16 ARALIK 2016 – BURSA ALTILISI

16 ARALIK 2016 – BURSA ALTILISI

BURSA 12 ARALIK 2016 Cuma günü 7 koşulu bir yarış programı ile ekranlara gelecektir.. YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE oyunu 1. Koşu ile saat: 14:00'da, ALTILI GANYAN oyunu ise 2. Koşu ile saat: 14:30’da başlayacaktır. Bol Şanslar Dilerim…

Yarış tahminlerine geçmeden önce şunu belirtmek isterim. Tabiki herkesin işi gücü var… Bizler de her ne kadar TÜRKİYE'den yayın yapmasakta… Türkiye'de sizler gibi yarışları yakından izleme, takip etme imkanımız olmasa da YURTDIŞI'ndan emek harcayarak birşeyler katabilmek istiyoruz. Ama unutulmaması gereken bizlerinde iş yoğunluğunun artışı var. Zaman zaman yoğunluktan dolayı yarış tahminlerimizdeki eksiklikleri görebiliyoruz. Bundan sonraki tahminlerimizde bu durumu göz önünde bulundurarak daha faydalı olabileceğimizi düşünüyorum. Neden derseniz; İKİ YERLİ PROGRAM haricinde birde istek üzerine YABANCI programa tahmin sunmaya başladık. Ama şunuda belirteyim; Bizler Saatlik, Dakikalık tahmin veren bir site değiliz. Bir gün öncesinden oturup bu programlara tek tek bakıyoruz ve siz bir gün öncesinden bu tahminleri görebiliyorsunuz. Misal günlerden 14 Aralık 2016 gecesi şimdi ve biz 16 Aralık 2016 yarış tahminlerini hazırlıyoruz. Sizler ise; 15 Aralık 2016 tarihi saatler gece 01:00'i gösterdiğinden itibaren bu yazılan yorumları görebilme imkanına sahipsiniz. Çok nadir de olsa belki 1 program gecikmeli olarak aksayarak gün ortasında geliyordur. Ama çok nadirdir bu… Şimdi bu durumu bir hizaya koyma zamanı geldi. Baktık bankolarda sıkıntı var. Yarışseverin yanındayız dedik bir kere, bir daha dönüş yok. Elimizden gelenin daha iyisini yapmak adına çalışmalarımızı geliştireceğiz. Gerekirse bu siteye tahmin yazması için başvuran kişileri değerlendireceğiz. Yetişemiyoruz değil, birden fazla program olduğu için ister istemez kafalar bazen karışabiliyor. Neyse diyeceğim şu ki bu tarihten itibaren daha çok kazanmaya yönelik çalışmalar sergileyeceğimizi hatırlatmak isterim. Nedir bu çalışmalar… Bazı önyargılarımızı kıracağız. UZUN SÜRE START ALMAMIŞ safkanları kuponuma bile yazmazdım, iyice bakıp gerçekten gelebileceği bir kıpırtı görebilirsem ÖNERECEĞİM. Önceki dereceleri, koşuları ve galopları değerlendirerek burada yorumlarda daha geniş bir çapta sizlere sunacağım… Bütün bunlar yine ÜCRETSİZ bir şekilde gerçekleşecektir. Bir altyapıya gittik iki yerli program ve birde yabancı program tahmini verme yönünde biraz sıkıntılar yaşadık. Sistem artık oturur vaziyette ve dilerim büyük ikramiyelerin talihlileri bu siteden çıkacaktır. Kısa ve öz TAHMİNLERİ yazarken daha gelişmiş bir ALTYAPI'ya girdiğimizi hatırlatmak isteriz. Bu sistem ile daha doğru ve kesin tahminlere ulaşmak imkansız değil gibi görünüyor. Bakalım yeni yıla yetiştireceğimiz bu altyapıyı az da olsa erkene almış bulunmaktayız. Şimdi sizlerden ricam bu sitedeki tahminlerin alt kısımlarına o güne ait yarış programlarına KENDİNİZE AİT olan tahminleri (lütfen başka sitelerde paylaşılmış olmasın en azından iki üç cümle değiştirip buraya yazınız. Tabi kendinize ait ise tahmin, başkasına ait tahminleri gönderenleri zaten siliyoruz.) aşağııdaki yorum sisteminden göndererek katkı sağlamanızdır.

16 Aralık Cuma Bursa'da 7 koşulu bir program izleyeceğiz. Günün önemli yarışı 5. Koşu'da izleyeceğimiz "KAPLICALAR KOŞUSU" olacaktır. 16 ARALIK 2016 (16.12.2016) Bursa at yarışı tahminlerimiz şu şekildedir;

1. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): Beş dişi, 2 Yaşlı İngiliz safkanların katılacağı ŞARTLI-4 mücadele ile başlayacak olan YEDİLİ GANYAN ayağı 1300 mt.'lik kum pistte gerçekleştirilecektir. Jokeyi ile artık uyum sağlayarak son yarışlarında rahat birincilikler elde eden 3 – VELİAHT BETÜL, pist değişikliğinden etkilenmeyeceğini düşünerek yedilinin banko safkanı olarak görüyorum. 

2. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR)DİKKAT GÜNÜN GANYANI BU KOŞUDADIR… 2 Yaşlı İngiliz atların MAIDEN mücadelesi ile ALTILI GANYAN'ın ilk ayağı için start verilecektir. Bursa'daki galoplarında başarılı dereceler yapmış bir safkan olan 6 – LUCKY RACER öncelikli olarak burada kazanmasını beklediğim ilk isimdir… Rakip arayanlar; 7 – MODEL OĞLU , 1 – BAY JAK , 4 – BÜYÜK KRAL ve 2 – BİRBEY HAN geniş oynayanların gözardı etmemesi gereken safkanlardır.

3. KOŞU: 4 ve Yukarı Arapların HANDİKAP-16 koşusu ise 1900 mt.'lik kum pistte yapılacaktır. 4 – TURGUT USTA , 10 – CANKOPARAN ve 8 – MUSON RÜZGARI önceki yarışlarındaki performanslarına göre öncelikli olarak çıkan safkanlardır. İzmirdeki başarılı birinciliklerinden ardından Bursaya getirilen 11 – YİĞİTSOY (1 – 2 ve 6 ile eküri) pisti yadırgamaz ise ciddi rakip olmasını beklediğim isimdir. 5 – YEDİKARANFİL , 9 – ŞAHİNTER ve 3 – DÖKERBEY sonraki ihtimaller olup, sürprizcilerin kuponlarında bulundurmasını önerebilirim.

4. KOŞU: 3 Yaşlı İngilizlerin HANDİKAP-15 yarışı ile DÖRTLÜ GANYAN'ın ilk ayağına start verilecektir. 1 – BURSA GÜZELİ bu pist ve mesafede 1.21.92'lik derece ile grubu geçebilecek şekilde gözüküyor. Küçük kuponlarda bu safkan alternatif banko olarak değerlendirilebilir diye düşünüyorum. Rakip olarak son yarışını BURSA'da 1400 mt.'lik kum pistten ikincilik ile ayrılarak tamamlayan 5 – WARRIOR LADY etkili jokeyi ile bu defa hata affetmeyecektir. Yine BURSA'da son yarışını ölçü almadığım ve mesafeden etkilendiğini düşündüğüm 3 – MAHPERI sürpriz yapabilir, dikkat diyelim.

5. KOŞU: KAPLICALAR KOŞUSU günün önemli yarışı olarak BURSA'da ÜÇLÜ GANYAN'ın başlayacağı yarış ile gerçekleştirilecektir. 3 Yaşlı Arapların 1400 mt.'lik kum pistteki KV-8 mücadelesinde; Jokeyi Özcan YILDIRIM ile üç farklı pistte üç başarılı birinciliğe imza atan 4 – BERATBEY günün ilk banko safkanı olarak sizlere önerimdir.

6. KOŞU: Bir diğer MAIDEN yarış olan bu koşuda; 5 – JUNIOR ZAPPA daha ilk yarışında tabela içinde yer almayı başararak ROYAL ABJAR kan hattının hakkını vermeye çalıştığını fark ettim. Murat GÜNDÜZELİ'de bunu hissetmiş olmalı ki safkana ikinci defa binmeyi tercihlemiş. Ama yine de bu safkana güvenemeyenler; 6 – KOBATER , 2 – ASIMBEY , 9 – KARABİA , 3 – BE KES ve 4 – CHECK OR RAISE yazarak zorlu yarışı sigortalı bir şekilde izleyebilirler.

7. KOŞU: 3 ve Yukarı İngilizlerin 1900 mt.'lik kum pistteki ŞARTLI-5 mücadelesinde; 4 – TEREX alternatif banko olarak yine sunmak istediğim grubun kaliteli ismidir. Ama Kadir TOKAÇOĞLU son yarışlarında bu safkan ile uyum içine giremedimi ne yaptı anlamadım bir türlü şeytanın bacağını kırıp birinci getiremedi. Hem bizim o günkü altılıları yaktı hem de kendisini birincilik ödülünden etti.. Ben yinede sağlamcılar için buraya; 1 – BALBALLILI ve 5 – LADY FALCON'u yazmalarını öneririm.

16 ARALIK 2016 BURSA ALTILI ŞABLONU

1.AYAK: 6 – LUCKY RACER // 7 – 1 – 4 – 2

2.AYAK: 4 – 10 – 8 // 11 // 5 – 9 – 3

3.AYAK: 1 – BURSA GÜZELİ // 5 // 

4.AYAK: 4 – BERATBEY (BANKO)

5.AYAK: 5 – JUNIOR ZAPPA // 6 – 2 – 9 – 3 – 4

6.AYAK: 4 – TEREX // 1 – 5

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

16 Yorum - "16 ARALIK 2016 – BURSA ALTILISI"

En Yeniler Eskiler
Egemen Çelik

Emeginiz icin cok tesekkur ederiz, bir gun onceden yorumlarinizi okuyup programi incelemek gercekten cok keyifli ve de degerli. Ozellikle de benim gibi dogu yarislari ve Izmir'i pas gecen biri icin. Yalniz su gunun ganyani olayindan ikra geldi, orada illa supriz geldigi icin kalabalik gecince kupin baska yerden patliyor;) calismalarinizda basarilar dilerim, birlikte bir buyuk altili bulma dilegiyle!

Bülent Bayhan

7

2 3 4 5 7 8 9 10

1 5

4

2 3 5 6 9

HEPSİ

hasan

bence harika bi öz eleştiri olumuş..gerçekten sizi uzun zamandır takip ediyorum..son iki haftadır bankolarda gerçekten sıkıntı vardı..ama sadece sizde değil h.karataşta.tjk da da varbi sıkıntı galiba anlamsız şeyler.. programlar koşular oluyor..ama sizin samimiyetinize ve çalışmalarınıza gerçekten inanıyor ve güveniyorum..ve son olarak at atı geçer diyorum..

Mastar
selam bir düzeltme yapmakla başlamak istiyorum yorumda 5 ayakta 9. nolu KARABİA 8 diye yazılmış kuponlar yatabilir dikkat benim tahminleri ise şöyle: yedili ganyan : 2 numaralı PART OF ME mütiş sprintiyle kazanır 1) 6 numaralı LUCKY RACER son yarışında gezindi süper hazırlanmış rakip 7-1-5 2) 11 nolu YİĞİTSOY 3 ekürisi ile kazanırsa şaşırmam ama rakipleri 10 CANKOPARAN  3 DÖKERBEY hatayı affetmezler 3) 5 nolu WARRIOR LADY ve 1 nolu BURSA GÜZELİ nin bu ayağı kapatacağını düşünüyorum 4) kısa vade 8 koşuların patlama zamanı geldi sıralamam 3-4-9-8-5-6-7 5) 9. KARABİA kazanır güvenmeyenler starttan çıkarsa 6. KOBATER bursa olduğu için kapalı kutu 5. JUNIOR ZAPPA ve jokey bulan 2. ASIMBEY yi ekleyebilir 6) bence uzunda daha iyi koşan ve uyumlu pisti bulan 2. FORTE geçilmez ama… DEVAMI »
muammer mutluay

Guzel bir oz elestiri yapmissiniz oz elestiri yapmak iyidir tebrikler. Bursada ben sadece 1 banko verecegim ilk ayakta LUCKY RACER rahat kazanmasını beklediğim isimdir.

Serdar Musaoglu

Merhaba bursa da 2.ayak:Şahinter tek tutuyorum 5.ayak:Karabia kazanır 3.ve 4.ayaklar hepsi bu ayaklar patlayacak gibi duruyor6.ayak:Balballi bu grupra birinciliğe daha yakın. Herkese bol şanslar

22samet

1

4,7,6 11,10

5,9,8 3,5

1,7,11

8 5

4,7 5

Bol Şanslar!!!        

Kursat

öz eleştiriniz icin tebrikler at atı gecer yalnız binen  jokey hata yapmasın . Son ayakta terex bu defa tokac oğlu ile şeytanın bacağını kırabilir.

Ismail rüştü

Özeleştırıler kişilere doğru yolu gösterır sizde özeletırı yapıp doğruyu teşhıs etiniz başarılarınızın Devamını diliyorum tahminlerıme gelınce ben 3 ayakta 11nolu arpello 5 ayakta 9 nolu karabia yı tek atacam altılım 1ayak 1-2-5-6-7/ 11/. 11/. 1-3-4-5-6-7-9/ 9/ 1-2-4-5  herkese bol şanslar atlarımızın Ayakları düz bassın

Sedat

Sizi uzun zamandır takip ediyorum emekleriniz icin teşekkürler.tabiki de verdiğiniz her at yarış kazanacak diye bir şey yok ama oturup kafa yormanız biz yarış severlere bir nebzede olsa ışık tutmanız yeterli.iyi günler bol kazançlı yarış tahminleri dileğiyle

CÜNEYT ÇEKEN

1 AYAK)     6-2-4-5-7

2 AYAK)     1-4-9

3 AYAK)     1-2-3-4-5-7-9

4 AYAK)     4 TEK ATIM.

5 AYAK)     5 TEK ATIM

6 AYAK)     3-4

Bursa altılım.

robin

sitenize bakmadan oyun oynamıyorum hatta kupon paylaşan arkadaşlarıda yakından inceliyorum. emekleriniz için çok teşekkür ederim dün 3 tek ile 7 li ganyan buldum (gündüz) bursa biraz karışk geldi geniş ve teksiz oynamayı düşünüyorum.kuponumda şu şekilde olacak..

1.ayak:1-2-4-5-6-7

2.ayak:3-4-5-7-8-9-10-11

3.ayak:1-5

4.ayak:3-4-5-7

5.ayak:5-9

6.ayak:1-2-3-4-5

herkese bol şanslar dilerim.

usta hasan

1 ayak 1,7,6 süpriz 2,5,8

2 ayak 11 dört eküri kazanmasını bilir herhalde

3 ayak 5 son koşusunu tekrar edebilirse işi bitirir aksi halde 11,7,1,3,6 crzayı keserler bize

4 ayak 5 numara demir çoçuk derecenin hakkını verir yine 

5 ayak 9,4 öncelikli 6,5,2,3 daha sonra

6 ayak 1,4

 

Murat

Emeğinize sağlık, takip edebildiğim kadarıyla küçük şablonlar yapan bir oyuncuyum. Bu yüzden kısa ve net yorumlarınız için teşekkür ederim. Bugünkü kuponum…

1) 8,6,7

2) 6,7

3) 1,5

4) 3,8

5) 5

6) 4,3,1

Çetin

Altılim ; )

1-2-7

3-4-5-9-11

5

3-4

2-3-5-6-9

1-4-7