16 ARALIK 2016 – KOCAELİ ALTILISI

CUMA günü KOCAELi'de 9 koşulu at yarışı programı bulunmaktadır. Ne zamandır yoktu İKİ ALTILI PROGRAMI, pekte özledik diyemem ama geldi işte gene… KOCAELİ'de başlıyor ÇİFTE ALTILI. Hadi buyrun buradan yakın şimdi dostlar… 1. ALTILI GANYAN oyunu 1. Koşu ile Saat: 16:45'deYedili Ganyan ve Yedili Please oyunu 3. Koşu ile saat: 18:00'da, 2. ALTILI GANYAN oyunu 4. Koşu ile saat: 18:30’da başlamaktadır. 

16 ARALIK CUMA günü KOCAELİ KARTEPE hipodromu 9 koşulu gece programına ev sahipliği yapacaktır. KOCAELİ KARTEPE Hipodromunda İKİ ALTILI GANYAN programı bulunmaktadır. BİRİNCİ ALTILI GANYAN ve İKİNCİ ALTILI GANYAN oyunlarından hangisi kafanıza yatıyorsa oynamanızı tavsiye ederim. İkisinide yetiştireceğiz diye ne bütçenizi ne de kendinizi zorlayın. Gerek yok. Bütçeyi kontrol edemezsek, bu işin sonunun olmadığını anlayamayız. Bir gün bir bakarsın ikili bile oynayacak paran kalmamıştır… 16 ARALIK 2016 (16.12.2016) Kocaeli at yarışı tahminlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

1. KOŞU – (BİRİNCİ ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR) (1.ALTILI)4 ve Yukarı Arap safkanların katılacağı ŞARTLI-4 mücadele ile KOCAELİ KARTEPE Hipodromunda 1. ALTILI GANYAN'ın ilk ayağı için 1500 mt.'lik kum pistte start verilecektir. Yaşına göre iyi yarışlar çıkartan 1 – EFEKAN başta olmak üzere, 5 – ÇALIK , 2 – HASAN ABİ ve 7 – BORBORE birlikte şans verilmesi gereken safkanlar olduklarını düşünüyorum. 6 – AVAN ise geniş kuponlarda sürpriz isim olarak bulundurulabilir.

2. KOŞU: 2 Yaşlı İngilizlerin MAIDEN yarışı ise 1400 mt.'lik kum pistte gerçekleştirilecektir. 1. ÜÇLÜ GANYAN'ın başlayacağı bu yarışta; 2 – İLKERBEYLİ birinciliğin en güçlü adayıdır. Neden derseniz; Daha önce bu pist ve mesafede start alıp 1.29.73'lük derece ile koşudan ikinci olarak ayrılmıştı. AMA o gün bu safkana G. KOCAKAYA biniyordu, onuda unutmayalım. Şimdi S.ÖZEN ile G. KOCAKAYA karşılaştırması bile yapılamaz… Birisi yılların getirdiği tecrübeye sahip binici, diğeri ise favori getirmekte zorlanan binici… Yinede ilk at çıktığı için JOKEYE GÖRE DEĞİL SAFKANA GÖRE hareket ederekten kafa atı sundum. Rakip olarak; 8 – HENDEK PRENSİ ve 11 – ZARAGOZA en ufak hatayı lehine çevirebilir. Sürpriz için ise; 5 – THORIN , 7 – GÜZELKÖYLÜ ve binicisi yamak sıfır galiba hiç görmedim daha önce ama yinede atta kıpırtı gördüğüm için 1 – AGUMBA geniş oyun yapanların gözardı etmemesini öneririm.

3. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR)2000 mt.'lik uzun mesafeli kum pistte yapılacak olan bu koşuda; 4 Yaşlı Arapların HANDİKAP-15 mücadelesi ekranlara gelecektir. YEDİLİ GANYAN'ın ilk ayağını oluşturan yarışta; 3 – OĞLUM BARAN , 2 – İRFAN ve 5 – SİVASLI MUSA öncelikli olarak kuponlara yazılmasını önereceğim isimlerdir. Rakip olarak; 1 – BAYKETENCİ ve 7 – KAVZAN değerlendirilebilir.

4. KOŞU – (İKİNCİ ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR) (2.ALTILI): Günün bir diğer MAIDEN mücadelesi ile 2. ALTILI GANYAN oyunu başlayacaktır. Yine istikrarsız safkanların bir araya toplanıldığı bu koşu zorlu geçeceğe benziyor. 5 – ARALYN , 9 – KİM , 10 – LHAZAREEN ve 2 – GREAT GATSBY yazarak sağlama alabilirsiniz.

5. KOŞU: 3 Yaşlı Arap atların HANDİKAP-15 mücadele BEŞLİ GANYAN'ın ilk ayağını oluşturmaktadır. 1500 mt.'lik kum pistte gerçekleştirilecek koşuda; 1 – BABAESKİ sevdiği pist ve mesafede yine kazanacağını düşünerekten günün ilk banko safkanı olarak sunmak istiyorum.

6. KOŞU: GÜNÜN GANYANI OYUNU BU KOŞUDADIR… 2 Yaşlı İngilizlerin katılacağı ŞARTLI-5 koşu 1200 mt.'lik kısa mesafeli kum pistte yapılacaktır. Bu sefer günün ganyanında sürpriz aramayacağım nasıl olsa arasakta onlar kime karar veriyorsa o atı getirtiyorlar. O yüzden en iyi çalışma ve koşuya sahip olan 2 – FAIRY DANCER günün bir diğer bankosu olarak öneriyorum.

7. KOŞU: 3 ve Yukarı İngiliz safkanların ŞARTLI-5 yarışı ise 2000 mt.'lik uzun mesafeli kum pistte gerçekleştirilecektir. 4 – KARA ŞİMŞEK ve 3 – HAŞMET ikilisi önplana çıkardığım safkanlardır. Bu ikilinin yarışı kazanmasını beklediğimden küçük kuponlar ayrımsız olarak değerlendirirse daha iyi olur. Geniş oyun yapanlar ise; 1 – RAINY MAN (10 ile eküri) ve 2 – BARRERA'yı muhakkak yazsınlar derim. 7 – DECOLTE ara sıra ters yarışlara imza atabilen isim olduğundan sürprizcilerin takibe alması gerekir.

8. KOŞU: Tabela ayağında yine bir MAIDEN mücadele bizleri bekliyor… 6 – DARK QUEEN ve 10 – YİĞİDİN KIZI önceki yarışta gösterdikleri performans ile ilk tuttuğum safkanlardır. Rakipleri ise; 4 – SKY MASTER ve 2 – LONGMAN değerlendirilebilir.

9. KOŞU: 3 Yaşlı İngilizlerin ŞARTLI-4 koşusuyla KOCAELİ'de günün son ayağını izleyeceğiz. 8 – FATO ANA riske alıp bir diğer banko olarak öneriyorum.

 

16 ARALIK 2016 KOCAELİ BİRİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİ (1. ALTILI)

1.AYAK: 1 – 5 – 2 – 7 // 6

2.AYAK: 2 – İLKERBEYLİ // 8 – 11 // 5 – 7 – 1

3.AYAK: 3 – 2 – 5 // 1 – 7

4.AYAK: 5 – 9 – 10 – 2

5.AYAK: 1 – BABAESKİ (BANKO)

6.AYAK: 2 – FAIRY DANCER (BANKO)

 

16 ARALIK 2016 KOCAELİ İKİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİ (2. ALTILI)

1.AYAK: 5 – 9 – 10 – 2

2.AYAK: 1 – BABAESKİ (BANKO)

3.AYAK: 2 – FAIRY DANCER (BANKO)

4.AYAK: 4 – 3 // 1 – 2 // 7

5.AYAK: 6 – 10 // 4 – 2

6.AYAK: 8 – FATO ANA (BANKO)

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.