15 ARALIK 2016 – İZMİR ALTILISI

PERŞEMBE günü İZMİR'deki yarış programında 7 koşu vardır. Yedili Ganyan oyunu 1. Koşu ile saat: 14:30'da, Altılı Ganyan oyunu ise 2. Koşu ile saat: 15:00'da başlayacaktır. Bol Şanslar Dilerim…

15 ARALIK 2016 Perşembe günü İZMİR Şirinyer Hipodromunda gerçekleştirilecek olan gündüz yarışları 7 Koşulu at yarışı programını oluşturacaktır. ŞİRİNYER Hipodromunda 5. Koşu'da ekranlara gelecek olan "KANİJE KOŞUSU" günün önemli yarışı olacaktır. 15 ARALIK 2016 (15.12.2016) Pazar İZMİR at yarışı tahminlerimiz şu şekilde olacaktır.

1. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): 4 Yaşlı Arap safkanların ŞARTLI-4 mücadelesi ile başlayacak olan YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE oyunu 1200 mt.'lik kısa mesafeli kum pistte gerçekleştirilecektir. 4 – GÜNGÖR AĞA ve 2 – İNSUYU kazanmasını beklediğim koşuda; 6 – HONG KONG , 3 – LİDERBABA ve 1 – AĞARAN sürprizde değerlendirilebilir.

2. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 2 Yaşlı İngilizlerin HANDİKAP-15 koşusu ile İZMİR ŞİRİNYER Hipodromunda ALTILI GANYAN heyecanı için ilk start verilecektir. 1600 mt.'lik kum pistte yapılacak yarışta; 1 – GARAVAS , 2 – CAN DADAŞ ve 6 – KÜLÜNK RÜZGAR burada öncelikli olarak kuponlara yazılması gereken isimlerdir. Sürpriz için; 3 – OĞLUM CEM ve 7 – POWER OF KAYHAN geniş oyun yapanlara önerimdir.

3. KOŞU: GÜNÜN GANYANI BU KOŞUDADIR… 3 Yaşlı Arapların MAIDEN yarışı ile başlayacak olan BEŞLİ GANYAN ayağında günün ganyanı uygulaması da olacağını unutmamanızı temenni ederim. 1200 mt.'lik kısa mesafede ekranlara gelecek bu koşuda; 11 – ILIÇLIM ve 3 – HIZLI VE ÖFKELİ (12 ile eküri) iyi derecelere sahip olduklarından burada önplanda tuttuğum safkanlardır. Rakip olarak; 7 – POYRAZEFE , 1 – ARAPAHO ve 10 – ERVA SULTAN şanslı isimlerdir.

4. KOŞU: 3 Yaşlı İngiliz atların 1400 mt.'lik kum pistte gerçekleştirecekleri ŞARTLI-5 mücadelede ise; 2 – RED LEBEL alternatif banko olarak değerlendirmeye alabileceğiniz bir isimdir. Burada ağır kilodan etkilenmez ise potoya uzanabilir. Ama olur da eksik koşarsa; 6 – SERBEYHAN , 5 – KING OF BROTHERS , 1 – GOLDEN SWORD ve 3 – ÇARINOĞLU hata affetmeyecek diğer şanslı isimlerdir.

5. KOŞU: "KANİJE KOŞUSU" 1600 mt.'lik kum pistte ekranlara gelecektir. 4 ve Yukarı Arapların katılacağı GR-3 yarışta; İki büyük safkanın çekişmeli mücadelesini izleyeceğiz… Birisi 2 – CANKARDEŞLER jokeyi Selim KAYA ile diğeri 7 – YILMABAŞAR jokeyi Halis KARATAŞ ile yarışa katılıyor… Şimdi burada değinmek istediğim nokta; Önceki yarışta CANKARDEŞLER bu safkanı geçmiş olarak görebiliyoruz. Lakin ben burada Halis KARATAŞ'ın, Selim KAYA'yı ne zaman görse kazanma uğruna bütün sihirbazlıkları yapabileceğini hesaba katarak YILMABAŞAR'ında kuponlarda bulunmasını öneriyorum. Dikkatimden hiç kaçmaz. Ne zaman Selim ile çekişmeli bir yarışa tutulsalar – eküri dahi olsa – şampiyon bir jokey olduğunu aklına geliyor olmalı ki geçmek için mücadelenin en kralını vermektedir ve çoğunda da başarılı olmuştur. Gönlüm CANKARDEŞLER diyor, aklım Halis KARATAŞ'a takılıyor. O yüzden rahat bir yarış izleme adına ikisini de yazalım derim. Açın istatistiklere bakın Halis'de, Selim'de 18'de 13 yarış kazandırmış bindikleri safkanlara. Yani 18 yarışta 13 tane birinciliği olan iki safkan…

6. KOŞUGeldik tabela ayağına… Yine bir MAIDEN koşu karşımızda. Bu mesafede daha önce start alıp GÖZALAN'ın arkasında ikinci olarak yarışı bitiren 11 – LADY HATUN , aynı koşuda DOST SALİM isimli safkanı geçerek 1.24.58'lik derece ile koşuyu tamamlamış. Şimdi burada 11 – LADY HATUN tek atmayıpta kimi tek atayım…

7. KOŞU: 2000 mt.'lik uzun mesafeli kum pistte gerçekleştirilecek günün son ayağında; 4 ve Yukarı İngiliz safkanların HANDİKAP-16 mücadelesini seyredeceğiz. 8 – YEŞİLLİ BEY son yarışında buradaki rakiplerinden bazılarını geride bırakarak birinciilğe uzanmıştı. Aynı performansı sergiletebilirse S. ÖZEN ki pek fazla favori getirmeye yanaşmayan bir jokey arkadaş, yarışı kazandırabilir safkana… Küçük kuponlar alternatif banko olarak değerlendirmeye alabilir. Lakin olduda dediğime çıktık diyelim favori olan bu safkanı getiremedi o zaman; 3 – GÜRSOY , 9 – RED QUEEN , 2 – CİMİNLİ ve 11 – LONDON EYE hata affetmeyecek yapıda isimler olup geniş kuponlara muhakkak yazmakta fayda olduğunu düşündüğüm safkanlardır. Bir kaç sürpriz içinde tavsiye de bulunmak gerekirse; 1 – SKY HERO , 5 – ALFA KIZI ve 7 – RAPİDİSİMU takibe alınabilir… Burada önerdiğim sıralamayı lütfen açın bakın koşularına ona göre değerlendirin. Benim gözümden kaçan birşeyler belki sizin gözünüze takılır. Ona göre kurgunuzu küçük ya da büyük tutun…

15 ARALIK 2016 – İZMİR ALTILI ŞABLONU: 

1. AYAK:  1 – 2 – 6 // 3 – 7

2. AYAK:  11 – 3 // 7 – 1 – 10

3. AYAK:  2 – RED LEBEL // 6 – 5 – 1 – 3

4. AYAK:  2 – CANKARDEŞLER // 7

5. AYAK:  11 – LADY HATUN (BANKO)

6. AYAK:  8 – YEŞİLLİ BEY // 3 – 9 – 2 – 11 // 1 – 5 – 7

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.