16 MAYIS 2017 – KOCAELİ ALTILISI

16 MAYIS 2017 SALI günü Kocaeli‘de 8 koşulu at yarışı programı bulunmaktadır. Yedili Ganyan ve Yedili Plase oyunu 2. Koşu ile saat: 18:30’da, Altılı Ganyan oyunu 3. Koşu ile saat: 19:00’da başlamaktadır. 

16 Mayıs SALI günü KOCAELİ hipodromu, 8 koşulu gece programına ev sahipliği yapacaktır. 16 Mayıs 2017 (16.05.2017) Kocaeli at yarışı tahminlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

1. KOŞU: 3 Yaşlı Arap atların katılacağı KOCAELİ’deki günün ilk yarışı 1200 mt.’lik kısa mesafeli kum pistte gerçekleştirilecektir. MAIDEN bir mücadele olan bu koşuda; 5 – TORUNUM BULUT son galoplarını da, binicisi ile yapmış olduğundan bu defa daha hazır gireceği yarıştan birincilik ile ayrılmasını beklediğim isimdir.

2. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): Günün ikinci startı 2000 mt.’lik uzun mesafeli kum pistte verilecektir. Bu koşu ile YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLASE oynanabilecektir. ŞARTLI-4 mücadele olan bu koşuya 3 Yaşlı İngiliz atları katılacaktır. Doğukan SAV iki de iki yapabilecek mi bakalım… Ama yine de riske girmeden 1 – BURGUNDY BLUE ve 5 – OBRADOVIC ayrımsız kuponlara yazıp, rahat bir koşu seyredebiliriz.

3. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 1900 mt.’lik kum pistte izleyeceğimiz ALTILI GANYAN’ın başlangıç ayağında ise; 4 Yaşlı Arap safkanların HANDİKAP-15 mücadelesi ekranlara gelecektir. Hem sık koşturuldu hem de pist değişikliği yapacak olan 1 – SULTANBATUR gerçekten koşunun kaliteli ismi. Lakin şartlar biraz daha zor olduğundan yanına rakip olarak; 2 – PEKSOYUNOĞLU , 3 – ÖZBİLGİN , 6 – YARALI KURT ve hafif kilo ile ters yarışlara imza atan 4 – KURYE‘yi yazarsak sigortalı bir yarış izleriz… Elbette SULTANBATUR’u tek atmak kuponu çok rahatlatacaktır. Ama dediğim gibi sanki biraz tehlikeli gibi duruyor. Dört gün önce start almış bir safkan, şimdi farklı bir şehirde koşacak… Kalitesinden şüphem yok, çıkar gelir o ayrı. Ama at atı her daim geçebiliyor. Varsın ilk ayaktan yatmasın kuponlarımız. Bir de burada 7 – KAZAZEDE var, KOCAELİ pistini seven bir isim kendisini unutturdu gibi duruyor. Aman dikkat, ansızın kapınızı çalabilir. Sürprizci arkadaşlar bu safkanı değerlendirerek, altılı’yı para yaptırabilirler. (1 – SULTANBATUR KOŞMAZ)

4. KOŞU: GÜNÜN GANYANI OYUNU BU KOŞUDADIR… 4 ve Yukarı İngilizlerin 1400 mt.’lik kum pistte gerçekleştirecekleri HANDİKAP-16 mücadele ile KOCAELİ Kartepe Hipodromu’nda BEŞLİ GANYAN’ın ilk ayağı için start verilecektir. Son koşusunu aynı binicisi ile rahat kazanan 13 – AYTEMİZ yine hafif kilo ve etkili binicisi ile birinciliğe en yakın gördüğüm safkandır. Lakin burada günün ganyanı olması hasebiyle bir kaç isime daha yer vererek, sağlama almayı hedefliyorum. 5 – SPORTING , 1 – RED ANGEL , 11 – HILL HEAD , 7 – FORTE ciddi rakip olarak gördüğüm ve ağır kilosuna rağmen grubun kaliteli ismi olan 3 – HERCULES ise sürpriz için önerim olacaktır.

5. KOŞU: 4 ve Yukarı Arapların 1800 mt.’lik kum pist üzerinde gerçekleştirecekleri ŞARTLI-4 mücadele ile DÖRTLÜ GANYAN oyunu için start verilecektir. Sevdiği pistte rakiplerini geride bırakarak birinciliğe uzanmasını beklediğim 4 – SİBİRYALI günün ilk bankosu olarak sizlere sunacağım safkandır.

6. KOŞU: 3 Yaşlı Arap safkanların MAIDEN mücadelesi ise 1200 mt.’lik kısa mesafeli kum pistte ekranlara gelecektir. Koşuya 8 Arap atı katılacak olup, gerek koşuları gerek galopları ile daha hazır gördüğüm 1 – ARTİSEMRE bu seferki sınavını başarılı bir şekilde geçeceğini inanıyorum… Yarışlarını incelediğiniz de şuan start alan en yakın rakibine UZAK fark atarak koşudan ikincilikle ayrıldığını görebilirsiniz. Tabi kupon sizin, şans sizin… Küçük veya geniş kurgu yapmakta özgürsünüz. Ama burada ikinci banko olarak düşündüğüm safkan ARTİSEMRE değerlendirilebilir.

7. KOŞU: Tabela ayağında karşımıza ŞARTLI-5 bir mücadele çıkıyor… 4 ve Yukarı 7 İngiliz atının katılacağı 1200 mt.’lik kum pist sınavında; 1 – BABADÖKER her ne kadar kalitesi ile önplana çıksada kilodan çok çabuk etkilenen bir isim olduğundan ya sığınıp M. KAYA’ya tek atacağız ya da kaçak atlarında bulunduğu bu koşuyu riske etmeden HEPSİ diyerek geçeceğiz… Karar sizlerin.

8. KOŞU: Günün son mücadelesi 1500 mt.’lik kum pistte gerçekleştirilecektir. HANDİKAP-16 koşuya, 4 ve Yukarı Arap safkanlar katılacaktır. 3 – ÇERMİ KHAN , 12 – BEYREK , 1 – DESTİÇAĞ , 11 – İNANLI OĞLU , 9 – AKÇEŞME ve 6 – ANILBEY‘i şanslı görüyorum…

 16 MAYIS 2017 KOCAELİ ALTILI ŞABLONU 

 1.AYAK:  2 – 3 – 6 – 4 // 7

 2.AYAK:  13 – AYTEMİZ // 5 – 1 – 11 – 7 // 3

 3.AYAK:  4 – SİBİRYALI (BANKO)

 4.AYAK:  1 – ARTİSEMRE (BANKO)

 5.AYAK:  1 – BABADÖKER // HEPSİ

 6.AYAK:  3 – 12 – 1 – 11 – 9 – 6

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.