15 Temmuz 2016 darbe girişiminin 1. yıldönümünde, hayatını kaybeden aziz şehitlerimizin anısına, Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda “15 Temmuz Şehitleri Koşusu” düzenlendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, ANKARA’da gerçekleştirilen 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ KOŞUSU’nu, Vefa İbrahim ARACI’nın sahibi olduğu MISS PLANET (Native Khan – White Lily / Shining Wolf) isimli safkan, jokeyi Ahmet ÇELİK ile birinciliğe uzanmıştır.

1200 metrelik çim pist üzerinde yapılan ve 200.000 TL birincilik ikramiyesi olan yarışın ikinciliğini, start almış olduğu 4 koşuyu da kazanarak bu önemli mücadeleye gelen ARMONDO (Mehmet Bora – Judiana / Dolphin Street) elde ederken,  OĞLUM MURAT (Torok – Show Girl / Mujdahit) üçüncü, son atakları ile RUN FOR DERYA (Victory Gallop – Strong Hope / Perfect Storm) ise tabelayı tamamlayan tay oldu.

Yarışı kazanan MISS PLANET için koşunun bitiriş derecesi 1.11.41 olurken, farklar 1 Boy – 2,5 Boy – 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu öncesi, 15 Temmuz 2016 tarihinde hayatını kaybeden 249 aziz şehidin hatırası için TJK tarafından, Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda bulunan 7000 metrekarelik alana 249 Ihlamur ağacı fidanı dikildi. Fidan dikiminde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bakan Yardımcısı  Mehmet Daniş, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Yüksek Komiserler Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil, TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci ve Genel Sekreter H. Turgut Alakuş ile başarılı jokeyler Halis Karataş ve Özcan Yıldırım’da yer alıp fidan dikti.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan tayın sahibi adına tayın antrenörü Caner Akgül’e kupasını, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bakan Yardımcısı  Mehmet Daniş verdi.

Törende, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Ankara Valisi Ercan Topaca ve Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit’in bu önemli güne ait gönderdikleri telgraflar okundu.

Kupa törenine, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Yüksek Komiserler Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil, Çankaya Kaymakamı Kadir Çakır, Yenimahalle Kaymakamı Selda Dural, Kulübümüz Başkanı Yasin Kadri Ekinci, Genel Sekreter H. Turgut Alakuş, Makedonya Büyükelçisi Zvonko Mucunski, Eski Başkanlarımızdan ve YKK Üyesi Behçet Homurlu, TİGEM Müdürü Mehmet Taşan,  Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Baştürk ve TJK Asli Üyesi İnci Özdemir katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.