16 MAYIS 2016 – KOCAELİ ALTILISI

16 MAYIS 2016 – KOCAELİ ALTILISI

KOCAELİ 16 MAYIS 2016 Pazartesi günü 7 koşulu bir yarış programı bulunmaktadır. Yedili Ganyan ve Yedili Please oyunu 1. Koşu ile saat: 15:00’da, Altılı Ganyan oyunu 2. Koşu ile saat: 15:30’da başlamaktadır. Bol Şanslar Dilerim…

Gündüz yarış programı olan KOCAELİ’de genel hatlarıyla iki adet 3 Yaşlı İngilizlerin MAIDEN mücadelesine yer verilmiştir. Haftanın ilk başlangıç günü olan PAZARTESİ Kocaeli at yarışı tahminlerimiz ile sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya özen göstereceğiz. 15 Mayıs İstanbul yarışlarına sunduğunuz tahminleri çok beğendim… Bizim amacımız bu olmalı burada yazılanların haricinde sizlerde konuların altından yorum şeklinde AT YARIŞI TAHMİNLERİNİZİ yazmanızı istiyoruz… Çünkü; Emin olun her yarış sever sitemizi geziyor, yorumları okuyor ve değerlendiriyordur. Olur bizim gözümüzden kaçan atları, siz değerli yorumlarınızda yakalarsınız onun fark edilmesini sağlamış olursunuz. Böylelikle birlik ve beraberliğimizin üst seviyede olduğunu gösterebiliriz. 16 Mayıs Kocaeli at yarışı tahminleri şu şekilde sıralayabiliriz;

1. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): Son yarışından sonra formunu koruduğunu gözlemlediğim 2 – ZEYTİNOĞLU yedili başlangıç ayağı için banko olarak gözükmektedir. Dilerseniz rakip olarak; 4 – LION BLEU ve ağır kilodan etkilenmez ise 1 – COMFORT ZONE yazabilirsiniz.

2. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 4 ve Yukarı Arap atlarının ŞARTLI-2 mücadelesinde ilk tuttuğum isim 5 – TUMBULSABURUM öncelikli olarak kuponlarda bulunmalıdır. Rakip olabilecek safkanlar ise; 1 – POWER ve 3 – BABASEYFİ olarak çalışmalarımda gözükmektedir. Lakin YAMAK Koşusu olduğu için gerçekten en ufak bir hata da aklımızda olmayan safkanlar çıkıp gelebilirler… Bu iş yol bulan gider arkadaş bu kadar basit… E daha yeni yeni at süren arkadaşlar bunlar hataları olacak elbette… Bence bu yazdığım safkanların yanına; 9 – KATI KAZAN ve 2 – ADIMNUR şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ama şunu da belirteyim bu safkanların dışında değişik bir isim de potoya uzanabilir. YAMAK koşusu en tehlikeli koşulardan bir tanesidir. Bu yüzden yazdığım atların dışında at arayanlar HEPSİ diyerek garantiye alabilirler. Kolay kolay HEPSİ yazmanızı önermem ama bu yarış gerçekten sağlama almak isteyenlere önerim budur…

3. KOŞU: 4 Yaşlı Arap safkanlarının Handikap-14 mücadelesiyle beşli ganyan oyunu başlayacaktır. Bu koşuda 1 – İRFAN ve 11 – ALNASİPKAYA (8 ile eküri) yazmadan kupon yapmamanızı öneririm. Bu iki safkan KOCAELİ’de bu mesafede en iyi dereceye sahiptirler. Rakip olarak yazılabilecek isimler ise; 3 – NERGİSBEY , 2 – BAŞMİMAR ve 4 – OĞLUM BARAN hata kollayacaklardır. 

4. KOŞU: Programdaki ilk MAIDEN koşu dörtlü ganyanın başlangıç ayağında bulunmaktadır. 3 Yaşlı İngilizlerin bu zorlu mücadelesinde; 11 – WARRIOR LADY alternatif banko olarak düşünebilir. Rakip arayanlara önerim ise; 5 – SAILWIND , 1 – HANOĞLU ve 9 – KRALİÇE HERA şanslı gördüğüm diğer safkanlardır. Sürpriz olursa ki şayet o zaman uzun süredir bir türlü MAIDEN’dan çıkamayan 7 – AKYAZILI DİLA yüksek handikap puanıyla artık canıma tak etti başımı alır giderim dedirtebilir. 

5. KOŞU: Son koşusunu uzak ara kazanan 5 – METAL FIRTINASI günün ilk bankosu olarak önereceğim isimdir. Sizler yine de tuttuğunuz safkanları ekleyebilirsiniz.

6. KOŞU: Aslında 3 – ES ES RUNNER bu gruba bir gömlek fazla diyecektim ki bir de ne göreyim 4 – ATES KUSU koşuda ve tecrübeli jokeyi Ö. YILDIRIM ile yarışı kazanmaya yakın diğer isim olarak gözüküyor. Çok zevkli bir yarış olacağından da şüphem yok. 

7. KOŞU: Programdaki ikinci MAIDEN mücadele altılı ganyanın son ayağında bulunuyor. 8 – ENFARUJ alternatif banko önerimdir. Ciddi rakibi olabileceğini düşündüğüm isim ise 10 – MYRINA dikkat edilmelidir. Sürprizi 9 – MANA yapabilir.

 

16 MAYIS 2016 KOCAELİ ALTILI ŞABLONU

1.AYAK: 5 – 1 – 3 // 9 – 2 // HEPSİ

2.AYAK: 1 – 11 // 3 – 2 – 4

3.AYAK: 11 – WARRIOR LADY // 5 – 1 – 9 // 7

4.AYAK: 5 – METAL FIRTINASI (BANKO)

5.AYAK: 3 – 4

6.AYAK: 8 – ENFARUJ // 10 // 9

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on StumbleUponPin on PinterestShare on LinkedInDigg this

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

3 Yorum - "16 MAYIS 2016 – KOCAELİ ALTILISI"

Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Abdullah Dalyan

16.5.2016 Kocaeli tahmin ve oyunum:
1.koşu : 4
2.koşu : 5.1.9.2/7.3
3.Koşu : 1.2.3
4.koşu : 5.11.2/1
5.koşu : 5
6.koşu : 4
7.koşu : 9/10.8
yedili plase ve altılım 2.16 tl. şans hepimizde olsun

Baran Bakır

BU SAFKANLARA DİKKAT !

2.KOŞU: 11- YIRTIK / 5-TUMBULSABURUM

3.KOŞU: 5-KAVZAN / 8- KALAYCIKAYA / 2- BAŞMİMAR

4.KOŞU: 3- MY DADAŞ / 10- SAM SULTAN / 1- HANOĞLU / 6- SPLENDOR

5.KOŞU: 4- AYEFE

6.KOŞU: 2- OVAKARTALI / 5- LEO

7.KOŞU: 11- NEFESİM*** / 1- DAY KING / 3- INVINCIBLE KING

NOT: ALTILI GANYANIN 3. AYAĞINDA 6 NUMARALI SAFKAN SPLENDOR’LA İLGİLİ CİDDİ DUYUMLAR ALDIM, PAYLAŞMAK İSTEDİM…

BAHTINIZ AÇIK OLSUN

mehmet
Ben bugun kocaelide cok ters atlara takilmisim.Buraya ilk kez yorum yazicam.Nacizane bi altili kuponum olucak onu paylasayim. 1.ayak 1 nolu pover kazanir bence rakip 3 nolu babaseyfi.1tek 2.ayak 6,4,2 ben bu uc ati yazdim 1 ve 3 de tabiki yazilmali.6 nolu safkani sakin atlamayin. 3.ayak 3,6,5,11 yazicam (11 numarayi hic tutmuyorum ama yazmak gerekli.)3 no mukemmel bir pedigiriye sahip.atlarin geneli( 5 ve 11 haric) vasat.favorilerde sadece vasatin biraz usyunde. 4.ayak 4,5 yeterli bence once 4 5.ayak 6,2,4,1,3, leo haric hepsi gelebilir.ova kartali super bi form yakaldi.Ateskusu disting raizing es es runner son 100 de dama deyip disardan suhary ve ova… DEVAMI »
wpDiscuz