14 OCAK 2017 – ADANA ALTILISI

14 OCAK 2017 CUMARTESİ günü akşamı ADANA YEŞİLOBA Hipodromunda 7 koşulu bir yarış programı bulunmaktadır. YEDİLİ GANYAN oyunu 1. Koşu ile saat: 18:00'da başlarkenALTILI GANYAN oyunu 2. Koşu ile Saat: 18:30’da ekranlara gelecektir. Bol Şanslar Dilerim.

14 OCAK ADANA'da Cumartesi gecesi 7 Koşu'lu yarış ekranlara gelecektir. Günün önemli yarışları 5. Koşu'da; "ANAMUR KOŞUSU" ve 6. Koşu'da; "ALİ KARABUCAK KOŞUSU" olacaktır. 14 OCAK 2017 (14.01.2017) Adana yarış tahminlerim şu şekildedir; 

1. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): 4 ve Yukarı İngilizlerin SATIŞ-1 koşusu 1500 mt.'lik kum pistte ekranlara gelecektir. Yedili Ganyan ve Yedili Pleasenin başlangıç ayağını oluşturan bu koşuda; 1 – KEMPES ve 4 – BAHÇEŞEHİRLİ ikilisi birinciliğin güçlü adaylarıdır. Rakipleri; 6 – ICE FOUNTAIN , 7 – KING SAILOR , 9 – OTTOMAN SLAP ve 5 – EYOTA geniş kuponlar da bulunması gereken safkanlardır. SATIŞ koşuları genelde sıkıntılı yarışlardır. Favori ve pleaselerin önplana çıkartıldığı bu yarış türünde genelde sürpriz safkanlar boy gösterir… O yüzden fazla at yazılması hedeflenir. Zaten yedili ayağına yerleştirilmiş olması da kolay kolay yediliyi kimseye kaptırmaya gönüllü olmadıklarını daha ilk baştan belli ettiklerinin göstergesidir.

2. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 3 Yaşlı İngiliz safkanların HANDİKAP-14 mücadelesi ile başlayacak olan ALTILI GANYAN heyecanı 1900 mt.'lik kum pistte gerçekleştirilecek bu zorlu mücadele ile ekranlara gelecektir. 1 – STAR SCREAM ve 2 – SEFİR BEY ikilisi önplana çıkardığım ve hatta  kuponlara bu ikilinin ayrımsız olarak yazılmasını önerdiğim safkanlardır. 

3. KOŞU: GÜNÜN GANYANI BU KOŞUDADIR… 4 ve Yukarı Arap atların 1500 mt.'lik kum pistte gerçekleştirecekleri HANDİKAP-15 yarışta; 5 – BİLBİLAN , 7 – FÜLANE , 8 – ULUÇKIZI ve 4 – GÖRGÜNCAN birinciliğin güçlü adayları olarak gözüküyor. Ama burada yine günün ganyanı uygulaması olduğu için yer vermek istediğim sürpriz safkanlar olan; 3 – ÇAKIRCELEP , 2 – DOĞU PINARI ve 1- BEYAZ ÖRTÜ'yü söylemeden geçmeyelim dedim…

4. KOŞU: 3 Yaşlı İngiliz atların MAIDEN koşusu ile BEŞLİ GANYAN oyunu için ADANA YEŞİLOBA Hipodromunda 1200 mt.'lik kum pistte start verilecektir. Son koşusunu Halis KARATAŞ ile piste çıkarak hüsranla sonuçlandıran 1 – ALİ bu defa uyumlu jokeyinin tekrar binmesiyle birinciliğe uzanacağını düşünüyorum. Açıp bakarsanız E. TUNÇ ile aldığı startlarda tabela içinde yer almayı başaran bu safkan ne hikmetse usta jokey Halis bey ile son yarışından dokuzuncu olarak ayrıldı… Demekki her jokey her ata binemiyor. Lakin rakip yazacak dostlarıma; Start arası bulunmasına rağmen galobundaki gelişmeleri yansıtması durumunda 6 – MISTER TICKER koşuda söz sahibi olabilecek isimlerin en başında geliyor. 5 – MAYTENALLY ve 2 – BERLIN ise sonraki şanslı safkanlar olarak kuponlara ekleyebilirsiniz.

5. KOŞU: ANAMUR KOŞUSU; 1400 mt.'lik kum pistte 4 Yaşlı Arap safkanların katılımı ile gerçekleştirilecek KV-8 mücadeledir. 2 – KADHAN ve 1 – DOMANİÇ (4 ile eküri) birlikte şans verilmesi gerektiğini düşündüğüm ikilidir. 5 – LORD ve 3 – KOZAN DAĞI sürpriz uğraşı verecek isimler olarak geniş kurgulara yazmanız gerekir.

6. KOŞU: ALİ KARABUCAK KOŞUSU; Günün bir diğer önemli yarışı olarak ekranlara gelecektir. 4 ve Yukarı İngilizlerin KV-7 mücadelesi olan bu koşuda; Jokeyi Akın SÖZEN idaresinde 9 – PERHANE günün ilk banko safkanı olarak önerimdir.

7. KOŞU: ADANA'da günün bir diğer MAIDEN koşusu ile Altılı'nın son ayağı için start verilecektir. 3 – DOWN TOWN burada günün bir diğer bankosu olarak belirlediğim isimdir.

14 OCAK 2017 ADANA ALTILI ŞABLONU:

1. AYAK: 1 – 2

2. AYAK: 5 – 7 – 8 – 4 // 3 – 2 – 1

3. AYAK: 1 – ALİ // 6 – 5 – 2

4. AYAK: 2 – 1 // 5 – 3

5. AYAK: 9 – PERHANE (BANKO)

6. AYAK: 3 – DOWN TOWN (BANKO)

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.