞU: “TAPU KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ” Koşusunda iki isime yer vermek istiyorum. Bunlar; 2 – DELİ İMPARATOR ve 6 – EZOP KAHRAMANI yazılarak bu ayak geçilebilir.

9. KOŞU: Ankara’da günün son yarışında 2 – OTTOMAN SLAP öncelikli olarak şans tanıdığım isimdir. Alternatif banko olarak yazılabilir. Rakip arayanlar ise; 8 – SLAYER SCREAM ve 6 – LEFKELİ‘yi değerlendirebilirler.

17 MAYIS 2016 – ANKARA 1. ALTILI ŞABLONU: (BİRİNCİ ALTILI TAHMİNİ)

 1. AYAK: 2 – KURYE // 5 – 6 – 1 //
 2. AYAK: 5 – KUBATOĞLU // 6 – 2
 3. AYAK: 7 – 4 // 1 – 2
 4. AYAK: 5 – GUNNER // 4 – 7
 5. AYAK: 2 – KOŞANAĞA (BANKO)
 6. AYAK: 2 – ATMACA BEYİ (BANKO)

17 MAYIS 2016 – ANKARA 2. ALTILI ŞABLONU: (İKİNCİ ALTILI TAHMİNİ)

 1. AYAK: 5 – GUNNER // 4 – 7
 2. AYAK: 2 – KOŞANAĞA (BANKO)
 3. AYAK: 2 – ATMACA BEYİ (BANKO)
 4. AYAK: 6 – 7 // 5 – 2 – 4 // 10
 5. AYAK: 2 – 6
 6. AYAK: 2 – OTTOMAN SLAP // 8 – 6
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on StumbleUponPin on PinterestShare on LinkedInDigg this

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

2 Yorum - "17 MAYIS 2016 – ANKARA ALTILISI"

Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Abdullah Dalyan

17.05.2016 Ankara yedili plase ve 2.altılı tahmin ve oyunum

3.koşu : 4.7
4.koşu : 2.6
5.koşu : 2.8
6.koşu : 2.9
7.koşu ; 6.7
8.koşu : 12
9.koşu : 7

yedili plase 1.92 tl altılı sona 6.9 ilaveli 2.88 tl
şans hepimizin olsun

mehmet

Altili zor bir oyundur.

1.ayak 7,3,6,1
2.ayak 3,8,11,4,1,2
3.ayak 4,6,1,2
4.ayak 4
5.ayak 3,5
6.ayak 2,3

wpDiscuz