13 NİSAN 2016 – İSTANBUL ALTILISI

13 NİSAN 2016 – İSTANBUL ALTILISI

İSTANBUL 13 NİSAN 2016 ÇARŞAMBA AT YARIŞI Programında 8 koşu vardır. Yedili Ganyan 2. Koşu ile saat: 18:30’da, Altılı Ganyan oyunu ise 3. Koşu ile saat: 19:00’da başlamaktadır. Bol Şanslar Dilerim…

Bu aralar AT YARIŞI oyununda çok değişik olaylar oluyor. Çözümlemesi ZOR, sorgulaması YOK olan olaylar… İlk ayaklarda genelde bir yüzde 50 – 60’lık kesimler eleniyor… Daha sonra normal yarışı kazanması gereken safkanlar kazanarak koşular sonuçlanıyor. Çözemedik… Bilemedik… Bu durum jokeylerden mi kaynaklanıyor, yoksa atlardan mı kaynaklanıyor. Zaten çözümü olsaydı bizim ATALARIMIZ çözerdi… Duyuyorum eskilerden şöyle diyorlar; “30 sene önce de aynıydı…” bu laf gerçekten herşeyi açıklıyor… Daha ne denir ki… Ne yapalım herkesin şansının peşinden koştuğu bu oyunda herkes nasibinde ne varsa görüyor, alıyor… Ama ya gerçekten bilerek verilen yarışlar ? İşte o sorular hep CEVAPSIZ KALACAKTIR !!! 

 

1. KOŞU: Birinci üçlü ganyanın başladığı bu yarış yine bir İLKTAY koşusuna ev sahipliği yapıyor. 8 – YUNUS GİBİ , 11 – SEVİLAY , 6 – UĞURLUDOĞAN , 3 – KAZDAĞI , 12 – SOĞUKNEHİR ve 4 – TAŞGETİREN yazarak geçmeyi planlıyorum. Bunların haricinde HEPSİ denilmeden bulunması da imkansız bir koşu.

2. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): 4 ve Yukarı Arapların ŞARTLI-4 mücadelesi ile yedili ganyan oyunu başlayacaktır. Burada 4 – GİRESUN etkili jokeyi ile yine adını potoya yazdırabilir. 7 – ŞAHİN TEPESİ başarılı jokeyi ile arasıra ters yarışlar çıkarabiliyor. 8 – NİLDA koşuda tek dişi safkan ve dilinden anlayan bir jokeye sahip. Bunların dışında ise 5 – MENGÜBERT ve 2 – METECİK ağır kilosuna rağmen sonradan şans verilecek diğer isimlerdir diye düşünüyorum.

3. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): Altılı ganyanın başlangıç koşusuna da bir İLKTAY yarışı eklenmiş. 1 – BACAKSIZ , 2 – DEVREŞ , 8 – TAŞOVA ve 7 – SULTANBATUR (10 ile eküri) bu koşuda şans vereceğim isimlerdir.

4. KOŞU: ORHAN MEKER Koşusu ile beşli ganyan başlayacaktır. Yine kalite isimlerin yer aldığı bu koşuda; 1 – SİNCLAR , 8 – IMPULSIVE ve 6 – KING WILLIAM öncelikli olarak ön plana çıkan safkanlardır. Daha sonra 7 – RUNNER CAT ve 2 – SON OF A LEGEND süprizde değerlendirilebilir.

5. KOŞU: Usta jokeyi ile 4 – MIZZEN OF TURKEY günün bankosu olacaktır.

6. KOŞU: ERGİN TALAY Koşusunda ise; Eküri avantajı ile 1 – WOLF PRINCE (9 ile eküri) öncelikli olarak kuponlara yazılması gereken safkandır. Rakipleri ise; 6 – SERSERİ , 7 – UNCLE MEVLÜT , 8 – WAR LEGEND ve 3 – ÇAKILTAŞI olarak değerlendirmeye alabilirsiniz.

7. KOŞU: Geldik altılının tabela ayağına. Bu İLKTAY Koşuları da maşallah her programa üçer tane koymuşlar. Hangisinde ne olacağı meçhul… Acayip sinir bir yarış oyunu oluyor. Şunları her programa birer tane serpiştir hem zevkli olsun hem sade olsun. Bu nedir arkadaş her programda üç tane İLKTAY koşusu mu olur. Millete resmen bu ayakları KAPATIN deniliyor! Çünkü; İLKTAY’ların ne yapacağı belli olmuyor ki yarış içerisinde. Mecburen çoğu yarışsever ya çok at yazıp geçiyor, ya kapatıp geçiyor yada şansına tek atıp geçiyor. Bu koşuda yine bir İLKTAY Koşusu demiştik. Benim görüşlerim; 9 – ELMASINKIZI (4 ile eküri) , 1 – AÇIK DENİZ ve 11 – SICAK ÇERMİK ilk ön plana çıkan isimlerdir. Daha sonra; 7 – UÇANDAĞ (10 ile eküri) ve 2 – AYEFE geniş kuponlara yazılabilecek diğer isimlerdir.

8. KOŞU: Geldik ikinci bankomuzu sunacağımız altılının son ayağına. Evet burada zor bir koşu gibi görünse de tahminimce 3 – TORNADO STRIKE (11 ile eküri) kazanmaya en yakın safkandır. Günün diğer bankosu olarak önereceğim isim de TORNADO STRIKE olacaktır. Dileyen maddi gücü elverdiği şekilde yanına at ekleyebilir.

 

13 NİSAN 2016 – İSTANBUL ALTILI ŞABLONU

1. AYAK: 1 – 2 – 8 – 7

2. AYAK: 1 – 8 – 6 // 7 – 2

3. AYAK: 4 – MIZZEN OF TURKEY (BANKO)

4. AYAK: 1 – WOLF PRINCE // 6 – 7 – 8 – 3

5. AYAK: 9 – 1 – 11 // 7 – 2

6. AYAK: 3 – TORNADO STRIKE (BANKO)

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

İlk Tahmini Sen Yap!